به گزارش صنعت ماشین،

 یکی ازخودروهایی که توسط ایران خودرو در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو در معرض نمایش گرفت هایما 7X برقی بود که برای اولین بار در ایران دیده می‌شد.

هایما 7X برقی ایران خودرو به نمایش درآمد +تصاویر

یکی از نکاتی که در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو به چشم می آمد حضور پررنگ محصولات برقی در بیشتر غرفه ها بود. در همین راستا ایران خودرو نیز اقدام به نمایش برخی از محصولات برقی مانند ری را برقی که البته با حاشیه هایی هم همراه بود کرد. هایما 7X برقی نیز یکی دیگر از محصولات ایران خودرو بود که برای اولین بار در ایران در معرض نمایش قرار گرفت و حالا به نظر می آید این شرکت برنامه عرضه هایما 7X برقی  را در کنار نمونه بنزینی دارد.

هایما 7X برقی ایران خودرو به نمایش درآمد +تصاویر

مشخصات هایما 7X-E

هایما 7X برقی به پیشرانه  150 کیلووات (201 اسب بخار) قدرت و 340 نیوتن متر گشتاور مجهز شده که شعاع حرکتی برابر با 510 کیلومتر برای این خودرو فراهم می­‌کند. شارژ کامل از طریق جریان عادی به 10 ساعت زمان نیاز دارد. زمان شارژ سریع نیز 27 دقیقه ذکر شده است.

هایما 7X برقی ایران خودرو به نمایش درآمد +تصاویر


 
از امکانات رفاهی هایما 7X می‌توان سقف پانورامیک،سامانه ورود بدون کلید و استارت دکمه‌ای، صندوق عقب برقی،سامانه کنترل پایداری و کنترل کشش،کلاستر دیجیتالی، ترمز پارک برقی همراه با اتوهولد، مانیتور و مولتی مدیا همراه با دوربین 360 درجه،تریم چرمی صندلی‌ها و غربلیک فرمان،6 ایربگ (راننده، سرنشین، جانبی و پرده ای هردو)، تهویه مطبوع الکتریکی همراه با گرمکن صندلی های ردیف اول، سنسورهای هشدار دهنده موانع در قسمت عقب و جلو خودرو و چراغ‌های روز (دی لایت) مجهز است.
 
خودروهای مینی‌ون چندمنظوره یا MPV، یکی از بخش‌های پر طرفدار بازار جهانی است و خودروسازان بسیاری در این قسمت از بازار فعالیت می‌کنند. با این حال مینی‌ون‌ها یا استیشن‌ها چندان در ایران محبوب نیستند، حال آن‌که بخش بزرگی از مصرف‌کنندگان آمریکایی و اروپایی به خرید استیشن واگن یا مینی‌ون تمایل دارند. هایما 7X بنزینی و برقی نیز در همین سگمنت قرار دارد و یک MPV کامل محسوب می‌شود.

هایما 7X برقی ایران خودرو به نمایش درآمد +تصاویر


 
سیستم هشدار و پیش بینی برخورد در اثر تغییر لاین (LCA)، سیستم هشدار خروج از خط (LDW)،رادار تصادف از عقب (RCTA)،رادار هشدار خروج از خط و نقطه کور، سیستم کمکی ماندن در بین خطوط (LKA)،سیستم کمکی حرکت در ترافیک (TJA)،کروز کنترل هوشمند تطبیقی (ACC)،رادار تصادف از جلو (FCW) و ترمز اضطراری خودکار (AEB) از جمله امکانات ایمنی این خودرو تلقی می شود.

source

توسط