دنیای متفاوت تکنولوژی
محققان چینی نوعی ماده جدید بر پایه ابریشم ابداع کرده اند که می تواند به دندانپزشکان در ساخت ایمپلنت های دندانی کمک کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ماده جدید محققان چینی می تواند جایگزین مواد گرانقیمت وارداتی شده و هزینه بیماران را کاهش دهد. سوراخ ایجاد شده پس از کشیدن دندان معمولا […]
محققان چینی نوعی ماده جدید بر پایه ابریشم ابداع کرده اند که می تواند به دندانپزشکان در ساخت ایمپلنت های دندانی کمک کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ماده جدید محققان چینی می تواند جایگزین مواد گرانقیمت وارداتی شده و هزینه بیماران را کاهش دهد. سوراخ ایجاد شده پس از کشیدن دندان معمولا با پودر استخوان پر شده و سپس با غشا پوشانده می‌شود. محققان برای این مرحله ماده جدیدی به نام غشای فیبروئینی ابریشم قابل جذب تولید کردند که علاوه بر پر کردن سوراخ استخوان را نیز بهبود می بخشد.
ژائوچنگ، دانشیار کالج هواژونگ و سازنده این ماده می گوید: غشاهای کنونی از کلاژن پوست خوک ساخته میشود. اما ماده جدید بر پایه ابریشم ساخته میشود. به همین دلیل مقاومت و امنیت بیولوژیکی آن بیشتر است. از طرفی احتمال عفونت نیز در آن کاهش می یابد. به گفته وی غشاهای کنونی دوام کمی دارند در حالی که غشای جدید تا چهار هفته می تواند باقی بماند. این غشا در آزمایش های بالینی در ۱۳۲ بیمارستان ووهان مورد استفاده قرار گرفت و نتایج آن امیدوار کننده گزارش شد. این غشا بر پایه فیبرئین ابریشم ساخته شده و برای پروتزهای دندانی استفاده خواهد شد.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
source

دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari