خبر خوان حرفه ای
در آخرین ساعات روز جمعه، زلزله‌ای قدرتمند به بزرگی 6/8 ریشتر مراکش را لرزاند و باعث خسارات جانی و مالی فراوانی در این کشور آفریقایی شد.
به گزارش ایلنا، در آخرین ساعات روز جمعه، زلزله‌ای قدرتمند به بزرگی 6/8 ریشتر مراکش را لرزاند و باعث خسارات جانی و مالی فراوانی در این کشور آفریقایی شد.
طبق آخرین اعلام وزارت کشور مراکش، در پی این زلزله، دست کم 2000 نفر کشته و و شمار مجروحان نیز به بیش از 1400 نفر رسیده است. واکنش‌ها به این زلزله به دنیای فوتبال هم رسیده است. روز گذشته ستاره‌های تیم ملی مراکش که در جام جهانی 2022 خوش درخشیدند، با حضور در مراکز انتقال خون برای زلزله‌زده‌ها خون اهدا کردند. از طرفی کریستیانو رونالدو هم هتل پنج ستاره خودش در مراکش را در اختیار زلزله‌زده‌ها قرار داده است.
لیونل مسی، فوق‌ستاره آرژانتینی دنیای فوتبال هم امروز با انتشار یک استوری اینستاگرامی با قربانیان و بازماندگان این مصیبت دلخراش ابراز همدردی کرد.
به تمام خانواده‌های تمام قربانیان زلزله مراکش تسلیت می‌گویم. امیدوارم مجروحان این مصیبت تلخ با قدرت مقاومت کرده و هر چه زودتر سلامتی خود را به دست بیاورند. با همه کسانی که در این فاجعه سخت آسیب دیده‌اند، همدردی می‌کنم.
گفتنی است پادشاه مراکش، محمد ششم، روز شنبه سه روز عزای عمومی اعلام کرد و دستور داد غذا، سرپناه و سایر تدارکات ممکن برای بازماندگان این مصیبت فراهم شود.
2
تمام حقوق برای خبرگزاری کار ايران (ايلنا) محفوظ است. استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
source

شینگل
بازار صادراتی ایران
تولید محتوا
خبر خوان حرفه ای

source

توسط salamatikhabari