ایسنا/خوزستان با حضور معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، کلنگ ساخت بیمارستان جدید ۲۵۰ تختخوابی شهرستان شادگان به زمین زده شد.
سید حمید جمال‌الدینی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت در آیین کلنگ‌زنی ساخت بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی شادگان که امروز (۶ خردادماه) انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با تدبیر دولت سیزدهم برای تکمیل و توسعه تخت‌های بیمارستانی، در حدود دو سال گذشته نزدیک به ۱۵ هزار تخت به مجموعه تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه شد.
به گزارش ایسنا، وی افزود: امیدواریم کلنگ‌زنی بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی شادگان، این زنجیره ایجادشده را تکمیل کند.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت با بیان اینکه مجری این پروژه وزارت مسکن و شهرسازی است، گفت: امیدواریم با هماهنگی و همکاری ایجاد شده بتوانیم این پروژه را در زمان مشخص به اتمام برسانیم و شیرینی این بهره‌برداری را به مردم منطقه هدیه بدهیم.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه استاندارد واحدی در نقشه‌ها و تجهیزات ساخت در کشور وجود دارد و در راستای دسترسی مردم به ویژه در مناطق محروم، امکانات کاملا شبیه به استان‌های بیشتر توسعه‌یافته در این بیمارستان ایجاد می‌شود تا مردم بتوانند در این منطقه نیز خدمات مطلوبی را دریافت کنند.
جمال‌الدینی اضافه کرد: با توجه به طرح سلامت خانواده و پزشک خانواده و تکمیل آن با حضور مستمر مراقبان سلامت، افراد در معرض خطر شناسایی می‌شوند و مداخلات پیشگیرانه انجام خواهد شد تا در نهایت با این تلاش به روزی برسیم که به اضافه کردن تخت بیمارستانی نیاز نداشته باشیم و به جمع کردن آنها مبادرت بورزیم.
وی خاطرنشان کرد: قدم دیگری که در چند سال گذشته برداشته شده و با افزایش ضریب و تعداد در سال جدید تکمیل شد، بحث بومی‌گزینی بود و در قالب این کار حداقل ۳۰ درصد از ظرفیت نظام پذیرش در بخش رشته‌های حوزه سلامت به نیروهای بومی تعلق می‌گیرد بنابراین امیدوار هستیم با تدبیر سال گذشته مجلس شورای اسلامی این زنجیره تربیت، تحصیل و ارائه خدمت تکمیل شود.
در ادامه علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان نیز در این مراسم با تقدیر از تلاشگران در این عرصه اظهار کرد: امیدواریم بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی شادگان یکی از بیمارستان‌های بزرگ جنوب خوزستان شود و در زمان پیش‌بینی‌شده توسط مشاور و به نحو احسن به بهره‌برداری برسد تا مردم منطقه بتوانند از امکانات آن نهایت استفاده را ببرند.
به گزارش ایسنا، برآورد شده فاز نخست این بیمارستان در دو سال و با ۲ هزار و ۸۹۹ میلیارد ریال هزینه احداث شود.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari