خبر خوان تخصصی بین الملل
وزارت آموزش و پرورش مصر از ممنوعیت استفاده و پوشیدن نقاب در مدارس خبر داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، وزارت آموزش و پرورش مصر اعلام کرد: لازم است حجابی که دانش‌آموز به میل خود انتخاب می‌کند، چهره او را نپوشاند و هر نوع پوشش موی سر منعی نخواهد داشت به شرطی که از رنگی که اداره آموزش و پرورش اعلام کرده، استفاده شود.
این وزارتخانه اعلام کرد: در صورتی که دانش آموز حجاب داشته باشد باید سرپرست او از این مساله اطلاع داشته باشد و این حجاب بنا به میل خود دانش آموز باشد.
این وزارتخانه به ادارات خود دستور داده است تا تحقیق کنند و مطمئن شوند که ولی دانش‌آموز از نوع پوشش آن‌ها در مدارس باخبر است.
در خصوص تعیین رنگ لباس نیز این وزارتخانه اعلام کرد که هیئت مدیره مدرسه با هماهنگی هیئت امناء، اولیاء و مربیان، رنگ لباس فرم مناسب مدرسه را برای دانش‌آموزان دختر و پسر تعیین می‌کند.
این وزارتخانه تأکید کرد: دانش آموزی که لباسی مغایر با چیزی که وزارتخانه تعیین کرده بپوشد حق ورود به مدرسه را ندارد.
وزارت آموزش و پرورش مصر تاکید کرد که این مشخصات برای لباس فرم مدارس برای مدارس دولتی، خصوصی و بین‌المللی اعمال می‌شود.
به دنبال این تصمیم مصر جنجال بزرگی در این کشور ایجاد شده است و بسیاری از نمایندگان جریان اسلامی مصر با آن مخالفت و تأکید کردند که این کاری ناپسند است که خداوند و رسولش از آن راضی نیستند.
حاتم الحوینی، از رهبران سلفی مصر از این تصمیم دولت مصر انتقاد کرد و گفت: سه سال دختران مصر چهره‌هایشان را برای اطاعت از دولت با «ماسک» می‌پوشانند و کسی اعتراض نمی‌کند. زمانی که صورت‌هایشان را با لباس برای اطاعت از خداوند می‌پوشانند همه‌ چیز عوض می‌شود. جنگ اینجا شروع می‌شود. اینجا فرانسه شده است. این کار ناپسندی است که خداوند از آن راضی نیست. دختران و ولی امرشان نباید چنین چیزی را قبول کنند. پوشیدن نقاب چه ایرادی دارد. آیا ما در یک کشور مسلمان هستیم؟ آیا ما در کشور الازهر هستیم؟
انتهای پیام
source

تولید محتوا
سئو سایت

خبر خوان تخصصی بین الملل
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari