مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به‌عنوان نماینده ایران در چین، پیشنهاد شکل‌گیری اتحادیه کودک و نوجوان کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای را مطرح کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل کانون، حامد علامتی معاون وزیر آموزش‌وپرورش و مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که این روزها به دعوت فدراسیون جوانان و سفارت جمهوری خلق چین، به‌عنوان نماینده ایران در رویداد بین‌المللی جوانان کشورهای عضو سازمان شانگهای چین حضور یافته است، در سومین روز از حضور خود در این رویداد به سخنرانی پرداخت.  
او در سخنان خود گفت: امروز کنار هم بودن ما، کشورهایی باهویت و فرهنگی باشکوه، پیام ‌رسای ِنظم نوین جهانی را به تمام دنیا مخابره می‌کند. خوداتکایی کشورهای عضو سازمان شانگهای و بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های منطقه‌ای، فصل نوینی را می‌تواند پیش روی جوانان کشورهایمان بگذارد و از آن مهم‌تر فضای امیدآفرینانه‌تری را در سطح جهانی برای تمام آزادی‌خواهان فراهم سازد. ما تقویت همکاری کشورهای عضو شانگهای و احیای جاده ابریشم را فرصتی برای تعمیق دوستی‌ها و ایجاد حرکت‌های پایدار در حوزه رشد جوانان می‌دانیم.
مدیرعامل کانون همچنین افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی که رهبری ملت بزرگ ایران در مقابله با امپریالیسم را بر عهده دارند، سیاست قطعی نظام اسلامی را مقابله با یک‌جانبه‌گرایی در جهان می‌دانند. نظام سلطه با استعمار فکری جهانیان به دنبال افول انسانیت در بعد معنویت، عقلانیت و به‌تبع آن جلوگیری از پیشروی جوامع است و موانع متعددی را برای ممانعت از پیشرفت و عدالت جهانی فراهم کرده و ما را از شناخت دقیق قابلیت‌ها و ظرفیت‌های خود منصرف ساخته است.
علامتی ادامه داد: جدی‌ترین ابزار آن نیز رسانه است که در دنیای امروز بشر، راهبری ذهن مخاطبین جهان را به دست گرفته است و ارزش‌های والای انسانی را بسیار زیرکانه مهندسی کرده است. حال راه برون‌رفت از این مسئله چه می‌تواند باشد؟!
پیشنهاد تشکیل اتحادیه کودک و نوجوان کشورهای عضو شانگهای
معاون وزیر آموزش‌وپرورش همچنین اظهار کرد: به نظر می‌رسد فرصت تربیت معنویت پایه خردگرا و تمرکز به خردگرایی به‌جای لذت‌گرایی و تفکر عمیق نسبت به سیاست‌ورزی‌های نظام سلطه و استعمار فکری مردم مظلوم جهان را، می‌توان از طریق فعالیت‌های محوری در عرصه‌های فرهنگی و هویتی، گسترش تعاملات برون‌مرزی و رشد علم و فناوری  به‌صورت هم‌افزایی در علوم مختلف به‌ویژه علوم‌انسانی به‌عنوان سازنده اصلی تمدن‌ها و آینده جوامع، به دست آورد تا رهاورد این گردهمایی‌ها باشد. تحقق این امور در حوزه جوانان صورت نخواهد گرفت، مگر با توجه جدی به مقوله تربیت کودک و نوجوان.
او اظهار کرد: در فرهنگ شرقی ما محبت حرف اول را می‌زند و رقابت در آن معنایی ندارد. همین مسئله نیز موجب شده تا کیان خانواده جوامع غربی، دچار چالش باشد، اما اگر ما به فرهنگ و سنت‌های خودمان بازگردیم در فرهنگ شرق اصل بر خانواده است و باید تلاش شود تا جوانان در کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای به اصل خانواده و محبت‌محور بودن در زندگی برگردند. احترام به والدین، معلم و دولت از نکاتی است که می‌بایست در حوزه جوانان بدان تأکید داشت. باید به سمت احترام به یکدیگر رفت و این را  میان جوانان شکل داد تا فرهنگ شرقی حاکم و احیا شود تا جوامع بافرهنگ شرقی را در میان کشورها با هدایت به سمت احترام، به نقطه مطلوب برسانیم. بر همین اساس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای برای رسیدن به یک آینده درخشان نیازمند همکاری و هم‌افزایی بیشتر در این زمینه هستند که با شکل‌گیری اتحادیه‌ای مختص به کودک و نوجوان در این سازمان می‌توان شاهد اتفاقات درخشانی در آینده بود و ما تشکیل این اتحادیه را پیشنهاد می‌کنیم.
علامتی در ادامه به “توجه ویژه ریاست جمهوری به حوزه پرورش کودکان، نوجوانان و جوانان” اشاره کرد و گفت: فضای رشد و بالندگی پس از پیروزی انقلاب اسلامی شکل‌ گرفته است و با عقلانیت، معنویت و استقلال به یک ترکیب بسیار سازنده‌ رسیده است که امروز شاهد رشد و بالندگی جوانان ایرانی در عرصه‌های مختلف علم، فناوری و شکوفایی اخلاق و معنویت هستیم. این اجلاس به ما و شما کمک خواهد کرد که باتوجه‌به عقاید و فرهنگ کشورهای عضو سازمان شانگهای از نزدیک آشنا شویم و به‌جای رقابت با شناخت از ظرفیت‌های یکدیگر، به سمت همکاری و هم‌افزایی حرکت کنیم.  
او در پایان سخنان خود نیز بیان کرد: من به نمایندگی از مردم جمهوری اسلامی ایران آینده خوبی را برای مردم جهان به‌ویژه مردم چین آرزو می‌کنم و از زحمات همه مسئولین امر در برگزاری این گردهمایی تشکر و قدردانی به عمل می‌آورم.
پیشنهاد تشکیل اتحادیه کودک و نوجوان کشورهای عضو شانگهای
انتهای پیام 
source

شینگل
تولید محتوا
گوگل ادوردز

ورزشی خبری
اقتصادی خبری
سرگرمی خبری
علمی خبری
Proudly powered by WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari