نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات و جزییات لایحه مقاوله‌نامه ایمنی و بهداشت شغلی و سند الحاقی ۲۰۰۲ مقاوله‌نامه ایمنی و بهداشت شغلی موافقت کردند.
به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی (چهارشنبه) مجلس گزارش کمیسیون اجتماعی در خصوص لایحه تصویب مقاوله‌نامه ایمنی و بهداشت شغلی ۱۹۸۱ (۱۳۶۰) (شماره ۱۵۵) مشتمل بر یک مقدمه و ۳۰ ماده و سند الحاقی (پروتکل) ۲۰۰۲  (۱۳۸۱) مقاوله‌نامه ایمنی و بهداشت شغلی را بررسی کرده و در نهایت با کلیات و جزییات این لایحه موافقت کردند.
براساس ماده واحده این لایحه، مقاوله‌نامه ایمنی و بهداشت شغلی ۱۹۸۱ (۱۳۶۰) (شماره ۱۵۵) و سند الحاقی (پروتکل) ۲۰۰۲  (۱۳۸۱) مقاوله‌نامه ایمنی و بهداشت شغلی (۱۹۸۱) (۱۳۶۰) مشتمل بر یک مقدمه و ۱۲ ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه تسلیم اسناد آن داده می‌شود.
براساس تبصره یک این ماده وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به عنوان مقام صلاحیت‌دار موضوع مقاوله‌نامه و سند الحاقی (پروتکل یاد شده) تایید می‌شود.
براساس تبصره دو این ماده آیین‌نامه اجرای این قانون ظرف شش ماه پس از تصویب این قانون توسط شورای عالی حفاظت فنی تهیه می‌شود و با پیشنهاد وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
براساس تبصره سه این ماده رعایت اصول هفتادوهفتم، یکصد و بیست وپنجم و یکصدوسی و نهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ایران در اجرای این قانون الزامی است.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *