یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
رویاها – آیا معنایی دارند_
حوادث ثبت شده بسیار زیادی وجود دارد که نمی‌توان رویاها را صرفاً «آثار روز» دانست که در شب بر صفحه نقره‌ای ذهن نمایش داده می‌شوند. به عنوان مثال، رویاها مرگ های قریب الوقوع را پیش بینی کرده اند، مردم را از مرگ و میرهای خاص نجات داده اند، به حل مشکلات پیچیده کمک کرده اند، به دستیابی به برخی اکتشافات و اختراعات شگفت انگیز کمک کرده اند و حتی ثروت بسیاری را تغییر داده اند.
تجربه خود ما همچنین به این واقعیت اشاره می کند که گاهی اوقات رویاها سعی می کنند چیزهای حیاتی یا مهمی را به ما بگویند، اما ما قادر به درک آنها نیستیم. مشکل این است که رویاها به زبان ما صحبت نمی کنند. آنها در نمادها صحبت می کنند و نیاز به دانش کامل از تعبیر خواب یا یک متخصص ماهر خواب برای تعبیر دارند.
در سال‌ها تجربه‌ام در تعبیر خواب، بینش‌های زیادی در مورد معانی و عملکرد رویاها به دست آورده‌ام. خیلی ها هستند که ادعا می کنند رویا نمی بینند. همه ما این کار را می کنیم، فقط بسیاری از ما هنگام بیدار شدن از خواب آنها را به یاد نمی آوریم.
بیایید برخی از رویاهای رایجی را ببینیم که اکثر ما در مقطعی از زندگی خود آنها را می بینیم:
● رؤیاهای امتحانی: چه در مطالعات درخشان باشیم و چه کمتر از حد متوسط، نمی‌توانیم این خواب‌های وحشتناک امتحان را انکار کنیم. اینها چیزی شبیه به این هستند: ما نمی توانیم به سالن امتحان برسیم و ساعت در حال حرکت است. قلم ما فقط از کار کردن خودداری می کند. ما فقط به نظر نمی رسد که برگه سوال را درک کنیم یا پاسخ ها را به خاطر بیاوریم … تغییرات بی پایان هستند. خوشبختانه چنین خواب هایی به هیچ وجه مربوط به معاینه نیست. آنها نشان می دهند که ما به نوعی در زندگی بیداری خود مورد آزمایش یا بررسی قرار می گیریم. اینها همچنین ممکن است به عزت نفس و اعتماد به نفس یا فقدان آن مربوط باشد.
● رویاهای تعقیب و گریز: چه کسی از ترس یک مهاجم یا یک اوباش قاتل در رویاها عرق سردی نشکند؟ هر چقدر هم که سریع می دویدیم، به نظر می رسید که تعقیب کننده همیشه جلوتر می آمد. دقیقاً در لحظه گرفتار شدن، با یک شروع از خواب بیدار شدیم! اگرچه این رویاها می توانند از ترس واقعی از مورد حمله قرار گرفتن ناشی شوند، اما اغلب از احساس اضطراب ما در زندگی بیداری ناشی می شوند. این رویاها به جای رویارویی با آن، نشان دهنده اجتناب یا فرار از یک موقعیت ناخوشایند است. این خواب ها به دلیل آسیب پذیری جسمانی در زنان بیشتر دیده می شود.
● رویاهای برهنه: زرشکی شدن با خجالت از اینکه خود را به طور کامل یا تا حدی برهنه در ملاء عام در رویاهایمان می بینیم، معمولاً ما را هنگام بیدار شدن ناآرام می کند. چنین رویاهایی اغلب بازتابی از عدم اعتماد به نفس یا عزت نفس ما در زندگی واقعی است. ما ممکن است چیزی را پنهان کنیم و می ترسیم که دیگران با دیدن درست از طریق ما آن را کشف کنند. برهنگی همچنین نماد ترس ما از گرفتار شدن یا لو رفتن در کاری است که انجام داده ایم. این رویا می تواند تغییراتی داشته باشد، که می تواند از خجالت تا احساس غرور در مورد برهنگی خود در جمع متغیر باشد. البته هر کدام تعبیر متفاوتی دارند.
● افتادن رویاها: تقریباً همه ما ترس از هوشیاری خود را تجربه کرده‌ایم که در خواب از ارتفاعات سرگیجه‌آور به پایین فرو می‌رویم. هیچ چیز متقاعد کننده ای نمی تواند ما را از ترس این که اگر قبل از برخورد به زمین بیدار نشویم واقعاً نمی میریم خلاص کند! سقوط می تواند دو نوع باشد – یکی زمانی که قبل از برخورد با زمین با هشدار از خواب بیدار می شویم، دیگری زمانی که فرود نرم انجام می دهیم و درست قبل از نقطه برخورد کند می شود. هر دو تفسیر متفاوتی دارند. به طور کلی، زمین خوردن نشانه ناامنی، بی ثباتی و اضطراب است. چنین رویاهایی زمانی اتفاق می‌افتند که در برخی موقعیت‌های زندگی بیداری خود احساس می‌کنیم تحت کنترل نیستیم.
● رویای از دست دادن دندان: رویای افتادن دندان بسیار رایج است. اینها ممکن است به شکل دندان‌هایی باشد که در دستان ما خرد می‌شوند یا تنها با یک ضربه ملایم یکی یکی می‌افتند. چنین رویاهایی نه تنها ما را به وحشت می اندازند و شوکه می کنند، بلکه اغلب ما را با تصویری ماندگار می گذارند. تصور می شد که چنین رویاهایی نشان دهنده سوءتغذیه است، که ممکن است برای برخی از بینندگان خواب صادق باشد. در واقع، چنین رویاهایی منعکس کننده اضطراب ما در مورد ظاهر و نحوه درک دیگران از ما است. آیا همه ما گرفتار آن لبخند خیره کننده نمی شویم! دندان ها برای گاز گرفتن و جویدن استفاده می شوند و نشان دهنده قدرت هستند. دیدن از دست دادن دندان در خواب بیانگر ناتوانی در شرایط فعلی است.
افسوس که رویاها به این مضامین محدود نمی شوند. فقط هر چیزی را می توان در پنجره های ذهن ما مشاهده کرد. ما گاهی اوقات از ماهیت رویاهایمان گیج می شویم – چرا در خوابم یک مار دیدم؟ دوست از دست رفته من که فراموشش کرده بودم در خوابم چه می کرد؟ آن زنی که فقط یک بار با او آشنا شده بودم، در خواب من چه هیجانی داشت؟ چگونه در خوابم این مشکل گیج کننده را به این سادگی و دقیق توضیح دادم؟ محتوای رویا بی نهایت است.
تمام تصاویر رویایی نمادین هستند. هر نماد رویایی برای شخص خاص است. به عبارت دیگر، آنچه یک نماد برای یک شخص نشان می دهد می تواند برای دیگری معنای کاملاً متفاوتی داشته باشد. به همین دلیل است که فرهنگ لغت رویاها معمولاً بی فایده هستند. البته، یک خط مشترک در همه نمادها وجود دارد، اما آنها باید در زمینه محتوای رویا تفسیر شوند.
کلاس یوس
اما، اگر بتوانید تغییراتی که در زندگی‌تان اتفاق می‌افتد را به نوع رویاهایی که می‌بینید مرتبط کنید، مطمئناً می‌توانید گامی در جهت درک معنای آن بردارید. این با آرام کردن ذهن شما بسیار به شما کمک خواهد کرد.
بنابراین، اجازه ندهید رویاهایتان هدر بروند، هرگز نمی دانید چه چیزی را باز خواهید کرد. فرصت ها و ثروت های بزرگ در انتظار کسانی است که قادر به تعبیر خواب های خود هستند.

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari