ژاپن به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان، دارای فرهنگ، هنر و تاریخی غنی به همراه مناظر طبیعی کم‌نظیر است؛ اما این کشور دارای یک ویژگی منحصربه‌فرد در میان بسیاری از کشورهای جهان است: میزان امید به زندگی. در ژاپن بیش از ۸۰ هزار فرد بالای یکصد ساله زندگی می‌کنند؛ آماری که ژاپن را از این نظر در رتبه دوم جهان، پس از آمریکا قرار داده است؛ اما زمانی که تعداد این افراد را به نسبت جمعیت کشور مقایسه کنیم، ژاپن کشور نخست جهان از این حیث محسوب می‌شود. راز طول عمر بالای ژاپنی‌ها چیست و سبک زندگی و تغذیه آنها چقدر در این زمینه تاثیرگذار بوده است؟
مترجم: محمدرضا قاسمی / تدوینگر: امید ابراهیمی / گوینده: محمد جلایی
طول عمر با کیفیت خوبه. همون بهتر که مردم این کشورها طول عمر بالا داشته باشند.
من نمیخام ژاپنی باشم و نمیخام تو ژاپون زندگی کنم طول عمرشونم مبارکشون نخاسیم.
آزادی در انتخاب، ثبات سیاسی، تغییر رفتار حکومت و مردم از رفتار خصمانه با جهان به رفتار دوستانه که سبب آرامش روان ملت ژاپن شده در کنار تولید ناخالص ملی بالا و بالطبع سرانه درآمد بالا و پیام ها و دستورات صلح جویانه آیین و کیش ژاپنی ها و تغذیه سالم سبب این شده است که طول عمر بالا و زندگی با کیفیت خوب را تجربه کنند.
کاملً اشتباهه. غلطه. غلط غولوطه. شما چطری پطری میگی. هنو نرفتی میمن که بگی وای بر من. اگه یه طول عمر دارن هدیه اوست برای آزمایش بیشتر من میگم ژنییه وسلام.
پس قیمت گوشت و برنج و شکر که افزایش یافته و نمیتوانیم مصرف کنیم ما رو به سمت ژاپنی شدن پیش میبرد. خدایا شکرت که همچین مسئولین با درایتی داریم
آلوُورا
ولی نباید فراموش کرد که در کشورهایی مثل ژاپن و المان و کره جنوبی در صد خودکشی بسیار بالاست در ژاپن سالی حدود ۱۸ هزار نفر خودکشی می‌کنند
کاش منم ژاپنی بودم

source

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *