به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رئیس رکن اطلاعات ارتش استونی روز شنبه اظهار داشت که هفته‌های آینده نبردهای شدید نزدیک شهر راهبردی «آودیوکا» در شرق اوکراین رخ خواهد داد.

به گزارش وبگاه «یورومدیا پرس»، «آنتس کیویسلگ،» رئیس رکن اطلاعات ارتش استونی  روز شنبه  گفت که احتمالاً در هفته‌های آینده نبردهای شدید نزدیک شهر راهبردی «آودیوکا» در شرق اوکراین رخ خواهد داد.

وی گفت که روسیه قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی آودیوکا را به عنوان یک پیروزی تبلیغاتی به طور کامل تصرف کند و در عین حال از مزایای تاکتیکی مانند نگه داشتن دونتسک خارج از برد توپخانه اوکراین برخوردار شود.

کیویسلگ گفت: «مناطق اصلی که عملیات تهاجمی در آنها انجام شده در جهت آودیوکا در استان دونتسک و در جهت کوپیانسک در استان خارکف است.»

وی گفت که که ارتش روسیه خساراتی متحمل شده است، اما به موفقیت های تاکتیکی در نزدیکی آودیکا دست یافته است.

رئیس رکن اطلاعات ارتش استونی گفت: « روسیه احتمالاً در هفته‌های آتی به عملیات تهاجمی با شدت فعلی ادامه خواهد داد.تسخیر آودیوکا، مانند باخموت ، به عنوان یک موفقیت بزرگ نظامی است.»

اندیشکده آمریکایی «مطالعات جنگ» نیز روز شنبه نوشت، بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته، نیروهای روس با وجود ضدحمله‌های اوکراینی در شمال شهر مورد مناقشه «آودیوکا» با استحکام مواضع خود   در صدد یک حمله بزرگ هستند.

نیروهای روس در شمال شهر آودیوکا در شرق اوکراین پیشروی کرده‌اند. فیلم‌های دریافتی نشان می‌دهند که نیروهای روس در جنوب غربی « کراسنوهورویکا»  به سمت راه‌آهن شمال آودیوکا پیشروی کرده‌اند. مقامات اوکراینی نیز تایید کرده‌اند که در روزهای اخیر بیش از ۱۷ حمله روسیه نزدیک آودیوکا رخ داده و گلوله باران شدید  این شهر ادامه دارد.

گزارش این موسسه نشان داد که ضدحمله های اوکراین نتوانسته است پیشروی روسیه در شمال و جنوب آودیوکا را متوقف کند. یک نظامی اوکراینی گفت که نیروهای روس به سرعت در حال ساخت استحکامات  نزدیک شهر هستند تا در زمان وقوع حمله، نیروهای کمکی را سریعتر وارد  میدان کنند.

روسیه همچنین زیرساخت‌های سراسر اوکراین را با پهپادها و موشک های کروز هدف قرار می‌دهد.

پایان پیام/.

source

توسط