چسب هایی برای اتصال آهنربا<FIELD> کمی وقت بگذارید و به اطراف خود نگاه کنید که چه تعداد از وسایل روزمره برای کار کردن به آهنربا نیاز دارند. شما شگفت زده خواهید شد! میکروفون ها، بلندگوها، موتورهای الکتریکی نوع برس و موتورهای الکتریکی بدون جاروبک همگی به آهنربا نیاز دارند. برای مثال، ده‌ها موتور الکتریکی در خودروی شما وجود دارد که از موقعیت آینه گرفته تا شیشه‌ها و فرمان برقی شما کار می‌کند و احتمالاً خودروی شما چند بلندگو دارد. تقریباً همه این آهنرباها توسط چسب ها در جای خود ثابت می شوند.
تکثیر موتورهای الکتریکی در چند دهه اخیر عمدتاً به دلیل چسب هایی است که موتورهای الکتریکی را قابل اطمینان تر می کند. روش جایگزین برای اتصال آهنرباها استفاده از گیره است. گیره ها نقطه تنشی روی آهنربا ایجاد می کنند و به دلیل شکننده بودن آهنرباها، این تنش می تواند باعث شکستگی آهنربا و از کار افتادن موتور شود. علاوه بر این، موتورهای آهنربایی بریده شده اجازه ارتعاش بین اجزا را می دهند و باعث ایجاد نویز می شوند، در حالی که موتورهای آهنربایی پیوندی بسیار آرام تر کار می کنند.
از آنجایی که انواع بسیاری از آهنرباها و موتورها وجود دارد، انتخاب های مختلفی برای چسب وجود دارد. برای اطمینان از انتخاب بهترین محصول برای کاربرد اتصال آهنربایی، چند دقیقه زمان بگذارید تا الزامات برنامه پروژه خود را بررسی کنید. اطلاعات زیادی در مورد این موضوع وجود دارد، اما در تماس با سازنده چسب برای بررسی نیازهای خاص خود تردید نکنید.
در اینجا نکات کلیدی برای بررسی در مورد اتصال آهنربا در هنگام در نظر گرفتن اینکه از کدام چسب استفاده می شود، وجود دارد.
مقاومت و مقاومت در برابر دما –
دمای کار و همچنین نوع تنش – (مثلاً ضربه محض، گشتاور یا ضربه تکراری در بلندگوها) – باید برای انتخاب چسب مناسب مشخص شود.
سازگاری شیمیایی –
مس موجود در مجموعه موتور با برخی از مواد شیمیایی موجود در برخی از چسب ها سازگار نیست. به عنوان مثال – متاکریلیک اسید می تواند در طول زمان منجر به خوردگی مس و خطر خرابی محصول شود. برگه اطلاعات فنی را برای جزئیات بررسی کنید یا برای اطمینان با پشتیبانی فنی تماس بگیرید.
تطبیق پذیری-
علاوه بر اتصال آهنربا به قوطی، روتور یا بلندگو، کاربردهای چسب دیگری نیز در موتورها، بلندگوها و میکروفون ها وجود دارد. انتخاب محصولی که برای بیش از یک کاربرد قابل استفاده باشد می تواند کارایی شما را افزایش دهد.
روند –
قبل از انتخاب چسب، به سناریوهای بهینه توزیع و پخت برای پروژه خود فکر کنید. بسیاری از چسب های آهنربایی دارای دو جزء هستند که عمل آوری در دمای اتاق را تسهیل می کند. با چسب های آهنربایی، شما همچنین می خواهید نسبت به خطر تأثیرگذاری بر قطبیت یا قدرت آهنرباها حساس باشید. چسبی را انتخاب کنید که در دمای پایین خشک شود تا به آهنرباها آسیب نرساند.
انواع مختلفی از چسب های اکریلیک دو جزئی برای اتصال آهنربایی وجود دارد. در برخی از این دو جزء قبل از توزیع مخلوط می شوند، برخی دیگر برای پخش یک چسب بر روی دیگری طراحی شده اند و نوع سوم اجازه می دهد تا یک فعال کننده روی یک جزء و چسب روی دیگری اعمال شود. از اپوکسی های حرارتی تک جزئی نیز استفاده می شود.
راندمان – مقرون به صرفه بودن باندینگ چسب نتیجه عوامل متعددی است. اینها شامل سهولت کاربرد، عملکرد ثابت (کاهش نرخ رد) و فرآیند کارآمد است و همگی برای افزایش سود با تولید بهبود یافته ترکیب می شوند.
خرید عطر مردانه

توسط salamatikhabari