دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
همزمان با آغاز مسافرت‌های پایان تابستان، مصرف بنزین در کشور افزایش یافته است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
اگر اهل گشت و گذار در فضای مجازی باشید، حتما تصاویری از ترافیک شدید جاده‌های شمال در تعطیلات پایان شهریورماه را دیده‌اید. از هفته گذشته و پیش از پایان تعطیلات، جاده‌های منتهی به شمال کشور میزبان هزاران مسافر بوده‌اند. در نتیجه افزایش مسافرت‌ها در این تعطیلات چند روزه، آمار مصرف بنزین در کشور به شدت افزایش یافته است.
بنابر اظهارات مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، میزان مصرف بنزین طی تعطیلات پایان هفته به 137 میلیون لیتر بر روز رسیده است. تا پیش از این رکورد مصرف بنزین در روز، 122 میلیون لیتر بوده است. بنابراین با یک رکوردشکنی در مصرف سوخت مواجه هستیم.
همچنین بخوانید: آیا بنزین در ایران گران است؟
بخش قابل توجهی از این رکوردشکنی در حوزه مصرف سوخت، به ترافیک‌های طولانی در مسیرهای منتهی به شمال کشور مربوط می‌شود. تمامی مسیرهای منتهی به استان‌های مازندران، گیلان و گلستان با ترافیک فوق‌سنگین و سنگین مواجه بوده‌اند. رانندگان باتجربه می‌دانند که روشن ماندن خودرو برای مدت طولانی در ترافیک، مصرف سوخت خودرو را به شدت افزایش می‌دهد. بنابراین افزایش حجم ترددها در کنار ترافیک سنگین محورهای مواصلاتی شمال کشور، به راحتی آمار مصرف بنزین کشور را افزایش داده‌اند.
یکی دیگر از مشکلات مربوط به توزیع بنزین در تعطیلات اخیر، دسترسی دشوار تانکرهای سوخت به جایگاه‌ها بوده است. به دلیل ترافیک فوق سنگین در محورهای شمال کشور، تانکرهای سوخت نمی‌توانستند خود را راس موعد مقرر به جایگاه سوخت برسانند. در نتیجه بسیاری از خودروها بدون سوخت در ترافیک باقی ماندند. برخی افراد سودجو نیز با استفاده از این روش، بنزین ذخیره شده خود را با نرخ‌های گزاف به مسافران در راه مانده عرضه می کردند.
معضل سوخت در کشور از مدت‌ها پیش به سرتیتر رسانه‌ها تبدیل شده است. این معضل در نتیجه ناترازی مصرف بنزین و تولید آن در کشور رخ داده است. با آغاز سفرهای تابستانی، این معضل تشدید شد و اکنون که به پایان شهریور رسیده‌ایم، این ناترازی همچنان وخیم‌تر می‌شود. ممکن است با فرارسیدن فصل مدارس و کاهش سفرها این ناترازی تا حدی کنترل شود اما بازهم با آغاز سال جدید و تعطیلات نوروز، خبرهایی همچون شکسته شدن مصرف بنزین را در رسانه‌ها خواهیم دید.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود
source

قیمت شینگل
موکت
پارکت

تکنولوژی خبری
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
علمی خبری
ورزشی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari