دنیای متفاوت تکنولوژی
دانشمندان قصد دارد پیام بیگانگان را به صورت سیگنال و برای ارسال از مریخ به زمین شبیه سازی کنند. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، موسسه ستی قصد دارد با کمک یک فضاپیما که در حال گردش به دور مریخ است سیگنال رمزگذاری شده ای را برای سه تلسکوپ روی زمین ارسال کند. […]
دانشمندان قصد دارد پیام بیگانگان را به صورت سیگنال و برای ارسال از مریخ به زمین شبیه سازی کنند.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، موسسه ستی قصد دارد با کمک یک فضاپیما که در حال گردش به دور مریخ است سیگنال رمزگذاری شده ای را برای سه تلسکوپ روی زمین ارسال کند.
پژوهشگران با استفاده از این ایده قصد دارند برای یک تجربه جدید از هنگام تماس موجودات فضایی با ما آماده شوند. در خال حاضر برای ارسال سیگنال از زمین به مریخ بین ۵ تا ۲۰ دقیقه زمان نیاز است. اما اکنون دانشمندان نوع و نحوه ارسال سیگنال در این آزمایش را مخفی نگه داشته اند.
در این آزمایش مدارگرد مریخ آژانس فضایی اروپا حضور دارد و وظیفه آن ارسال پیام رمزگذاری شده خواهد بود. این پیام حدود ۱۶ دقیقه بعد از ارسال توسط زمین دریافت میشود و قرار است ۱۸۰ میلیون مایل مسافت را طی کند. این سیگنال پی از دریافت مورد بررسی دانشمندان قرار خواهد گرفت. همچنین عموم مردم می توانند در رمزگشایی آن مشارکت داشته باشند. ارسال این سیگنال توسط مدارگرد ردیابی گاز مربوط به پروژه اگزومارس خواهد بود.
دانیلا دی پائولیس، دانشمند این پروژه می گوید: بشر تلاش زیادی برای کشف معانی پدیده ها داشته است. دریافت پیام از یک نمونه فرازمینی نیز می تواند تجربه دگرگون کننده ای محسوب شود. همچنین این پروژه می تواند نوعی فرصت بی سابقه و آمادگی برای این موضوع به صورت همکاری جهانی محسوب شود. تاکنون چنین پروژه ای انجام نشده بود و پیش از این تنها سیگنال هایی به فضا ارسال شد و برعکس آن انجام نگرفته بود.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
source

دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari