بایک X55 کراس اوور جدید دیار خودرو در هفدهمین نمایشگاه خودرو اصفهان معرفی شد.

این کراس اوور در آخرین نمایشگاه خودرو شانگهای نیز در غرفه BAIC به نمایش درامده بود و از نظر زبان طراحی، قوای محرکه و امکانات در زمره بهترین محصولات تازه وارد چینی بازار ایران قرار خواهد گرفت.

نخستین گزینه وارداتی دیارخودرو کراس اووری با نام X۵۵ و شتابی زیر ۸ ثانیه است که نخستین نمونه های آن مدتی قبل به ایران رسیده و اکنون در نمایشگاه خودرو اصفهان در معرض نمایش قرار گرفت.

دیارخودرو به عنوان نماینده انحصاری عرضه محصولات برند BAIC در بازار ایران، کراس اوور X۵۵ را برای عرضه به بازار درنظر گرفته است. جدیدترین نسخه این خودرو از پیشرانه۱.۵ لیتری توربو بهره می برد که در مرکز تحقیق و توسعه آخن آلمان شرکت BAIC توسعه یافته و حداکثر توان آن به ۱۸۵ اسب بخار می رسد که در همراهی با گیربکس ۷ سرعته می تواند این کراس اوور ۴.۶ متری را در ۷.۸۴ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. X۵۵دیارخودرو با این حساب یکی از سریع ترین خودروهای صفرکیلومتر و تازه وارد بازار ایران خواهد بود که نه تنها از نظر قوای محرکه بلکه از نظر آپشن ها و تکنولوژی نیز در زمره برترین خودروهای بازار ایران قرار خواهد گرفت.

برای لمس بهتر ابعاد X۵۵دیارخودرو بهتر است بدانید که این کراس اوور طولی بین تیگو۷پرو و تیگو۸ پرو(ابعادی نزدیک تر به تیگو۸ پرو) دارد و حدود ۱۰ سانتیمتر طویل تر از چانگان UNI-T و CS۵۵ Plus به عنوان نزدیک ترین رقبایش است. با این حساب X۵۵ دیارخودرو از نظر ابعاد در جایگاه جدیدی در بازار ایران قرار می گیرد که بزرگتر از کراس اوور های متوسط و بزرگ چینی است. این کراس اوور ابعادی نسبتا مشابه هیوندای توسان دارد و ظرفیت سرنشینان آن ۵ نفر است که فضای بار ۳۵۰ لیتری در اختیار دارند.

بایک X55 دیارخودرو


در کابین X۵۵ دیگر با کلیشه های کپی برداری شده از برند های غیرچینی و طراحی تکراری مانند بسیاری از رقبای این خودرو روبرو نخواهید بود. دریچه های هوای جانبی سیستم تهویه مطبوع، طرحی بومرنگ-مانند دارند و یک نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی برای اطلاعات رانندگی در پشت و فرمان و یک نمایشگر ۱۰.۱ اینچی در میانه کنسول قرار دارد. طراحی صندلی ها به صورت یکپارچه و اسپرت است که نرمی آن برای بهبود شرایط برای سرنشینان با دقت مهندسی شده و راننده قابلیت تنظیم برقی صندلی به صورت ۶جهته شامل گودی کمر را دارد در حالی که سرنشین جلو نیز امکان تنظیم برقی ۴ جهته صندلی را در اختیار خواهد داشت. هر دو صندلی جلوی این کراس اوور به گرم کن و سردکن مجهز شده اند. روی در ها متریال و طراحی برای تکمیل هویت فضایی کابین با نورپردازی همراه شده اند و در بالای کنسول نیز بخشی با طراحی ظاهری رباتیک، با تغییر نور سعی در القای حس زنده بودن خودرو و ارتباط با سرنشینان دارد. همچنین اهرم تعویض دنده به سبک جت های جنگنده و همچنین کلید های ترمز پارک برقی، اتوهلد و … نیز بین دو صندلی در کنار دو جالیوانی قرار گرفته است.

در قلب X۵۵دیارخودرو، پیشرانه اختصاصی بایک با کد A۱۵۶T۲H قرار دارد که در مرکز تحقیق و توسعه اختصاصی این شرکت در آخن آلمان طراحی شده و توسعه پیدا کرده است. حداکثر توان این پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو با تزریق سوخت مستقیم به ۱۸۸ اسب بخار و حداکثر گشتاور آن به ۳۰۵ نیوتون متر می رسد. این در حالی است که کراس اوورهای هموطن این خودرو با پیشرانه های روی مرز ۲۰۰ اسب بخاری، حداکثر گشتاور حدود ۲۸۰ نیوتون متری دارند و این پیشرانه که در زمره ۱۰ موتور برتر چین نیز قرار دارد، گشتاور به مراتب بهتری از رقبا ارائه می کند که در نتیجه آن شتاب این کراس اوور ۱.۶تُنی را به حدود ۷.۸ ثانیه می رساند. انتقال قدرت در X۵۵دیارخودرو از طریق یک گیربکس ۷ سرعته به محور جلو صورت می گیرد.سیستم تعلیق این کراس اوور در جلو از نوع مستقل مک‌فرسون و در مستقل چنداتصاله است.

 

source

توسط