با ما همراه باشید
اپل از جمله شرکت‌هایی است که هیچوقت به طور رسمی ظرفیت باتری گوشی‌های خود را اعلام نمی‌کند و به همین خاطر برای خبردار شدن در این مورد، همواره باید منتظر افرادی بمانیم که این گوشی‌ها را کالبدشکافی می‌کنند. حالا در مورد سری آیفون ۱۵، رگولاتوری‌های چین در اسناد مربوط به مجوز‌های سری آیفون ۱۵، عدد دقیق مربوط به ظرفیت باتری این گوشی‌ها را فاش کرده‌اند.
بر اساس این اعداد، ظرفیت باتری هر ۴ مدل به طور اندکی بیشتر از نسل قبلی است ولی طبیعتا این اختلاف ظرفیت چندان قابل توجه نیست. به طور مشخص ظرفیت باتری آیفون ۱۵ به ۳۳۴۹ میلی‌آمپر ساعت می‌رسد که برای مقایسه باید به ظرفیت ۳۲۷۹ میلی‌آمپر ساعت نسل قبلی اشاره کنیم. همچنین آیفون ۱۵ پلاس از باتری ۴۳۸۳ میلی‌آمپر ساعت بهره می‌برد که نسبت به باتری ۴۳۲۵ میلی‌آمپر ساعتی نسل قبلی با افزایش ظرفیت اندکی روبرو شده است.
آیفون 15
در این میان کاربران با خرید آیفون ۱۵ پرو از باتری ۳۲۷۴ میلی‌آمپر ساعتی بهره‌مند می‌شوند که نسبت به باتری ۳۲۰۰ میلی‌آمپر ساعتی نسل قبلی فقط ۷۴ میلی‌آمپر ساعت ظرفیت بیشتری دارد. در نهایت باید به آیفون ۱۵ پرو مکس بپردازیم که با داشتن باتری ۴۴۲۲ میلی‌آمپر ساعتی، در این زمینه از بزرگ‌ترین باتری بهره می‌برد و نسل قبلی این گوشی با باتری ۴۳۲۳ میلی‌آمپر ساعت راهی بازار شده بود.
بنابراین همانطور که می‌بینید، این افزایش ظرفیت اصلا قابل توجه نیست و بنابراین نباید انتظار افزایش محسوس عمر باتری را داشته باشید. البته حتی اگر عمر باتری این گوشی‌ها بهتر از نسل قبلی باشد، این مورد به استفاده از چیپست و نمایشگر کم‌مصرف‌تر برمی‌گردد و در این زمینه خود باتری نقش مهمی ایفا نمی‌کند.
روز گذشته پیش‌فروش هر ۴ مدل آیفون‌ ۱۵ آغاز شد و طی روزهای آینده با انتشار نقد و بررسی‌های این گوشی‌ها بهتر می‌توانیم در مورد نقاط ضعف و قوت آن‌ها صحبت کنیم.
منبع: GSMArena


source

با ما همراه باشید
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari