دنیای متفاوت تکنولوژی
اگر برایتان سؤال شده دیسکورد چیست و اصلاً چه کارایی‌هایی دارد، باید به طور خلاصه بگوییم که پلتفرم مذکور پیام‌رسان محبوب گیمرها است و قابلیت‌های زیادی دارد. البته تنها گیمرها از آن استفاده نمی‌کنند و به‌مرور زمان افراد بسیاری به‌دلیل داشتن امکانات گسترده به سمت آن رفته‌اند.
یکی از قابلیت‌های جذاب دیسکورد امکان اشتراک گذاری صفحه نمایش در گوشی و کامپیوتر است. می‌توانید با این روش به صورت زنده هرکاری را که روی دستگاه مشغول انجامش هستید، به کاربران دیگر نشان دهید.
اگر نمی‌دانید که چگونه می‌توان صفحه نمایش خود را در دیسکورد به اشتراک گذاشت تا انتهای این مقاله همراه زومیت باشید.
هنگامی که از لپ‌تاپ یا رایانه رومیزی استفاده می‌کنید، گزینه‌ی اشتراک گذاری صفحه‌نمایش دیسکورد در چت وجود دارد. حتی می‌توانید انتخاب کنید که کدام صفحه‌ی شما به اشتراک گذاشته شود.
دیسکورد کانال‌های صوتی و همچنین چت‌های خصوصی دارد و می‌توانید صفحه‌نمایش خود را در هر دو به اشتراک بگذارید. روش انجام این کار نیز بسیار ساده است:
در تماس تصویری یا صوتی، همچنان از همان ویژگی Go Live استفاده می‌کنید تا آنچه را که روی صفحه‌تان اتفاق می‌افتد، به اشتراک بگذارید.
می‌توانید به راحتی صفحه‌نمایش تلفن همراه خود را در دیسکورد به اشتراک بگذارید. فرقی نمی‌کند قیمت گوشی هوشمند شما چقدر باشد؛ زیرا این قابلیت برای همه دستگاه‌ها دردسترس است.
پیش از آموزش باید نکاتی را بگوییم. اول اینکه برخی برنامه‌های تلفن همراه مانند نتفلیکس امکان انتشار صفحه ‌نمایش را به کاربر نمی‌دهند. در نتیجه نمی‌توان آن‌ها را به اشتراک گذاشت. همچنین مهم است بدانید نمی‌توانید فقط یک پنجره را به اشتراک بگذارید و کل صفحه گوشی شما در دیسکورد به نمایش می‌آید.
در زیر نحوه اشتراک گذاری صفحه نمایش در برنامه موبایل دیسکورد را توضیح می‌دهیم:
اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش در تماس‌های خصوصی نیز ساده است. مراحل انجام این کار در ادامه گفته می‌شود:
حال که روش‌های اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش در دیسکورد را یاد گرفتید، چند نکته‌ نیز درباره نحوه مدیریت آن ذکر می‌کنیم. راه‌هایی وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که وقتی می‌خواهید صفحه نمایش خود را روی دیسکورد (در رایانه شخصی یا دستگاه تلفن همراه) به اشتراک بگذارید، کنترل کامل آن را در اختیار داشته باشید.
می‌توانید هم‌زمان ویدئوی وب‌کم و تصویر صفحه نمایش را به اشتراک بگذارید. برای انجام این کار، مراحلی را که در بالا گفته شد انجام داده و روی دکمه Video در گوشه سمت چپ پایین پنجره برنامه کلیک کنید.
برای متوقف کردن اشتراک‌گذاری، فقط روی دکمه Stop Streaming درست بالای پنل کاربر در نسخه دسکتاپ و در مرکز صفحه در دستگاه تلفن همراه کلیک کنید.
هنگام استریم کردن، در گوشه بالا سمت راست نماد layout را مشاهده می‌کنید که به شما امکان می‌دهد بین Focus و Grid سوئیچ کنید. حالت اول از یک صفحه به‌عنوان تصویر اصلی استفاده می‌کند، در حالی که Grid باعث می‌شود تمام صفحه‌های فید به یک اندازه باشند.
قطع و وصل کردن میکروفون هنگام اشتراک گذاری صفحه در دیسکورد بسیار آسان است. تنها باید روی علامت میکروفون موجود در پنل پایین صفحه کلیک کنید.
چند نکته وجود دارد که به منظور اشتراک‌گذاری بهتر صفحه نمایش در دیسکورد بهتر است مدنظر قرار دهید. در ادامه آن‌ها را توضیح می‌دهیم.
امیدواریم این راهنما به شما کمک کرده باشد تا در مورد ویژگی‌های اشتراک‌گذاری دیسکورد و گزینه‌های Go Live اطلاعات بیشتری به دست آورید. قابلیت مذکور، اشتراک گذاری گیم‌پلی‌ها یا آموزش‌های جالب با دوستان و آشنایان را ممکن می‌کند. بسیاری از گیمرها از ویژگی اشتراک‌گذاری صفحه در دیسکورد استفاده می‌کنند.
در نهایت نیز باید گفت اگر به یادگیری کامل استفاده از پیام‌رسان‌ها علاقه‌مند هستید می‌توانید مقاله «آموزش تلگرام؛ از سیر تا پیاز محبوب ترین پیام رسان ایرانی‌ها» را مطالعه کنید.
خانواده ما
source

دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari