معاون درمان وزارت بهداشت در دیدار با معاون وزیر بهداشت و صنایع پزشکی ترکمنستان، با اشاره به ظرفیت‌های پزشکی کشور، برای ارایه خدمات تخصصی پزشکی و همکاری با کشور ترکمنستان اعلام آمادگی کرد.
به گزارش ایسنا، دکتر قاسم جان بابایی صبح امروز در دیدار با دکتر چاری آقامیرادوف – معاون وزیر بهداشت و صنایع پزشکی ترکمنستان ضمن تشریح پتانسیل‌های حوزه درمان کشور گفت: ظرفیت درمانی کشور ایران در زمینه‌هایی از جمله پیوند، سلول درمانی و سرطان بسیار بالاست و سالانه بیماران زیادی از کشورهای همسایه جهت دریافت خدمات تخصصی به کشور ما سفر می‌کنند.
جان بابایی گفت: کشور ایران در عرصه پیوند اعضا، دارای جایگاه بالایی است و تقریبا تمامی پیوندهای مهم از جمله قلب، ریه، روده، لوزالمعده و قرنیه توسط اساتید و پزشکان متخصص صورت می‌گیرد. به طور مثال در شیراز سالانه بیش از 600 پیوند کبد با موفقیت انجام می‌شود. همچنین 18 مرکز پیوند مغز استخوان در حال فعالیت است.
جان بابایی افزود: همچنین امکان ارائه خدمات قلبی عروقی پیشرفته از جمله خدمات تعویض دریچه‌های قلب، جراحی قلب اطفال و نیز خدمات تخصصی سرطان در تهران و چندین شهر کشور وجود دارد. در استان‌های شمالی نیز ظرفیت برای ارائه خدمات تخصصی و همکاری با کشور ترکمنستان فراهم است.
وی ادامه داد: ما بیش از 200 بیمارستان بین المللی و دارای شرایط پذیرش بیمار خارجی داریم که خدمات تخصصی پزشکی را ارائه می‌دهند که با توجه به شرایط کشور از جمله نوع و کیفیت خدمات، هزینه‌های درمانی و هزینه‌های هتلینگ برای تمامی کشورهای همسایه مقرون به صرفه است و پزشکانی در طراز بین‌المللی این خدمات را ارائه می‌دهند.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: همچنین  آمادگی کاملی برای شناسایی ظرفیت‌ها در قالب توریسم سلامت و پذیرش بیماران خارجی وجود دارد و امیدواریم بتوانیم با شناسایی نیازها همکاری خوبی در این خصوص صورت گیرد.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، معاون وزیر بهداشت و صنایع پزشکی ترکمنستان نیز در این دیدار بیان کرد: ایران ظرفیت خوبی در حوزه پزشکی داراست و پیش از کرونا نیز شهروندان ترکمنستان برای دریافت خدمات درمانی به ایران سفر می‌کردند. امیدواریم امکان استفاده از ظرفیت‌ها و تجارب با همکاری و رایزنی دو کشور بیش از پیش فراهم شود.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari