کاشت ایمپلنت دندان یکی از محبوب ترین روش ها برای جبران دندان های از دست رفته در بین بیمارانی است که به ما در کلینیک تخصصی دندانپزشکی آیریک مراجعه می کنند. در این میان قیمت ایمپلنت دندان همواره یکی از دغدغه های اصلی بیماران بوده است.
اگر برای پرکردن جای خالی دندان های ازبین رفته خود و بازگرداندن کارایی و زیبایی آنها دغدغه دارید، در این مقاله با ما همراه باشید.
کاشت ایمپلنت دندان یکی از راههایی است که شما می توانید با استفاده از آن سلامت دهان و دندان خود را بازیابید و با طرح لبخندی زیبا درهرجمعی بدرخشید.
قیمت ایمپلنت
ایمپلنت دندان مزایای بسیار زیادی دارد. ایمپلنت های دندانی برخلاف دندان های مصنوعی از دهان خارج نمی شوند و در فک ثابت هستند، مانع از تحلیل رفتن استخوان فک میشوند، فضایی معادل فضای دندان اصلی در دهان اشغال میکنند و نه بیشتر. به نسبت سایر روش های جایگزینی دندان مثل دندان مصنوعی یا بریج عمر طولانی تری دارند و درصورت رعایت بهداشت می توانند بدون عارضه سال های زیادی عمرکنند.
به دلیل شباهت ظاهری زیادی که با دندان های خود شما دارند و ظرافتشان، لبخندی زیبا به شما هدیه می دهند که همین امر باعث بالابردن سطح اعتماد به نفس خواهد شد. با کاشت ایمپلنت دندان حتی یک روز هم بدون دندان نخواهید بود.
قیمت ایمپلنت دندان در مقایسه با مزایای آن واقعا به صرفه است. ایمپلنت دندان قیمت و انواع مختلفی دارد که در ادامه می پردازیم.
پس از اینکه با مزایای ایمپلنت دندان آشنا شدین و آن را به عنوان روش ترمیم دندانهای خود برگزیدید، مهم ترین سوالی که مطرح میشود هزینه ایمپلنت دندان می باشد.
به صورت کلی هزینه کاشت دندان ( ریشه دندان) بین ۳ تا ۱۲ میلیون تومان است اما با توجه به نوع خدماتی که شما نیاز دارید و نسبت به اینکه شما نیاز به جایگزینی چند دندان دارید؟ نیم فک ایمپلنت دندان یا به صورت فول موس (کامل)، هزینه کاشت ایمپلنت دندان تغییر خواهد کرد.
همچنین درمان های جانبی که قبل از کاشت ایمپلنت دندان نیاز دارید بر قیمت کاشت ایمپلنت دندان ۱۴۰۰ تاثیرگذار است.
جدول قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400
قیمت ایمپلنت
 
همان طور که گفته شد عوامل مختلفی می تواند بر هزینه کاشت ایمپلنت دندان تاثیر گذار باشد.
قیمت ایمپلنت دندان های آمریکایی و سوییسی به دلیل استفاده از تکنولوژی های جدید و برتردر تولید محصولات، کیفیت بالاتر و خدمات برتر به نسبت سایر کشورهای تولید کننده ایمپلنت دندان بیشتر است.
ایمپلنت دندان های کره ای نیز از کیفیتی مطلوبی برخوردار هستند و به نسبت قیمت مناسب تری دارند.
دونوع روکش متداول، روکش زیرکونیوم و روکش pmf است.
روکش های زیرکونیوم ازمقاومت بیشتر و ظاهر طبیعی تری برخوردار هستند ومعمولا پیشنهاد می شود درصورتی که می خواهید طرح لبخند (دندان های جلو) خود را کاشت ایمپلنت دندان انجام دهید از روکش های زیرکونیومی استفاده کنید. قیمت روکش های زیرکونیوم از روکش های PFM بیشتراست.
روکش های PFM از جنس آلیاژ فلزات هستند و قیمت کمتری نسبت به روکش زیرکونیا دارند. استفاده از روکش PFM برای کاشت دندانهای عقبی (خارج از طرح لبخند) مقرون به صرفه خواهد بود.
سایر درمانهایی که ممکن است پیش ازکاشت ایمپلنت دندان به آن نیاز داشته باشید مانند  کشیدن دندان و یا سینوس لیفت
ایمپلنت دندان انواع مختلفی دارد که هرکدام از انواع ایمپلنت دندان برای هر شخص متفاوت است. انواع ایمپلنت عبارتند از: ایمپلنت دندان فوریایمپلنت دندان جلو و بریج ایمپلنت
هرکدام از روش های ایمپلنت دندان باتوجه به وضعیت دهان و دندان شما و همچنین تعداد دندان های مرود نیاز برای ایمپلنت متفاوت است و بعد از ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص در کلینیک دندان پزشکی آیریک مشخص می شود که از کدام روش ایمپلنت دندان باید استفاده کنید. 
به عنوان مثال پس از معاینه و مشاوره با متخصص ایمپلنت دندان دکتر صادق آقاجری و برای کاشت دندان جلو متوجه می شوید که برای ایمپلنت دندان جلو بهترین روش ایمپلنت دندان فوری است.
قیمت ایمپلنت فوری در تهران متفاوت است و بهترین قیمت ایمپلنت فوری را می توانید در کلینیک دندانپزشکی آیریک بیابید. برای مشاهده قیمت ایمپلنت دندان فوری به سایت دندانپزشکی آیریک مراجعه نمائید.  
ایمپلنت دندان جلو معمولا جزو روش های ایمپلنت فوری محسوب می شود و باید برای دندان های جلو که تاثیر زیادی در زیبایی و اعتماد بنفس اشخاص دارد از ایمپلنت دندان فوری استفاده شود.
دکتر صادق آقاجری
دکتر صادق آقاجری جزو بهترین متخصصین ایمپلنت دندان در تهران است که فوق تخصص جراحی لثه و ایمپلنت دندان را دارد و از پزشکان حاذق در امر کاشت ایمپلنت دندان می باشد. دکتر صادق آقاجری در سال ١٣٨٢ در رشته دندانپزشکی عمومی فارغ التحصیل شد. و سپس با رتبه عالی در رشته پریو دونتیکس (جراحی لثه) قبول شد. پس از گذراندن سه سال دوره تخصصی در امتحانات بورد کشوری شرکت و با نمره عالی موفق به کسب بورد تخصصی (که بالاترین مدرک در این رشته محسوب می شود) شد.
دکتر صادق آقاجری در حال حاضر دارای دو کلینیک فعال در شهر تهران هستند که بهترین خدمات کاشت دندان و ایمپلنت دندان را بصورت تخصصی انجام میدهند و میتوانید در شهر تهران در منطقه میرداماد به کلینیک دندانپزشکی آیریک مراجعه نمائید.
اگرچه در اولین نگاه هزینه کاشت ایمپلنت دندان به نسبت سایر روش های جایگزینی دندان های از دست رفته گران به نظر می رسد اما در بررسی دقیق تر خواهید دید که چنین نیست.
بریج و پروتزهای دندانی  معمولا هر۵ تا ۱۰ سال یکبار باید دوباره تعویض یا ترمیم شوند. هزینه های نگهداری و تعمیر آنها در طولانی مدت ازهزینه کاشت ایمپلنت دندان بیشتر خواهد بود علاوه بر این ایمپلنت های دندانی درصورتی که بهداشت دهان رعایت شود عمر طولانی تری دارند و از تحلیل رفتن استخوان فک ( آتروفی) جلوگیری می کنند.
 


source
پوشش سقف

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *