با ما همراه باشید
10 سریعترین رشد شغلی برای دهه آینده
فهمیدن اینکه به چه تحصیلاتی نیاز دارید با دانستن اینکه کجا می خواهید کار کنید شروع می شود. در ادامه بخوانید تا ببینید آیا یکی از این ده شغل داغ علاقه شما را برانگیخته است یا خیر.
“داشتن شغل در یک صنعت قوی می تواند برای موفقیت درازمدت، به ویژه در شرایط سخت اقتصادی مهم باشد. به عنوان مثال، کارگران صنعت خدمات بهداشتی، علیرغم تهدید رکود اقتصادی در سراسر کشور، همچنان از بازنشستگی کودک بومر بهره مند می شوند. آمار کار (BLS) پیش‌بینی می‌کند که این روند ادامه خواهد داشت و تعدادی از حرفه‌های خدمات بهداشتی را در فهرست مشاغل داغ خود قرار می‌دهد. خوشبختانه صنعت خدمات بهداشتی تنها نیست. شغل‌های زیر نشان دهنده 10 شغل هستند. از سریع ترین فرصت های شغلی در حال رشد برای دهه آینده:
* تحلیلگر سیستم های شبکه و ارتباطات داده. رشد پیش‌بینی‌شده: 53.4% ​​فراهم کردن تمام سرورها و رایانه‌ها برای مکالمه الکترونیکی کار سیستم‌های شبکه و تحلیلگران ارتباطات داده است. آنها شبکه های گسترده و محلی را برنامه ریزی، طراحی و عیب یابی می کنند. این نیاز به صلاحیت نصب سخت افزار و نرم افزار دارد. مدرک لیسانس در سیستم های اطلاعاتی یا علوم کامپیوتر اغلب توسط کارفرمایان ترجیح داده می شود. بسته به شغل، گواهینامه از انجمن صنعت فناوری رایانه ممکن است به کسب موقعیت کمک کند.
* دستیار مراقبت شخصی و خانگی. رشد پیش بینی شده: 50.6% با افزایش سن، افراد بیشتری برای مدیریت خانه و انجام فعالیت های معمول به کمک نیاز خواهند داشت. دستیاران مراقبت شخصی ممکن است نظافت کنند، لباس بشویید و غذا بپزند. آنها همچنین ممکن است به مشتریان کمک کنند تا از رختخواب خارج شوند، حمام کنند و لباس بپوشند. آموزش کوتاه مدت در حین کار معمولاً آموزش توصیه شده برای یک دستیار مراقبت در منزل است، اگرچه برخی از افراد ممکن است بخواهند توسط انجمن ملی مراقبت در منزل و آسایشگاه گواهی نامه دریافت کنند.
* دستیار سلامت خانه رشد پیش‌بینی‌شده: 48.7% یکی دیگر از مشاغل سطح ابتدایی مراقبت‌های بهداشتی، دستیاران بهداشت در خانه در خانه‌های مشتریان برای ارائه کمک‌های بهداشتی کار می‌کنند. آنها می توانند دارو تجویز کنند، علائم سلامتی را زیر نظر بگیرند، فرد را ماساژ دهند، و وظایف مختلفی را انجام دهند. معمولاً یک دستیار بهداشتی خانه به یک پرستار یا یکی از اعضای کادر پزشکی گزارش می دهد. آموزش کوتاه مدت در حین کار تنها چیزی است که لازم است، اما بسیاری از افراد ممکن است از این شغل به عنوان پله ای برای یک حرفه مراقبت های بهداشتی گسترده تر استفاده کنند. در نتیجه، کسب مدرک در مدیریت بهداشت، پرستاری، یا سایر رشته های مرتبط با سلامت می تواند آینده شغلی را بهبود بخشد.
کلاس یوس
* مهندس نرم افزار کامپیوتر، برنامه های کاربردی. رشد پیش بینی شده: 44.6% مهندسان نرم افزار برنامه های کاربردی کامپیوتر برنامه ها را فرموله و آزمایش می کنند. آنها می توانند با کاربران نهایی کار کنند تا نیازهای آنها را تعیین کنند و مطمئن شوند که برنامه ها با خواسته های آنها مطابقت دارند. آنها ممکن است چندین زبان مختلف کامپیوتری را بدانند و به طور کلی باید به یادگیری ادامه دهند و در مورد جدیدترین پیشرفت ها به روز بمانند. برای شروع به طور کلی مدرک لیسانس در علوم کامپیوتر توصیه می شود.
* تکنسین و تکنسین دامپزشکی. رشد پیش‌بینی‌شده: 41% فن‌آوران یا تکنسین‌های دامپزشکی نمونه‌های خون را می‌گیرند و آنالیز می‌کنند، بیماری‌های حیوانات را تشخیص داده و درمان می‌کنند و قفس‌های حیوانات را ضدعفونی می‌کنند. به طور معمول یک تکنسین دامپزشکی به مدرک دو ساله نیاز دارد، در حالی که یک تکنسین دامپزشکی به مدرک چهار ساله نیاز دارد. مجوز دولتی یا گواهینامه نیز اغلب مورد نیاز است.
* مشاور مالی شخصی رشد پیش بینی شده: 41% مشاوران مالی شخصی برای توسعه برنامه های سرمایه گذاری و اهداف بازنشستگی با مشتریان کار می کنند. آنها تمایل مشتریان به ریسک را در نظر می گیرند و بر این اساس سرمایه گذاری را توصیه می کنند. آنها می توانند برای شرکت های بزرگ، شرکت های کوچک یا به طور مستقل کار کنند. مدرک لیسانس در یک رشته مالی برای ورود به این حرفه توصیه می شود و ممکن است مجوزهای سری 7 و سری 63 یا 66 برای انجام وظایف تخصصی مورد نیاز باشد.
* هنرمند گریم تئاتر و هنرهای نمایشی. رشد پیش بینی شده: 39.8% عاشق تئاتر و هنرهای نمایشی هستید؟ عاشق آرایش هستید؟ سپس شغلی به عنوان آرایشگر برای یک گروه تئاتر یا یک گروه سرگرمی دیگر ممکن است مناسب باشد. هنرمندان گریم از بازیگران برای تلویزیون، فیلم ها و نمایش های هنرهای نمایشی آرایش می کنند. مدرک تحصیلی حرفه ای پس از متوسطه، اغلب در زمینه زیبایی، می تواند شانس اشتغال را افزایش دهد. مدرک هنرهای تئاتر نیز می تواند کمک کننده باشد.
* دستیار پزشکی رشد پیش‌بینی‌شده: 35.4% دستیاران پزشکی اطمینان حاصل می‌کنند که مطب به خوبی اجرا می‌شود و به پزشکان، پرستاران و سایر پرسنل پزشکی اجازه می‌دهد تا بر بیماران خود تمرکز کنند. دستیاران پزشکی مدارک بیمه را مدیریت می کنند، تماس های تلفنی می گیرند، قرار ملاقات ها را تعیین می کنند، به بیماران خوش آمد می گویند و موارد دیگر. دستیاران پزشکی همچنین می توانند آزمایشات اولیه و کارهای آماده سازی را برای اقدامات جزئی انجام دهند. معمولاً آموزش متوسط ​​در حین کار و/یا مدرک یک یا دو ساله مورد نیاز است. تحصیلات یا گواهینامه اضافی ممکن است برای رشته های تخصصی مانند بیماری پا یا چشم پزشکی لازم باشد.
* دامپزشکان رشد پیش بینی شده: 35% بیش از 70 میلیون خانوار در ایالات متحده یک حیوان خانگی دارند که به تعداد فزاینده ای از کارگران ماهر برای مراقبت از همه Fidos و Fluffies نیاز دارد. دامپزشکان انواع بیماری های حیوانات را تشخیص می دهند، در برابر بیماری ها واکسینه می کنند و معاینات معمول پزشکی را انجام می دهند. برخی از دامپزشکان بر تحقیقات در علوم دامی و پزشکی تمرکز می کنند. تحصیلات دانشگاهی در این حرفه ضروری است و به طور کلی با تکمیل برنامه دکترای دامپزشکی به اوج خود می رسد. اکثر دامپزشکان نیاز به مجوز در وضعیت فعالیت خود دارند، که معمولاً شامل قبولی در آزمون صدور مجوز دامپزشکی آمریکای شمالی است.
* مشاوران سوء مصرف مواد و اختلالات رفتاری. رشد پیش بینی شده: 34.3% در سراسر کشور، مردم با اعتیاد به الکل، مواد مخدر و تعدادی از مواد غیرقانونی دیگر دست و پنجه نرم می کنند. مشاوران سوءمصرف مواد با این افراد همکاری می کنند تا به آنها کمک کنند تا استراتژی هایی برای مقابله با وابستگی های خود ایجاد کنند. مراقبت و دلسوزی نسبت به افراد از ویژگی های شخصیتی مهمی است که در این حرفه باید داشته باشید، و همچنین صبر و حوصله برای کار با مشتریان در سخت ترین دوران آنها. به طور کلی برای شروع یک شغل به مدرک لیسانس نیاز است، اگرچه مدرک کارشناسی ارشد می تواند چشم انداز شغلی را افزایش دهد. بسیاری از مشاوران همچنین باید شرایط صدور مجوز را که توسط ایالت محل سکونت آنها تعیین شده است را برآورده کنند.
موارد دیگری که باید در نظر بگیرید
این مشاغل با رشد سریع باید به شما ایده ای از برنامه های آموزشی بدهد که به بهترین وجه با آرزوهای شغلی شما مطابقت دارد. البته در انتخاب شغل باید به غیر از فرصت چند نکته را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، آیا به این موضوع علاقه دارید؟ شبکه‌های رایانه‌ای می‌تواند یک شغل عالی باشد، اما اگر کار با برنامه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای شما لذت‌بخش نیست، می‌توانید چهل ساعت از دوشنبه تا جمعه در مصیبت باشید.
زمانی را صرف فکر کردن به این تصمیم کنید. با دوستان یا مخاطبین در این زمینه ها صحبت کنید و در مورد برنامه های آموزشی با مشاور مدرسه صحبت کنید. هنگامی که تصمیم خود را گرفتید، آموزش مناسب را برای استفاده از یکی از این مشاغل شکوفا پیدا کنید.”

با ما همراه باشید
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari