سود خالص بخش بانکی ترکیه ۵۲.۵ درصد طی ماه‌های ژانویه تا سپتامبر افزایش یافت.

به گزارش ایسنا به نقل از ترکیش، ناظر بانکی ترکیه اعلام کرد که بخش بانکی ترکیه در بازه زمانی ژانویه تا سپتامبر ۴۳۹.۶۶ میلیارد لیر ترکیه (۱۶.۱۲ میلیارد دلار) سود خالص داشته است.

بر اساس داده‌های سازمان مقررات و نظارت بانکی (BRSA)، سود خالص این بخش در دوره ۹ ماهه اول به صورت سالانه ۵۲.۵ درصد افزایش ثبت کرده است.

این گزارش نشان می‌دهد که کل دارایی‌های این بخش نسبت به سال قبل ۶۱.۱ درصد افزایش یافته و به ۲۱.۰۹ تریلیون لیر ترکیه (۷۷۲.۸۶ میلیارد دلار) در پایان ماه سپتامبر رسیده است.

تسهیلات که بزرگترین زیرمجموعه دارایی‌ها هستند، ۱۰.۷ تریلیون لیر ترکیه (۳۹۲.۳۴ میلیارد دلار) بودند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۶.۶ درصد افزایش داشتند.

در بخش بدهی‌ها، سپرده‌های نگهداری شده وام‌دهندگان در ترکیه – بزرگترین اقلام بدهی – در مجموع به ۱۳.۳ تریلیون لیر ترکیه (۴۸۷.۷ میلیارد دلار) رسید که حدود ۶۵.۲ درصد نسبت به سال قبل صعود کرده است.

نسبت سرمایه نظارتی دارایی‌های موزون به ریسک این بخش در پایان ماه گذشته به ۱۸.۸۳ درصد رسید، در حالی که نسبت وام‌های غیرجاری به کل وام‌های نقدی ۲.۲۸ درصد بود.

در مجموع ۵۴ وام‌دهنده دولتی، خصوصی، خارجی ازجمله بانک‌های سپرده، مشارکت و توسعه و سرمایه‌گذاری از ماه سپتامبر به فعالیت‌های بانکی پرداختند.

این بخش ۲۰۵ هزار و ۲۱۵ کارمند دارد که در ۱۱ هزار و ۱۶۴ شعبه در ترکیه و خارج از این کشور خدمت می‌کنند.

انتهای پیام

source

توسط