ایسنا/خراسان شمالی سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: انواع اینترفرون مورد نیاز بیماران ام اس در داخل کشور به میزان کافی تولید می شود.
محمد هاشمی در پاسخ به خبر ایسنا خراسان شمالی مبنی بر «درد بیماری یا رنج گرانی دارو برای بیماران ام اس خراسان شمالی»، اظهارکرد: با این وجود، بنا به درخواست معاونت درمان تعداد محدودی از داروهای برند از جمله برندهای اینترفرون نیز سالیانه از طریق واردات تامین می شود.
وی افزود: برآورد ارزبری برندهای وارداتی اینترفرون در سال ۱۴۰۰ با توجه به نیاز اعلامی معاونت درمان حدود ۱۲ میلیون یورو است.
هاشمی ادامه داد: بنابراین با توجه به کمبود منابع ارز دولتی و اختصاص ارز دولتی فقط به داروهای فاقد تولید داخل و یا در موارد تکافوی تولید داخل، واردات داروهای برند ناگزیر به استفاده از ارز نیمایی است که این امر منجر به افزایش قیمت ریالی برندهای وارداتی می شود.
گفتنی است خبرگزاری ایسنا در خراسان شمالی، ۱۶ آذر ماه خبری با عنوان «درد بیماری یا رنج گرانی دارو برای بیماران ام اس خراسان شمالی» منتشر کرد که در آن به افزایش بیماران مبتلا به این بیماری و قیمت داروها پرداخته بود.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *