فیات توپولینو که بر اساس ساختار مشترک با سیتروئن امی شکل گرفته، از اوایل 2023 وارد بازار شده است. چهره این خودروی کوچک با چراغ‌های دایره‌ای جلو، با زبان طراحی فیات مطابقت دارد. این مدل نام خود یعنی توپولینو به معنای «موش کوچولو» را از لقبی گرفته که مردم ایتالیا به نسل اول فیات 500 دادند.

این خودرو در دو نسخه استاندارد و روباز یا دولچه ویتا معرفی شده که دومی، با سقف پارچه‌­ای و درهای طنابی، برای وقت گذرانی در سواحل مناسب به نظر می­‌رسد.

فیات توپولینو با حداکثر سرعت 45 کیلومتر بر ساعت و برد حرکتی 74 کیلومتر، از نظر فنی یک چهار چرخه برقی محسوب می‌­شود، بنابراین مثل سیتروئن امی، افراد بالای 14 سال دارای گواهینامه موتورسیکلت می‌توانند با فیات توپولینو رانندگی کنند. البته در اکثر کشورهای اروپایی، افراد بالای 16 سال مجاز به رانندگی در معابر هستند.

معرفی فیات توپولینو با تزئینات میکی موس

همزمان با صدمین سالگرد تاسیس شرکت دیزنی، فیات هم تصمیم گرفته نسخه ویژه‌ای از توپولینو را با تزئینات موش مشهور آمریکایی یعنی میکی موس ارائه کند. به همین دلیل، 5 نمونه منحصر به فرد از فیات توپولینو آماده شده که هریک، تزئینات متفاوتی را به نمایش می­‌گذارد.

میکی موس نخستین بار در سال 1928 یعنی 95 سال پیش و در یک فیلم کوتاه به بینندگان معرفی شد. یکی از این 5 فیات توپولینو خاص نیز به نخستین حضور این شخصیت دوست­‌داشتنی اشاره دارد.

چهار نمونه دیگر از فیات توپولینو سفارشی هم با نقوش مدرن، تاریخی، خیابانی و انتزاعی مربوط به میکی موس تزئین شده‌­اند. یکی از این خودروها نیز با همکاری مستقیم یکی از هنرمندان دیزنی یعنی Cavazzano شکل گرفته است.

فیات توپولینو با تزئینات میکی موس

این 5 خودرو در نمایشگاهی که در ساختمان Lingotto در شمال ایتالیا برگزار شده، به معرض نمایش در می‌­آیند. این ساختمان تاریخی که یک پیست آزمایشی را روی سقف خود جای داده، امسال یعنی در سال 2023، صدمین سالگرد تولد خود را جشن می­‌گیرد. صحنه‌هایی از یکی از مهم‌ترین فیلم‌های تاریخ یعنی The Italian Job محصول سال 1969 نیز در این محل تصویربرداری شده است.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط