دیگر فردی در خرید سشوار در پی یک دستگاه تولیدکننده باد گرم نیست که تنها موهای خود را با باد داغ خشک کند. این روزها اطلاعات افراد در زمینه مو و سشوار بیشتر شده است. هر کسی سعی دارد با توجه به نیاز خود یک سشوار خوب و استاندارد تهیه کند تا نه تنها به موهایش آسیب نرساند، بلکه باعث حالت‌دهی و درخشش موها شود. از این جهت در ادامه این مقاله یک راهنمای خرید سشوار خوب و باکیفیت با اطلاعات دقیق و کامل برایتان فراهم کردیم تا بهترین سشوار را تهیه کنید.
فهرست مطالب
احتمالا پیش از خرید سشوار با این اصطلاحات مثل فناوری تولید یون، نانو، سرامیک، تورمالین و تیتانیوم در مشخصات سشوار یا روی بسته دستگاه مواجه شده‌اید. فناوری یون و نانو تازه‌ترین تکنولوژی نسبت به سرامیک، تورمالین و تیتانیوم در صنعت تولید سشوار است. تمام این اصطلاحات به میزان گرمایش سشوار بستگی دارد و هر یک مناسب یک جنس از مو است. در ادامه به هر یک از این نوع سشوارها می‌پردازیم تا معنی، کاربرد، مزایا و معایب هر یک را بشناسید.
فناوری تولید یون در سشوار به این معنا است که دستگاه با آزاد کردن یون منفی مولکول‌های آب را می‌شکند. این باعث خشک شدن موها می‌شود. همینطور یون‌های مثبت، موها را درخشان و حجیم می‌کند. به طور کلی سشوار یون‌دار برای انواع جنس مو مناسب است. با این حال طبق نظرات مشتریان و کاربران، این مدل سشوار یون‌دار مناسب افرادی که موهای ضخیم یا وز دارند، نیست.
معمولا قیمت سشوار سرامیکی از سشوار یون‌دار کمتر است. این نوع سشوار بدنه سرامیکی دارد که از موتور گرمایشی محافظت کند. این نوع سشوار مناسب موهای بلند است که هوای گرم را برای خشک کردن فراهم می‌سازد. برخی از سشوارهای سرامیکی اشعه اینفرارد یا مادون قرمز برای خشک کردن موها تولید می‌کنند که ضرری به همراه ندارد.
سشوار تورمالین و تیتانیوم بدنه‌های متفاوتی از سشوار هستند که معمولا قیمت بالایی دارند. دلیل قیمت بالا این است که قیمت سنگ تورمالین و تیتانیوم زیاد است. با این حال سشوار تورمالین و تیتانیوم سرعت بالاتری نسبت به سشوار یون‌دار و سرامیک در خشک کردن موها دارند. سشوار تورمالین و تیتانیوم مناسب موهای ضخیم، وز و پُر است و اگر موهای نازک دارید، بهتر است سراغ این مدل سشوار نروید.
اگر می‌خواهید یک سشوار خوب تهیه کنید، توصیه می‌کنیم حتما به راهنمای خرید سشوار خوب و با کیفیت توجه داشته باشید. سشوارها در جنس بدنه، میزان و نوع گرمایش و نوع تکنولوژی متفاوت هستند. همین مسئله باعث می‌شود یک سشوار برای موهای نرمال و یک سشوار برای موهای ضخیم و وز مناسب و متفاوت باشد. به همین دلیل مشخصات سشوار خوب خانگی، سشوار آرایشگاه و سشوار دیواری (مخصوص هتل‌ها) متفاوت است که در ادامه به بررسی هر یک می‌پردازیم.
پیش از این گفتیم که انواع مختلف سشوار به سه دسته سشوار خانگی، سشوار سالن و آرایشگاه و سشوار دیواری تقسیم می‌شود. سشوار خانگی یکی از پرفروش‌ترین نوع سشوار است که معمولا وزن سبک‌تری دارد و حتی برای مسافرت هم مناسب است.
سشوار دیواری، نوعی سشوار است که به دیوار متصل می‌شود و به نام سشوار هتل یا سشوار حمام نیز معروف است. معمولا میزان گرما و باد این نوع سشوار کمتر است، سیم بلندی دارد و در دیوار حمام نصب می‌شود.
سشوار سالن آرایشگاه از سشوارهای خانگی قوی‌تر هستند و به عنوان سشوار حرفه‌ای نیز یاد می‌شوند. معمولا سشوار سالن آرایشگاه تنها برای خشک کردن مو استفاده نمی‌شود و برای فرم و حالت‌دهی موها مناسب است. اما تفاوتی ندارد که نوع سشواری که تهیه می‌کنید چیست، چرا که برای هر نوع سشوار شما باید به این نکات توجه کنید که در ادامه مقاله به معرفی هر یک نیز می‌پردازیم.
اولین نکته‌ای که میزان کیفیت سشوار خوب را می‌سنجد، قدرت یا به بیانی میزان وات سشوار است. هرچه میزان وات سشوار بیشتر باشد، کارایی و قدرت سشوار در تولید گرما و باد نیز بیشتر است. به طور کلی میزان وات سشوار از 1000 تا 3600 وات است. با این حال سشوارهای معمولی از 1000 تا 1800 وات دارند.
یکی از دلایل قیمت پایین یا بالای سشوار میزان وات آن است. معمولا سشوارهای کلاسیک و قدیمی وات کمتر با بدنه فلزی به نام نیکروم داشتند. بهتر است بدانید که سشوار با وات بالا و پرقدرت مناسب موهای ضخیم، پر و وز است.
علاوه بر این، میزان وات بالا، باعث افزایش گرمایش سشوار نیز می‌شود. این ویژگی مناسب موهای نازک و کم‌ پشت نیست. در صورتی که موهایتان کوتاه یا نازک است، بهتر است سراغ سشوار با وات کم یا معمولی بروید.
به طور کلی سشوار از قطعاتی مثل فلز نیکروم که ترکیبی از نیکل و کروم است ساخته شده است. نیکروم از طریق گرما اکسید نمی‌شود که از این فلز در تولید ماکروفر، تُستر و سشوار استفاده می‌گردد. در صورتی که این فلزات داغ بدون پوشش باشند، ممکن است موهای شما را بسوزانند. به همین دلیل سشوارها حاوی بدنه‌های متفاوتی مثل سرامیک، تورمالین و تیتانیوم هستند. اینطور می‌توانند میزان دمای بالا را کاهش و پخش کنند و از موهای شما محافظت می‌نمایند.
سشوار سرامیکی آسیب کمتری به موها وارد می‌کند، چرا که گرما و باد یکنواخی دارد و باعث درخشان شدن موها می‌شود. سشوار تورمالین قیمت بالاتری دارد و یون‌های منفی آزاد می‌کند که مانع خشک و شکننده شدن موها می‌شود. در نتیجه موها سالم و درخشان باقی می‌مانند. با این حال در بخش بالا، بدنه سشوار را به طور مفصل توضیح دادیم که می‌توانید با توجه به جنس موهایتان، بهترین سشوار را انتخاب نمایید.
توصیه می‌کنیم حتما راهنمای خرید سشوار را درباره وزن و اندازه مطالعه کنید. سشوار دستگاهی است که باید متناسب با اندازه دست شما باشد. در صورتی که موهای بلند، ضخیم و فری دارید، بهتر است سراغ سشوارهای سنگین نروید، چرا که ممکن است دچار دست درد شوید. در صورتی که در مسافرت از سشوار استفاده می‌کنید، می‌توانید سشوار مسافرتی تهیه کنید. این نوع سشوارها اگرچه میزان گرما، باد و وات کمتری دارند، اما وزن‌شان نیز کمتر است و قابلیت تا و جمع شدن نیز دارند.
این روزها، برندهای سشوار، از تکنولوژی متفاوتی در ساخت و تولید این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند. برای مثال سشوار یون‌دار، از فناوری تولید یون بهره‌ می‌گیرد که با تولید یون منفی، باعث شکسته شدن مولکول‌های آب می‌شود. در نتیجه موها بدون آسیب خشک می‌گردند. این تکنولوژی کمک می‌کند تا موها درخشان و مرطوب باقی بماند. سشوار یون‌دار مناسب انواع جنس مو است، اما ممکن است موهای ضخیم و وز را دیرتر خشک کند.
تکنولوژی نانو در تولید سشوار را برند سشوار پاناسونیک در بازار ارائه کرد. این تکنولوژی شباهت بسیاری به فناوری تولید یون دارد. اما سشوارهای نانو ذراتی به اندازه نانو تولید می‌کنند که باعث خشک شدن، حالت‌دهی و البته درخشان شدن موها می‌شود.
معمولا سشوارهای جدید با قطعات قابل اتصال یا سَری‌های متفاوتی به فروش می‌رسند. این سری‌های سشوار کمک می‌کنند تا میزان پخش باد تغییر کند. معمولا این سری‌های سشوار مناسب موهای ضخیم، فر، براشینگ و حالت‌دهی هستند. برخی از این قطعات برای پخش باد سشوار و برخی دیگر همانند شانه هستند.
سشوارهای قدیمی فاقد تنظیمات گرما و باد سشوار بودند، اما توصیه می‌کنیم حتما خرید سشوار  باکیفیتی را در اولویت قرار دهید که تنظیمات گرما و باد داشته باشد، چرا که سشوار با وات بالا، در صورتی که گرمای قابل تنظیمی نداشته باشد، ممکن است باعث سوختن موها شود.
سشوارهای جدید شامل سه درجه زیاد، متوسط و کم هستند و سشوارهای قدیمی و کلاسیک حاوی دو درجه کم و زیاد می‌باشند که شما می‌توانید با توجه به جنس مو و نیازتان، تنظیمات سشوار را کنترل و تنظیم کنید.
یکی از ویژگی‌های سشوارهای جدید، دکمه باد خنک است. در صورتی که موهایتان را با باد گرم خشک کردید، این ویژگی باعث خنک شدن موها می‌شود. دکمه باد خنک به حجم دهی و درخشان شدن موها نیز کمک می‌کند.
از دیگر مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، اندازه و میزان انعطاف‌پذیری سیم سشوار است. در صورتی که سیم سشوار انعطاف‌پذیر نباشد، ممکن است سشوار قطع یا دچار آسیب شود. این مسئله را حتما باید پیش از خرید سشوار حرفه‌ای و آرایشگاه نیز در نظر بگیرید.
اکنون که دیگر با تمام ویژگی‌های بهترین سشوار آشنا شدید، بهتر است نگاهی به راهنمای خرید سشوار خانگی بیندازید. در این بخش شما می‌توانید ابتدا نوع و جنس موهایتان را بشناسید و با توجه به آن، بهترین سشوار خانگی را تهیه کنید.
در صورتی که موهای صاف دارید، نیازی به خرید سشوار با وات بالا نیست، چرا که موها با باد ملایم نیز به سادگی خشک می‌شوند. یکی از سشوارهایی که برای موهای صاف مناسب است، خرید سشوار یون‌دار است که این نوع سشوار موها را خشک می‌کند، اما مانع شکننده شدن موها می‌شود و باعث حالت‌دهی و درخشندگی موها می‌گردد.
اگر موهای فر دارید، ممکن است بیشتر از موهای دیگر، در معرض خشکی مو قرار بگیرید. بنابراین سشواری که باد داغ تولید می‌کند، ممکن است باعث افزایش خشک شدن موهایتان شود. بنابراین بهتر است خرید سشوار باکیفیتی را در اولویت قرار دهید که موهایتان را به آرامی خشک کند. در این صورت سشواری تهیه کنید که میزان باد و گرمایش قابل تنظیم باشد.
موهای وز نیاز به یک سشواری دارد که باد را پخش نکند تا باعث وز و گره خوردن موها نشود. سشوارهایی که سری‌های متفاوت دارند که مانع پخش باد می‌شوند، برای موهایتان مناسب است. همچنین سشوار یون‌دار باعث درخشان شدن موهایتان می‌گردد.
در صورتی که موهای نازک دارید، می‌توانید سشوار با وات کمتر را انتخاب کنید، چرا که باد داغ باعث شکنندگی موهایتان می‌شود. هرچه میزان باد و گرمای سشوار ملایم‌تر باشد، برای ماندگاری رطوبت و سلامت موهایتان مفیدتر است.
اگر موهای ضخیم و پر دارید، سشوار با وات بالا مناسب موهایتان است. معمولا موهای ضخیم و پر با باد ملایم دیرتر خشک می‌شوند و زمان زیادی برای خشک کردن موها نیاز است. از این جهت بهتر است سراغ سشواری بروید که قدرت زیادی در خشک کردن موها در کم‌ترین زمان دارد.
در این بخش، راهنمای خرید سشوار چرخشی به شما کمک می‌کند تا بهترین نوع سشوار را تهیه کنید تا موهایی زیبا و درخشان داشته باشید. در سال‌های گذشته سشوارهایی با شانه‌های گرد وارد بازار شدند که کار بسیاری از آرایشگرها را ساده کرد. این نوع سشوار به نوعی همان برس گرد و سشوار است و در یک دستگاه قرار دارد که علاوه بر خشک کردن موها، باعث حالت‌دهی موها در کمترین زمان می‌شود.
با این حال بهتر است بدانید که سشوار چرخشی یک سشوار حرفه‌ای است و در صورت که نحوه کار با آن را ندانید، ممکن است موهایتان داخل سشوار گیر کند و به موهایتان آسیب برساند. نکته دیگری که باید از سشوار چرخشی بدانید این است که این نوع سشوارها همچون سشوارهای معمولی، موها را خشک نمی‌کنند. به بیان دیگر اگر می‌خواهید موهایتان را پس از حمام خشک کنید، این سشوار مناسب شما نخواهد بود.
میزان دمای سشوار چرخشی از سشوار معمولی کمتر است و تنها برای حالت‌دهی موها مورد استفاده قرار می‌گیرد و کار شما را برای براشینگ ساده می‌کند. با این حال سشوار چرخشی نیز شامل تنظیمات باد و گرما است.
تفاوتی ندارد که موهایتان بلند یا کوتاه است، سشوار چرخشی برای هر اندازه ار مو مناسب است و البته وز موها را به صورت قابل توجهی کاهش می‌دهد. با این حال در صورتی که موهایی با فر ریز دارید، سشوار چرخشی با برس دندانه ریز مناسب جنس موهایتان نیست و ممکن است موهایتان داخل دستگاه گیر کند.
نوعی دیگر، سشوار چرخشی بدون برس است که در گروه سشوارهای مدرن قرار دارد و برند سشوار دایسون این نوع دستگاه حالت دهنده مو را تولید می‌کند. این نوع سشوار چرخشی بدون برس دور موهایتان می‌چرخد و به موها حالت می‌دهد و حتی قابلیت فر کردن موها را دارد.
اگر می‌خواهید برای مسافرت‌هایتان یک سشوار مناسب تهیه کنید، توصیه می‌کنیم راهنمای خرید سشوار مسافرتی را از دست ندهید. به نظر شما سشوار مسافرتی چه نوع ویژگی باید داشته باشد؟ اولین پاسخی که ممکن است به ذهن‌تان برسد، وزن سبک سشوار است.
سشوار مسافرتی وزن کمتری دارد و البته همین وزن کم به علت میزان وات کمتر است. معمولا سشوارهای مسافرتی وات و قدرت کمتری دارند و تنها برای مسافرت کاربرد دارند. توصیه می‌کنیم برای خرید سشوار خانگی، سراغ سشوار مسافرتی نروید، چرا که عمر این سشوارها کمتر است و باید به صورت محدود از آن‌ها استفاده کنید.
از دیگر ویژگی‌های سشوار مسافرتی خوب، تا یا جمع شدن بدنه دستگاه است. این ویژگی کمک می‌کند تا سشوار به سادگی در چمدان یا کیف‌های مسافرتی جا شود. معمولا سشوار مسافرتی برای انواع موها مناسب است و برای جنس موی خاصی همچون موی وز یا معمولی ساخته و طراحی نمی‌شود.
راهنمای خرید سشوار حرفه‌ای مخصوص افرادی است که می‌خواهند برای آرایشگاه یا سالن، سشوار باکفیت تهیه کنند. سشوار حرفه‌ای به سشواری می‌گویند که قابلیت خشک کردن و حالت‌دهی تمام موها مثل موی فر، صاف و وز را داشته باشد.
بنابراین بهتر است برای خرید سشوار حرفه‌ای سراغ سشواری با وات بالا بروید که میزان گرما و باد زیاد داشته باشد و در کمتری زمان موها را خشک کند و حالت دهد. اما وات بالا تنها ویژگی سشوار حرفه‌ای نیست، چرا که ممکن است شما با مشتریان متفاوتی با موهای متفاوتی مواجه شوید. بنابراین حتما به تنظیمات سشوار نیز توجه کنید. سشوار حرفه‌ای باید دما و میزان جریان باد قابل تنظیمی داشته باشد که همراه با قطعات و سری‌های متفاوت، به موها فرم دهد.
همچنین سشوار سرامیکی و تورمالین انتخاب بهتری است و توصیه می‌کنیم اگر در جستجوی یک سشوار حرفه ای هستید، سراغ سشوارهای کلاسیک یا یون‌دار نروید. علاوه بر این، سشواری تهیه کنید که سیم بلند، چرخشی و انعطاف‌پذیری داشته باشد. معمولا در آرایشگاه در طول روز بارها از سشوار استفاده می‌شود، بنابراین برندهایی انتخاب کنید که معتبر هستند و طول عمر بالایی دارند.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 1395–1399
وب سایت ما از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. اطلاعات بیشتر در مورد: خط مشی کوکی

source

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *