وزیر بهداشت در سفر به عراق، با "عبدالله محمد الغزالی" مدیرعامل سلامت عمومی استان نجف اشرف دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین اللهی، در این دیدار با تقدیر از خدمات دولت عراق در خدمت رسانی به بیماران و زائران اربعین، بر گسترش همکاری‌های بهداشتی، درمانی و آموزشی بین دو کشور به ویژه در نجف اشرف تاکید کرد.
وی از راه اندازی دانشگاه سبطین کربلا در سال گذشته به عنوان نمادی از همکاری‌های مشترک بین دو کشور یاد کرد و گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران می‌توانند چنین همکاری ارزشمندی را در شهر نجف داشته باشند.
وزیر بهداشت با اشاره به تحصیل تعدادی از دانشجویان عراقی در دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، از آمادگی کشورمان برای گسترش همکاری‌های مشترک بهداشتی و درمانی خبر داد و گفت: این همکاری‌ها در نهایت موجب تأمین و ارتقای سلامت مردم دو کشور خواهد شد.
“عبدالله محمد الغزالی” مدیرعامل سلامت عمومی استان نجف اشرف نیز در این دیدار از خدمت رسانی نیروهای داوطلب بهداشتی و درمانی کشورمان به زائران اربعین، قدردانی و بر گسترش همکاری‌های حوزه سلامت بین دو کشور تاکید کرد.
در این دیدار، حسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله و محمدحسین نیکنام دستیار ویژه وزیر و مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت حضور داشتند.
بر اساس این گزارش، وزیر بهداشت به منظور بازدید از امکانات بهداشتی و درمانی در خدمت رسانی اربعین و دیدار با مقامات عراقی، روز دوشنبه وارد عراق شد.
عین اللهی در این سفر از چندین مرکز درمانی در شهرهای نجف، کربلا و مسیر نجف -کربلا بازدید می‌کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari