چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
تیم تحریریه
شاید تا چند سال پیش وقتی صحبت از خودروی کره‎ای می‏شد افراد تمایل زیادی به خرید آن نداشتند. اما این روزها کیا و هیوندای پیشرفت قابل توجهی در زمینه طراحی و تولید خودرو داشته‎اند و در حال حاضر از جمله لوکس‎ترین و باکیفیت‎ترین خودروهای جاده‎های ایران محسوب می‏شوند. در این نوشته قصد داریم تا مروری بر پرچم‎داران این برندها و مقایسه خودرو‎ها داشته باشیم.
1.png
چند سالی است که کشورهای شرق آسیا در زمینه طراحی و تولید خودرو خوش درخشیده‎اند و نه تنها توجه‌ها را به سوی خود جلب کرده‎اند بلکه توانسته‎اند گوی سبقت را هم از دیگر شرکت‎های خودروسازی غربی بربایند. هیوندای موتور که دفتر مرکزی آن در شهر سئول قرار داد، طی سال‎های اخیر خودروهای مهمی را عرضه کرده که می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:
محصولات کیا و هیوندای از جمله خودروهای باکیفیت حاضر در ایران است و مشخصات فنی هر کدام از این ماشین‎ها با یکدیگر متفاوت است. به همین خاطر در ادامه به بررسی مشخصات فنی برخی از مدل‎های معروف خواهیم پرداخت.
یکی از سدان‎های شناخته شده برند هیوندای است که استقبال زیادی از آن در کل جهان به عمل آمده است. از لحاظ ظاهری ابعاد آن نسبت به نسل‎های قبلی کشیده‎تر شده و شکی در خوش‎ساخت بودن و محکم‎ بودن بدنه و شاسی آن نیست. با توجه به فرمان‎پذیری عالی و امکانات بیشتر در مقایسه با محصولات هم رده کیا و هیوندای جزء اولین انتخاب‎ها برای خریداران است. از جمله مشخصات فنی این خودرو می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:
سال ساخت
2018
نوع موتور
چهارسیلندر خطی
حجم موتور
1999 سی سی
مصرف سوخت ترکیبی
7.2 لیتر در هر 100 کیلومتر
نوع جعبه دنده
اتوماتیک
نوع ترمزهای جلو و عقب       
جلو دیسکی خنک شونده – عقب دیسکی
حداکثر سرعت 
202 کیلومتر در ساعت
سایر امکانات
·       قفل درب‎ها بدون کلید
·       قفل فرمان خودکار
·       مجهز به GPS
·       گرم‎کن صندلی‎های عقب و جلو
·       امکان تنظیم برقی صندلی راننده
 
گرنجور که در ایران با نام آزرا شناخته می‏شود در همان سال‎های ابتدایی تولید توانست چشمان بسیاری را به سوی خود جلب کند. در بین تمامی خودروهای کیا و هیوندای، آزرا یا همان گرنجور جزء موارد محبوب است. مشخصات فنی این خودرو می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:
سال ساخت
2018
نوع موتور
چهارسیلندر خطی
حجم موتور
2.4 لیتر
مصرف سوخت ترکیبی
8.3 لیتر در هر 100 کیلومتر
نوع جعبه دنده
اتوماتیک
نوع ترمزهای جلو و عقب       
ترمز اتو هلد، مجهز به ترمز کمکی، سیستم توزیع نیرو ترمز
حداکثر سرعت 
213 کیلومتر در ساعت
سایر امکانات
·       ورود بدون کلید
·       استارت دکمه‎ای
·       کول باکس
·       تنظیم برقی صندلی جلو
·       گرمکن صندلی جلو و عقب
·       سردکن صندلی جلو
 
آخرین نسل سوناتا در ایران با نام تجاری LF شناخته می‏شود.  این نسل از لحاظ گوناگون از جمله طراحی و استحکام بدنه نسبت به نسل‎های قبلی خود بهبود قابل توجهی داشته است. از جمله مشخصات فنی این خودرو:
سال ساخت
2018
نوع موتور
چهارسیلندر خطی
حجم موتور
2359 سی سی
مصرف سوخت ترکیبی
8.2 لیتر در هر 100 کیلومتر
نوع جعبه دنده
اتوماتیک
نوع ترمزهای جلو و عقب       
دیسکی
حداکثر سرعت 
205 کیلومتر در ساعت
سایر امکانات
·       ورود بدون کلید
·       خاموش شدن اتوماتیک چراغ
·       گرم‎کن صندلی‎های جلو
·       سقف پانوراما
·       تنظیم صندلی راننده در 8 جهت
 
نام‎های کیا و هیوندای همیشه در کنارهم ظاهر می‏شوند. کیا هم یکی از خودروسازهای کره‎ای است که طی سال‎های اخیر توانسته خودروهای باکیفیتی را وارد ایران کند. قشر وسیعی از خریداران خودروی داخل کشور که بودجه خرید ماشین‎های خارجی را دارند، محصولات کیا را انتخاب می‎کنند. به این خاطر که کیا به خاطر کیفیت خوب محصولاتش توانسته خود را در این بازار به خوبی ثابت کند.
از جمله پرچم‎داران کیا در بازار ایران می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:
می‎توان گفت که از لحاظ مقایسه خودرو، محصولات کیا و هیوندای از جمله موفق‎ترین خودروهای وارداتی بوده‎اند. در این میان کیا با خودروهای جدید و امکانات فراوان خود توانسته توجه بسیاری از افراد را به سوی خود جلب کند.
در حال حاضر بیشتر کیا اپتیماهایی که در کشور وجود دارند در تیپ جی‎تی لاین هستند. با این حال حدود 5 سال پیش بود که نسل چهارم این خودرو که با نام JF شناخته می‏شد وارد ایران شد و در حال حاضر قطعات یدکی اپتیما به خوبی در کشور یافت می‏شود. در تیپ جی‎تی لاین شاهد این هستیم که ارتفاع ماشین کم شده و رکاب‎ها و رینگ‎ها شکل جدیدتری به خود گرفته است. مشخصات فنی این خودرو:
سال ساخت
2018
نوع موتور
چهارسیلندر مجهز به توربو شارژ
حجم موتور
1998 سی سی
مصرف سوخت ترکیبی
8.2 لیتر در هر 100 کیلومتر
نوع جعبه دنده
اتوماتیک
نوع ترمزهای جلو و عقب       
دیسکی
حداکثر سرعت 
240 کیلومتر در ساعت
سایر امکانات
·       کلید هوشمند
·       استارت دکمه‎ای
·       سیستم ضدسرقت
·       گرم‎کن صندلی‎های جلو
·       سیستم تشخیص نقاط کور
·       سیستم دید اطراف خودرو
 
 
کیا سراتو که با نام کیا فورته هم شناخته می‏شود، یک نمونه سدان در سایز کوچک شهری است که از سال 2003 تا به الان در خط تولید کیا قرار گرفته است. نسل‎های متفاوتی از این خودرو در جاده‎های ایران دیده می‏شود که جدیدترین آن نسل سوم است که با حفظ آپشن‎های نسل قبل توانسته امکانات بیشتر همچون رادار بلایند پوینت، سردکن و گرم‎کن کابین و … را به خود اضافه کند. همچنین لوازم یدکی سراتو نیز در دسترس است. مشخصات فنی این خودرو:
سال ساخت
2018
نوع موتور
چهارسیلندر خطی (2 لیتری)
حجم موتور
1999 سی سی
مصرف سوخت ترکیبی
8.4 لیتر در هر 100 کیلومتر
نوع جعبه دنده
اتوماتیک
نوع ترمزهای جلو و عقب       
دیسکی
حداکثر سرعت 
201 کیلومتر در ساعت
سایر امکانات
·       گرم‎کن صندلی‎های جلویی
·       سیستم هشدار خروج از خطوط جاده
·       ورود بدون کلید
·       استارت بدون کلید
·       سیستم صوتی با 6 بلندگوی مجزا
·       فرمان قابل تنظیم
·       سیستم نمایش نقاط کور
 
بین خودروهای کیا و هیوندای، سورنتو ماشینی است که بیشترین شباهت را به سانتافه هیوندای دارد و شاید بتوان گفت که در واقع برادر دوقلوی آن است. این خودرو حدودا 6 سال پیش وارد ایران شد و با توجه به دوام و ساخت خوبی که دارد از جمله محبوب‎ترین و لوکس‎ترین شاسی‎بلندهای در حال حاضر ایران است. از جمله مشخصات فنی این خودرو:
سال ساخت
2018
نوع موتور
شش سیلندر تزریق سوخت مولتی پوینت
حجم موتور
3470 سی سی
مصرف سوخت ترکیبی
10 لیتر در هر 100 کیلومتر
نوع جعبه دنده
اتوماتیک
نوع ترمزهای جلو و عقب       
جلو دیسکی خنک شونده – عقب دیسکی
حداکثر سرعت 
205 کیلومتر در ساعت
سایر امکانات
·       دارای گرم‎کن و سردکل صندلی‎ها
·       سقف پانوراما
·       گرم‎کن فرمان
·       روکش استیلی پدال‎ها
·       سنسور پارک خودرو برای جلو و عقب
·       سنسور دنده‎عقب
·       سیستم قفل مرکزی
·       دکمه استارت
 
کیا و هیوندای از جمله برندهای خارجی و غیرچینی در بازارهای ایران هستند که جای خود را حسابی باز کرده‎اند. توسان و اسپورتیج 2024 از لحاظ ظاهری کاملا با یکدیگر متفاوت بوده اما در باطن از موتور یکسانی بهره می‎برند. همچنین امکانات آن‎ها نیز تقریبا مشابه یکدیگر است. اسپورتیج احساس لوکس بودن و توسان احساس ماجراجویی را در شما ایجاد خواهد کرد.
هر دو خودرو دارای گیربکس 6 دنده اتومات هستند. اما حجم موتور اسپورتیج 2.4 لیتر و حجم موتور توسان 2 لیتر در نظر گرفته شده. همین موضوع سبب شده تا قدرت اسپورتیج 176 اسب بخار و قدرت توسان 155 اسب بخار باشد.
بیشتر متخصصان معتقد هستند که این دو محصول کیا و هیوندای از جنبه‎های مختلف مشابه یکدیگر هستند. برای مثال اپتیما دارای موتور 2.4 لیتری چهار سیلندر بنزینی است و قدرت آن 117 اسب بخار است. همچنین جعبه‎دنده‎ی آن 6 سرعته در نظر گرفته شده و برای هر 100 کیلومتر به 7.9 لیتر سوخت احتیاج دارد. برای سوناتا نیز یک موتور چهار سیلندر 2.4 لیتری در نظر گرفته شده که می‎تواند 177 اسب بخار قدرت داشته باشد. گیربکس سوناتا نیز 6 دنده بوده و برای هر 100 کیلومتر نیاز به 8.2 لیتر سوخت دارد.
اگر شما هم به فکر خرید این خودروهای کره‎ای و باکیفیت هستید اما نمی‎دانید که بین کیا و هیوندای کدام را انتخاب کنید، بایستی این نکته را در نظر داشته باشید که اصولا مقایسه بین خودروهای این دو برند، برنده‎ی خاصی نخواهد داشت. به این خاطر که کیا و هیوندای از جمله برندهای محبوب در ایران هستند که خودروهای‏‎شان از لحاظ کیفی در یک رده قرار می‎گیرند.
 
کیا یا هیوندای؟
یکی از نکاتی که بایستی در زمینه خرید محصولات کیا و هیوندای در نظر داشته باشید این است که بابت تامین قطعات یدکی هیچ کدام از آن‎ها دچار مشکل یا مسئله نخواهید شد و هر دو از خدمات پس از فروش خوبی در ایران برخوردارند. اگر شما هم نیاز به لوازم یدکی هیوندای، یا لوازم یدکی کیا دارید، می‎توانید از طریق همین لینک‎ها وارد سایت ربانی پارت شده و اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید.
هایما S5 یک  کراس اور شهری است که چند سالی است توسط گروه صنعتی ایران خودرو تولید می شود و مدتی پیش تیپ پلاس آن نیز به بازار عرضه شده…
آگهی های فروش خودرو در سایت های مختلف نشان از این دارد که سایپا تیپ جدیدی از شاهین را با نام شاهین GL وارد بازار کرده است. شاهین GL در…
براساس نامه ارسالی از دفتربرنامه ریزی مقررات واردات و صادرات وزارت صمت به دفتر فناوری داده و امنیت فضای مجازی، قوانین اجرایی جدیدی برای قانون بودجه اعلام شده است. در…
نمایشگاه خودرو مشهد 1402 از تاریخ 9 الی 12 شهریور برگزار شد و روز گذشته به پایان رسید. در این نمایشگاه شرکت های خودروسازی خصوصی و دولتی اقدام به رونمایی…
گروه بهمن به عنوان یکی از قدیمی ترین خودروسازان خصوصی در ایران، یکی از شرکت کنندگان نمایشگاه خودروی مشهد است که از تاریخ 9 الی 12 شهریور در مکان نمایشگاه…
آمیکو یکی از شرکت کنندگان نمایشگاه خودروی مشهد است که به عنوان برندی قدیمی و  جا افتاده در بازار خودرو های سنگین در ایران شناخته می شود و سهم بازار…
خب فقط تبلیغات سایتهای فروش قطعات بود.حداقل مشخصات مدلهای جدید این دو کمپانی رو مینوشتین نه 2018-2019…در ضمن هیچ رقابتی وجود نداره .واسه مردم الان 70درصد جمعیت زیر خط فقر خرید و سوار شدن اینا آرزوست
خب فقط تبلیغات سایتهای فروش قطعات بود.حداقل مشخصات مدلهای جدید این دو کمپانی رو مینوشتین…
این چه طرح مسخره ای هست من دوست دارم روکش صندلی رو جای دیگه بگیرم…
واقعا سطح پیشرفت ها ستودنیه
درسته که قیمت خودرو فرسوده نجومی شده اما اگه قراره خودرو وارداتی جایگزین بشه بهترین…
پیشرفته‌ رو خوب اومدی!
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمامی حقوق محتوای منتشر شده در این سایت متعلق به car.ir است.
بازنشر محتوا بدون اشاره به منبع، غیرمجاز و حق car.ir برای پیگیری از طریق DMCA محفوظ است.
source
تولید محتوا

سئو سایت
اهمیت کت زنانه

چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari