یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
یک داده‌کاو با بررسی فایل اجرایی بازی‌های قدیمی راک‌استار گیمز از جمله Max Payne 2 متوجه شده که این شرکت آمریکایی، نسخه کرک‌شده را به جای نسخه اصلی می‌فروشد. راک‌استار گیمز به نظر از نسخه کرک‌شده استفاده می‌کند تا زمانش را صرف بهینه‌سازی بازی و حذف DRM از بازی‌هایش نکند. در واقع فایل اجرایی بازی‌ها برای سیستم‌عامل تازه باید آپدیت شوند و راک‌استار گیمز بدون صرف هزینه، نسخه کرک شده را جایگزین کرده است.
تصویری از کدهای فایل اجرایی بازی Midnight Club 2 روز گذشته در ردیت دست به دست شد. تصویر نشان داد که راک‌استار گیمز از کرک بازی که توسط گروه Razor 1911 منتشر شده، استفاده کرده است. به عبارت دیگر، نسخه کرک شده به جای اورجینال به خریدار فروخته شده است. اتفاقی که موجب تعجب همگان شد و بسیاری نسبت به سیاست‌های اخیر راک‌استار، خالق بازی GTA خرده گرفتند. انتشار این تصویر باعث شد تا دست دیگر ناشران مانند یوبی‌سافت هم رو شود.
انتشار نسخه کرک شده از بازی Midnight Club 2، مکس پین 2 و Manhunt احتمالاً به دلیل گم شدن یا از دست رفتن فایل‌های اصلی باشد. در واقع شرکت‌های بازی‌سازی از قفل‌های ویژه‌ای برای بازی‌های خود استفاده می‌کنند و ممکن است پس از مدت‌ها، نتوانند این قفل را به‌درستی حذف کنند. یا اینکه باید فایل اجرایی را برای سیستم‌عامل تازه آپدیت کنند که ترجیح می‌دهند تا بی سر و صدا از بازی کرک‌شده استفاده کنند.
بازی Manhunt دیگر اثری است که نسخه کامپیوتر آن همان نسخه کرک شده است. یک یوتیوبر کدهای بازی را بررسی کرده و متوجه شده که نسخه Razor 1911 به جای نسخه اصلی فروخته می‌شود. این مشکل در دیسک بازی دیده نشده و بلکه تنها نسخه دیجیتال به این شکل است. مشکل به همین ختم نمی‌شود. قفل ویژه استیم هنگام اجرای بازی به کار می‌افتد و اختلال ایجاد می‌کند. مشکلاتی مانند باز نشدن در و افت فریم و لگ گزارش شده که دلیل آن تداخل میان فایل اجرایی نسخه کرک‌شده و قفل استیم است. افرادی که بازی را می‌خرند، تجربه بدتری نسبت به نسخه کرک‌شده دریافت می‌کنند.
دو دلیل برای استفاده از نسخه کرک‌شده وجود دارد. اول اینکه راک‌استار گیمز به خود زحمت نداده تا فایل اجرایی را برای سیستم‌عامل تازه آپدیت کند و با حذف DRM، وضعیت را بهتر کند. دومین دلیل هم می‌تواند از دست رفتن کدهای اصلی باشد. طوری که راک‌استار مجبور شده تا کدهای بازی را از نسخه کرک‌شده پیدا کند. این عمل باعث شد تا بسیاری بگویند که نبود کرک بازی باعث می‌شود تا میراث ویدیوگیم و تاریخ آن به‌آرامی از دست رود؛ زیرا ناشران دیگر از بازی‌های خود پشتیبانی نمی‌کنند.
شرکت یوبی‌سافت طبق گفته کاربران ردیت بارها این کار را انجام داده و نسخه کرک‌شده بازی‌های قدیمی را به فروش رسانده است. باید دید راک‌استار گیمز چه واکنشی به این خبر نشان می‌دهد و آیا بازی‌ها را بالاخره آپدیت خواهد کرد. نظر شما چیست؟
منبع: TheGamer
نوشته راک‌استار نسخه کرک شده Max Payne 2 را می‌فروشد اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.
source
تولید محتوا

ورزشی خبری
علمی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari