ایسنا/خوزستان معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: در یک ماهه مهر، بیش از ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی در استان انجام شده است.

عبدالامیر نیرومند در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به میزان جوجه‌ریزی انجام شده در استان و همچنین واردات مرغ از استان‌های دیگر، شرایط بازار مرغ در خوزستان به ثبات رسیده و مشکلی در این زمینه نیست.

وی با اشاره به آمار جوجه‌ریزی در خوزستان افزود: در یک ماهه مهر، بیش از ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی در استان انجام شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: با هدف تامین مرغ و جلوگیری از افزایش قیمت این محصول از سوی مرغداران، روزانه ۴۰ تا ۵۰ تن مرغ با هدف تنظیم بازار استان از استان‌های دیگر وارد خوزستان می‌شود.

بازار مرغ خوزستان در ثبات است

نیرومند عنوان کرد: روند جوجه‌ریزی در استان خوزستان به همین شکل مطلوبی که در یک ماه گذشته وجود داشته است، ادامه دارد و مشکلی در خصوص تامین مرغ موردنیاز بازار استان وجود ندارد و واردات مرغ از استان‌های دیگر نیز انجام می‌شود تا شرایط بهتر کنترل شود وگرنه چندان به واردات نیاز نداریم.

وی با بیان اینکه براساس استاندارد و میانگین‌های ارزیابی شده میزان مصرف روزانه مرغ در خوزستان حدود ۳۵۰ تن است، افزود: میزان نیاز روزانه استان تابع عوامل مختلفی از جمله قیمت گوشت قرمز، ماهی و شرایط پرداخت حقوق خانوارها در ابتدا و انتهای ماه و همچنین مناسبت‌ها و ایام خاص است و در شرایط مختلف، نیاز متفاوت می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: با اقداماتی که در بحث تولید و جوجه‌ریزی انجام شده بازار استان دارای ثبات تامین و قیمتی است و امیدواریم همین روند مطلوب در ماه‌های پیش رو نیز ادامه داشته باشد.

انتهای پیام

source

توسط