خبر خوان حرفه ای
ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان گفت: هنرستان‌های جوارصنعت ظرفیت خوبی هستند و حتما باید با امکانات آموزش و پرورش و استان خوزستان، گسترش داده شوند.
علی‌اکبر حسینی‌محراب در گردهمایی مدیران، روسا، معاونان و مسئولان ارزیابی و حراست آموزش و پرورش خوزستان که امروز (۲۸ شهریورماه) به مناسبت بازگشایی مدارس در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: هدف آموزش و پرورش، تربیت انسان‌های صالح و شایسته است و مکتب ما اجازه نمی‌دهد محصول و برون‌داد زحمات، تربیت افراد غیر صالح باشد. تفکر مدیران، معلمان و اولیاء، اسلامی است و طبیعتاً دستاورد هم باید در این زمینه باشد.
به گزارش ایسنا، وی افزود: فرزندان ما  ۱۲ سال در اختیار آموزش و پرورش هستند بنابراین کار معلم، مدیر مدرسه، مربی پرورشی و مشاور و کادر مدرسه در تربیت دانش‌آموز نقش اساسی دارد.
استاندار خوزستان گفت: نگاه ما به آموزش و پرورش، زیربنایی است و از نظر مالی و مادی، جزو وظایف حکومت است که در این زمینه سرمایه‌گذاری کند زیرا محصول آن، انسان است و آموزش و پرورش با روح انسان سر و کار دارد.
وی با تاکید بر ضرورت برقراری عدالت آموزشی، عنوان کرد: مدیران مدارس و نواحی باید به بحث عدالت آموزشی توجه کنند؛ نباید مدیران خوب و معلمان خوب تنها در یک نقطه تجمع داشته باشند بلکه باید همه مناطق از یک نوع امکانات یکسان برخوردار باشند. عدالت حتما باید در تقسیم معلمان و نوع تجهیزات مورد توجه قرار گیرد.
حسینی‌محراب ادامه داد: کرونا و آموزش مجازی وظیفه ما را سنگین‌تر کرده است؛ فضای مجازی وارد زندگی نوجوانان شده است و در محافل علمی و آموزشی در غرب به شدت مورد بحث است. مسیر و ولنگاری که فضای مجازی در فرهنگ غربی وجود ندارد، پس ما هم باید به این مساله در آموزش و پرورش توجه کنیم زیرا اگر مورد توجه قرار نگیرد، انهدام خانواده شکل می‌گیرد.
وی بیان کرد: عقل سالم در بدن سالم است و در کنار علم‌آموزی و تربیت باید به مسائل ورزشی نیز توجه کنیم.
استاندار خوزستان با اشاره به اهمیت راه‌اندازی هنرستان‌های جوارصنعت، یادآور شد: هنرستان‌های جوارصنعت ظرفیت خوبی هستند و حتما باید با امکانات آموزش و پرورش و استان خوزستان، گسترش داده شوند.
وی در پایان با اشاره به مساله مهاجرت از استان خوزستان گفت: در خصوص مهاجرت از استان خوزستان کار پژوهشی انجام شده بود و دلایل مختلف آن دسته‌بندی شده ‌بودند؛ می‌توان این پژوهش را برای مهاجرت معلمان نیز انجام داد.
انتهای پیام
source

شینگل
بازار صادراتی ایران
تولید محتوا
خبر خوان حرفه ای

source

توسط salamatikhabari