یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
صادق ضیائیان در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره آخرین وضعیت جوی کشور‌ اظهار داشت: روز آینده بارش پراکنده در شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، برخی مناطق اردبیل و گلستان پیش بینی می‌شود، همچنین بارش در خراسان شمالی خواهیم داشت، در این مدت در دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق کشور سرعت وزش باد افزایش می‌یابد که در مناطق مستعد موجب خیزش‌گرد و خاک خواهد شد و در نوار غربی کشور گرد و غبار پدیده غالب‌ خواهد بود.
مدیر‌کل پیش‌بینی و هشدار سازمان‌ هواشناسی‌ گفت: روز سه‌شنبه بارش پراکنده در گیلان شمال و شرق اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی ادامه دارد، همچنین وزش باد شدید و گرد و خاک در شمال غرب و غرب کشور پیش‌بینی می‌شود.
وی گفت: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل گیلان و مازندران بارش پراکنده و وزش باد ادامه خواهد داشت.
ضیائیان اظهار داشت: در دو روز آینده دما در نوار شمالی کشور بین ۳ تا ۶ درجه کاهش می‌یابد.
مدیر‌کل پیش‌بینی و هشدار سازمان‌ هواشناسی‌ در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف با افزایش باد و احتمال وزش باد شدید‌ پیش بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۳۲ و ۲۲ درجه خواهد بود.
وی افزود: روز آینده اهواز با بیشین دمای ۴۷ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد‌ با کمینه دمای ۶ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.
*‌ وزش باد شدید و افزایش ارتفاع امواج در خزر
ضیائیان با اشاره به صدور هشدار‌ نارنجی از سوی سازمان هواشناسی، گفت: از پیش از ظهر امروز، تا ‌صبح سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۱، وزش باد شمال – شمال غربی با حداکثر سرعت ( ۲۴ تا ۳۶ نات) و افزایش ارتفاع امواج در ساحل ۲ تا ۳ متر و دور از ساحل بیش از ۳ متر در دریای خزر، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان و مازندران و گلستان پیش‌بینی می‌شود در این راستا احتمال ‌غرق شدن شناگران‌، آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی‌، خسارت به قایق و شناورهای کوچک و خسارت به تاسیسات دریایی وجود دارد.
مدیر‌کل پیش‌بینی و هشدار سازمان‌ هواشناسی‌ افزود: توصیه می‌شود توقف‌ شنا و فعالیت های تفریحی‌، منع تردد قایق‌های سبک و تفریحی‌، منع فعالیت‌های شیلاتی‌، ممانعت از ورود و خروج کشتی‌ها به بندر، منع تردد کشتی‌های تجاری‌، منع فعالیت‌های پشتیبانی صنایع فراساحلی و آماده باش برای مواجه با خسارت احتمالی توسط ‌فعالان دریایی، در دستور کار باشد.
پایان پیام/

source
عطر تلخ و خنک مردانه

تولید محتوا
شینگل
گوگل ادوردز
سئو سایت
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari