خبر خوان تخصصی بین الملل
نخست وزیر دوره انتقالی گابن درباره دوره انتقالی دو ساله پس از کودتا اعلام کرد که ممکن است این دوره دوساله کمی افزایش یا کاهش یابد.
به گزارش ایسنا، ریموند ندونگ سیما، نخست وزیر دوره انتقالی گابن در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فرانسه اظهار کرد: برگزاری انتخابات جدید پس از دو سال هدف عاقلانه‌ای است چراکه پس از کودتایی که علی بونگو را سرنگون کرد، نظامیان تعهد دادند که قدرت را به غیرنظامیان تحویل دهند.
نخست وزیر دوره انتقالی گابن گفت: خوب است بر اساس یک هدف عاقلانه اقدام کنیم، امیدوارم عملیات ظرف ۲۴ ماه پایان یابد تا بتوانیم به انتخابات بازگردیم، این دوره ممکن است اندکی بیشتر یا کمتر شود.
ژنرال بریس اولگی نگوما که ۳۰ اوت کودتایی را علیه علی بونگو انجام داد، پنجشنبه ندونگ سیما را به عنوان نخست وزیر دوره انتقالی گابن تعیین کرد.
ژنرال نگوما دوشنبه به عنوان رئیس جمهور موقت گابن سوگند یاد کرد، او مدت دوره انتقالی را تعیین نکرد اما تعهد داد از طریق انتخاباتی معتبر قدرت را به غیرنظامیان انتقال دهد.
سازمان ملل نیز آمادگی خود را برای حمایت از سران جدید گابن در دوره انتقالی جهت بازگشت به حاکمیت دموکرات اعلام کرد.
عبدو اباری، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در آفریقای مرکزی در دیداری که چهارشنبه در شهر لیبرویل، پایتخت گابن با ژنرال نگوما داشت، به او تاکید کرد که نهادهای سازمان ملل آماده کمک به گابن در دوره جدید پس از کودتا هستند.
انتهای پیام
source

تولید محتوا
سئو سایت

خبر خوان تخصصی بین الملل
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari