در کنار رونمایی از آیفون‌های جدید، اپل طبیعتا نسل جدید اپل واچ را هم رونمایی کرده و حالا کاربران می‌توانند اپل واچ سری ۹ را خریداری کنند. اما آیا این ساعت نسبت به نسل قبلی از ارتقاهای قابل توجهی بهره می‌برد که بتواند به عنوان یک ارتقای ارزشمند در نظر گرفته شود؟ در این مطلب از زوایای مختلف اپل واچ سری ۹ را با نسل قبلی مقایسه می‌کنیم.
این دو ساعت هوشمند از نظر مشخصات سخت‌افزاری تفاوت زیادی با هم ندارند اما در این میان می‌توانیم به برخی تفاوت‌های مربوط به ویژگی‌های آن‌ها اشاره کنیم. اپل واچ سری ۹ به لطف استفاده از چیپست جدید S9، اولین اپل واچ دارای سیستم موتور عصبی محسوب می‌شود. به عنوان مثال به لطف همین ارتقا، پردازش‌های مربوط به تشخیص محتوای صدای شما، در خود این ساعت برای سیستم سیری صورت می‌گیرد. بنابراین زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید هم می‌توانید با استفاده از دستیار صوتی سیری کارهای مختلفی انجام دهید. طبیعتا برای استفاده از سیری می‌توانیم سناریورهای متنوعی را مطرح کنیم و احتمالا کاربران زیادی از این مشخصه استقبال خواهند کرد.
اپل واچ سری 9
همین موتور عصبی، یک قابلیت جذاب را برای اپل واچ سری ۹ امکان‌پذیر کرده است. به زبان ساده، در صورتی که این ساعت بر روی مچ دست شما قرار گرفته باشد، کافی است انگشت شست و انگشت اشاره را دو بار به هم بزنید تا کارهای موردنظر شما انجام شود. به عنوان مثال در هر اپی که قرار دارید، با انجام این کار روی دکمه‌ی اصلی اپ موردنظر کلیک می‌شود و مثلا برای پخش موسیقی، پاسخ دادن به تماس تلفنی و دیگر موارد می‌توانید از این قابلیت بهره ببرید.
اپل واچ سری 9
با وجود اینکه نسل قبلی اپل واچ هم از چیپ ultra-wideband بهره می‌برد، ولی در اپل واچ سری ۹ از نسل جدید همین چیپ استفاده شده و بنابراین راحت‌تر و سریع‌تر قادر به پیدا کردن آیفون ۱۵ خواهید بود. به طور مشخص این ساعت می‌تواند محدوده‌ی دقیق آیفون را در محدوده‌ی حدودا ۶ متری شما نشان دهد. برای افرادی که همواره دنبال گوشی خود هستند، چنین قابلیتی می‌تواند بسیار جذاب باشد.
از نظر امکانات سلامتی و تندرستی هم هیچ تفاوتی بین این دو مدل وجود ندارد و بار دیگر همان ویژگی‌های همیشگی مورد استفاده قرار گرفته است.

روی هم رفته اپل علاقه‌ی زیادی به تغییر در ظاهر اپل واچ نشان نمی‌دهد و امسال هم بار دیگر همین رویکرد تکرار شده است. از نظر ظاهری عملا بین این دو نمی‌توانید تغییر خاصی را مشاهده کنید و شاید فقط رنگ صورتی اپل واچ جدید اطرافیان را متوجه کند که در حال استفاده از اپل واچ جدید هستید.
البته با وجود عدم تغییر در طراحی، باید به افزایش قابل توجهی روشنایی نمایشگر اشاره کنیم. نمایشگر اپل واچ سری ۹ حالا می‌تواند حداکثر روشنایی ۲۰۰۰ نیت را ارائه دهد که دو برابر نسل قبلی است. بنابراین در محیط‌های بیرونی و زیر نور خورشید، راحت‌تر می‌توانید از این نمایشگر بهره ببرید.
اپل واچ سری 9
به طور کلی کاربران اپل واچ معمولا علاقه‌ی بسیار زیادی به اکوسیستم اپل دارند و در نتیجه استفاده از ظاهر تکراری برای این ساعت، احتمالا برای بخش بزرگی از این کاربران یک مشکل مهم محسوب نمی‌شود. همانطور که گفتیم، این ساعت از نظر سخت‌افزاری تغییر زیادی نسبت به نسل قبلی نداشته و از نظر ظاهری هم همان اپل واچ همیشگی است.
در این میان مهم‌ترین تغییرات، مربوط به سیری، فرمان حرکتی با دو انگشت و استفاده از چیپ جدید ultra-wideband هستند. بنابراین برای کاربرانی که در چند سال اخیر اپل واچ خریداری کرده‌اند، این مدل هم نمی‌تواند یک ارتقای منطقی به نظر برسد اما کاربرانی که تازه می‌خواهند وارد دنیای اپل واچ شوند، طبیعتا این مدل گجت جذابی است که مورد توجه علاقه‌مندان به اکوسیستم اپل قرار می‌گیرد.
منبع: Guiding Tech


source

قیمت شینگل
موکت
پارکت

تکنولوژی خبری
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
علمی خبری
ورزشی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari