دنیای متفاوت تکنولوژی
دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
انتظار می‌رود تا پروژه حفاری شرکت ملی نفت چین‌ 457 روز طول بکشد و در نهایت، داده‌هایی در مورد ساختار داخلی زمین ارائه کند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
دانشمندان چینی در حال حفاری حفره‌ای به عمق بیش از 10 هزار متر در پوسته زمین هستند. این پروژه حفاری که توسط بزرگترین تولیدکننده نفت کشور، شرکت ملی نفت چین انجام می‌شود، یکی از عمیق‌ترین حفاری‌هایی خواهد بود که تاکنون انجام شده است.
به گزارش اینسایدر، این پروژه هفته گذشته در صحرای تکله‌مکان، بزرگ‌ترین بیابان کشور چین آغاز شده است. در جریان فرآیند حفاری آن، محققان به بیش از 10 لایه از پوسته زمین نفوذ می‌کنند تا به سیستم کرتاسه برسند که شامل سنگ‌هایی با قدمت 145 میلیون سال می‌شود.
«وانگ چونشنگ»، کارشناس فنی بخش عملیات این پروژه، گفت که آن‌ها با انجام این حفاری تلاش دارند تا در قلمرو ناشناخته زمین کاوش کنند و مرزهای دانش بشری را گسترش دهند. «سان جین‌شنگ»، دانشمند آکادمی مهندسی چین نیز درباره سختی این پروژه می‌گوید:
«دشواری این پروژه حفاری را می‌توان با یک کامیون بزرگ مقایسه کرد که روی دو کابل فولادی نازک در حال حرکت است.»
انتظار می‌رود تا پروژه حفاری شرکت ملی نفت چین‌ 457 روز طول بکشد و در نهایت، داده‌هایی در مورد ساختار داخلی زمین ارائه کند.
«شی جین پینگ»، رئیس جمهور چین در یک سخنرانی از سال 2021 خطاب به دانشمندان برجسته این کشور، از علوم اعماق زمین به عنوان یکی از چهار مرز استراتژی مهم برای کشف نام برد. این پروژه می‌تواند به شناسایی منابع معدی و انرژی و ارزیابی خطرات بلایای زیست محیطی مانند زلزله و فوران آتشفشان کمک کند.
حفره چین علیرغم عمق بسیار زیاد و چشمگیری که دارد، عمیق‌ترین حفره ساخته شده توسط بشر نخواهد بود. عمیق‌ترین حفره مصنوعی کره زمین همچنان «چاه ابرژرف کولا» در روسیه است که حفاری آن 20 سال طول کشیده و 12262 متر عمق دارد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
برگام
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود
source

دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari