خبر خوان تخصصی بین الملل
علی نوبخت مدیرکل خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل اظهار کرد: خرید گندم از ۱۶ خردادماه در این استان شروع شده و تاکنون ۲۶۸ هزار و ۵۹ تن گندم به ارزش ۴۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال از گندمکاران استان خریداری شده است.
مدیرکل خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل درباره پرداخت مابه التفاوت بهای گندم افزود: کشاورزانی که تا پنجم تیرماه گندم خود را ضمن ثبت در سامانه تحویل مراکز خرید داده‌اند، بهای گندم خود را با قیمت ۱۰۵ هزار ریال دریافت کردند و مابه‌التفاوت آن را هم به‌زودی دریافت خواهند کرد.
او اظهار کرد: قیمت تضمینی گندم ۱۵۰ هزار ریال با محاسبه ۱۲ درصد رطوبت و چهار درصد افت مفید از سوی دولت تعیین شده که بنا به اعلام وزرات جهاد کشاورزی این مبلغ قابل تغییر و افزایش است.
نوبخت با اشاره به روند افزایشی خرید گندم از گندمکاران استان اردبیل در پنج سال اخیر گفت: خرید گندم در سال ۱۳۹۸ به میزان ۱۹۷ هزار تن، سال ۱۳۹۹به میزان ۲۱۲ هزار تن، سال ۱۴۰۰ به میزان ۱۶۹ هزار تن، سال ۱۴۰۱ به میزان ۲۵۲ هزار تن و امسال هم از اول برداشت تا کنون ۲۶۸ هزار تن از کشاورزان استان ثبت شده است.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل با اشاره به وقوع خشکسالی در استان طی سال‌های اخیر گفت: استان اردبیل در زمان ترسالی در تولید گندم جزو سه استان برتر کشور بوده است، ولی به علت خشکسالی این جایگاه به رتبه نهم کشوری تنزل پیدا کرده است.
source

تولید محتوا
سئو سایت

خبر خوان تخصصی بین الملل
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari