رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، پاندمی کووید ۱۹ را اوج شکوفایی خدمات تصویربرداری برشمرد و استفاده از هوش مصنوعی در رادیولوژی را منجر به راه اندازی افق های جدید در پزشکی دانست.
به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، در مراسم روز جهانی رادیولوژی، گفت: حوزه تصویربرداری یکی از بخش‌های پیشرو در نظام سلامت است که در زمینه خودکفایی علمی مرزهای جدید را در هم نوردیده است.
وی به پیشرفت‌های صورت گرفته در در این حوزه اشاره کرد و افزود: امروز به مدد همت بلند و اهتمام ستودنی رادیولوژیست‌ها و پرتونگاران در قلل بلند مهارتی و دانشی در حوزه تصویربرداری قرار داریم و شاهد ارائه خدمات مبتکرانه و نوین رادیولوژی در اقصی نقاط کشور هستیم.
زالی، رادیولوژی مداخله‌ای را بن مایه امسال این روز جهانی و به معنای مراقبت فعالانه بیمار عنوان کرد و ایران را در این حوزه پیشرو دانست.
وی، اوج شکوفایی خدمات تصویربرداری را در پاندمی کووید ۱۹ دانست و گفت: تصویربرداری از همان روزهای آغازین پاندمی نقش مهمی در تشخیص کرونا داشت و نقش راهبردی و تأثیرگذاری در عرصه تشخیص و درمان این بیماری ایفا کرد.
به گفته زالی، امروزه بدون استفاده از رادیولوژی؛ تشخیص، درمان، ارزیابی یا پیش آگهی بیماری در حوزه کرونا غیر ممکن است و رادیولوژی یک اثر بنیادین در تشخیص و درمان یکی از بحران‌های بیولوژیک قرن ایفا می‌کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در هم تنیدگی علوم پایه و بالینی را یکی از ویژگی‌های مهم تصویربرداری عنوان کرد و افزود: یک پرتونگار حاذق و مبرز دانش و اطلاعات عمیقی نیز در علوم پایه دارد. امروز سطح تصویربرداری از ماکرو به میکرو و حتی ماکروارگانرها رسیده و به برکت این اتفاق پیشرفت‌های زیادی در حوزه پزشکی صورت گرفته است.
وی استفاده از هوش مصنوعی در رادیولوژی را منجر به راه اندازی افق‌های جدید در مهارت‌های دانشی و تخصصی در حوزه پزشکی دانست.
زالی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص خوداتکایی گفت: امروز در کشور در سایه تلاش و همت سخت کوشان عرصه سلامت در قله خودباوری، عزت نفس ملی و خوداتکایی هستیم. نگاه دانشجویان باید به سمت تحصیل مرجعیت علمی باشد و بی شک رادیولوژی نیز یکی از میانبرها برای رسیدن به مرجعیت علمی کشور است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source
پوشش سقف

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *