مدیرکل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با بیان اینکه تاکنون ١٣ میلیون و ٢٠٠ هزار عدد واکسن تولید داخلی کرونا را تحویل گرفته‌ایم، گفت: زمانی که فخرا و رازی هنوز مجوز مصرف اضطراری نگرفته بودند، برای حمایت از آن‌ها مصوب شد که پیش خرید این دو واکسن صورت گیرد. البته مبلغ پیش خرید را سازمان برنامه و بودجه باید پرداخت کند که تا جایی که اطلاع دارم هنوز مبلغ به وزارت بهداشت داده نشده است.
به گزارش ایسنا، دکتر سید حیدر محمدی با بیان اینکه تاکنون ١٣ میلیون و ٢٠٠ هزار عدد واکسن تولید داخلی کرونا را تحویل گرفته‌ایم، گفت: از این میزان ١٠ میلیون و ١١٠ هزار دوز آن مربوط به شفا فارمد و  واکسن برکت، یک میلیون و ١٩۵ هزار دوز مربوط به پاستوکووک (انستیتو پاستور ایران) و یک میلیون ٨٨٩ هزار دوز واکسن مربوط به اسپایکوژن شرکت سیناژن بوده است.
وی افزود: تاکنون چیزی از واکسن فخرا و رازی تحویل ما نشده است.
محمدی گفت: واکسن‌سازان بعد از اینکه مجوز مصرف اضطراری می‌گیرند میزان واکسن تولیدی را اعلام می‌کنند و مجوز آزادسازی می‌گیرند. در این زمان هیات امنای صرفه جویی ارزی مجاز است تا واکسن داخلی را خریداری کند. تاکنون هر آنچه واکسن تولید داخل وارد بازار شده ما خریداری کرده و در اختیار معاونت بهداشت قرار داده‌ایم.
بنابر اعلام کانال تلگرامی وبدا، محمدی درباره پیش خرید واکسن‌های فخرا و رازی، گفت: زمانی که فخرا و رازی هنوز مجوز مصرف اضطراری نگرفته بودند برای حمایت از آن‌ها مصوب شد که پیش خرید این دو واکسن صورت گیرد. البته مبلغ پیش خرید را سازمان برنامه و بودجه باید پرداخت کند که تا جایی که اطلاع دارم هنوز مبلغ به وزارت بهداشت داده نشده است. البته اکنون این واکسن‌ها مجوز مصرف اضطراری دارند و مشکلی از نظر فروش واکسن‌ها وجود ندارد.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *