دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
خطوط تاریک، سایه کوه‌هایی است که در لبه ماه قرار دارند و مناطق پرنور «دانه‌های تسبیح بیلی» نام دارند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
خطوط تاریکی که در این تصویر ترکیبی از خورشیدگرفتگی می‌بینید چیست؟ این خطوط، سایه معکوس کوه‌هایی هستند که در لبه ماه قرار دارند.
تصویر مرکزی که در شیامن (Xiamen) واقع در چین گرفته شده، مرکز ماه را دقیقاً در مقابل مرکز خورشید نشان می‌دهد. اما ماه به قدری از زمین دور بود که نتوانست کل قرص خورشید را بپوشاند. نوری که در اطراف قرص ماه دیده می‌شود، «حلقه آتش» نام دارد.
نور خورشید که در لبه‌ هر کدام از این رشته تصاویر مشاهده می‌شود، از میان دره‌های ماه عبور کرده است. با حرکت ماه از چپ به راست از مقابل خورشید، فقط قله‌های مرتفع‌تر موجود در محیط ماه می‌توانند نور خورشید را بپوشانند. بنابراین خطوط تاریک نشان‌دهنده سایه‌ کوه‌های برجسته، ناهموار، معکوس و بزرگ‌نمایی شده در لبه‌ ماه است. مناطق پرنور، «دانه‌های تسبیح بیلی» (Baily’s Beads) نام دارند.
افرادی که در مسیری باریک در نیم‌کره شرقی زمین بودند موفق به مشاهده این خورشیدگرفتگی کامل حلقوی در سال 2020 شدند. ماه آینده مسیر باریکی که از آمریکای شمالی و جنوبی عبور می‌کند، در معرض خورشید گرفتگی حلقوی بعدی قرار خواهد گرفت. ماه آوریل آینده نیز کسوف کاملی در سراسر آمریکای شمالی رخ خواهد داد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود
source

قیمت شینگل
موکت
پارکت

تکنولوژی خبری
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
علمی خبری
ورزشی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari