wp-header-logo-65.png

وزیر بهداشت، با تاکید بر اینکه برنامه «سلامت خانواده» به زودی کل کشور را پوشش می دهد، گفت: پرداختی به پزشکان خانواده بر مبنای عملکرد خواهد بود.
به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین‌اللهی، در پنجمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور، با تاکید بر اینکه داشتن مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی، امانت و نعمت است، افزود: اگر از مسئولیتی که به عهده ماست، در جهت خدمت رسانی به مردم و کاهش آلام آنان استفاده نشود، کفران نعمت خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه موفقیت‌های حوزه سلامت از دستاوردهای بزرگ انقلاب است، خاطرنشان کرد: باید این دستاوردها را حفظ کنیم و ارتقا دهیم که کار جهادی، میدانی و اختصاص وقت کافی لازمه آن است.
عین اللهی خطاب به رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: هر مدیری در حیطه کاری خود نیازهایی دارد که باید آنها را شناخته، تحلیل کرده، به تناسب نیازها برنامه تدوین کند و افراد زبده، انقلابی و جهادی را برای پیشبرد برنامه اش به کار گیرد.
وزیر بهداشت، همچنین بر ضرورت بهره وری در استفاده از امکانات تاکید و تصریح کرد: وجود پیوست فرهنگی در همه تصمیمات و اقدامات نظام سلامت، اولویت و اهمیت دارد و باید در همه مراکز درمانی بزرگ شوراهای فرهنگی فعال شده و پیوست یاد شده را اجرا کنند.
وی، برنامه «سلامت خانواده» را اولویت نخست این وزارتخانه در سال ۱۴۰۲ عنوان و تصریح کرد: هر کد ملی در کشور باید یک مراقب سلامت داشته و برای تحقق این هدف نسبت به جذب مراقبان سلامت اهتمام شود.
عین اللهی با تاکید بر اینکه برنامه سلامت خانواده به زودی کل کشور را پوشش می‌دهد، تاکید کرد: پرداختی به پزشکان خانواده بر مبنای عملکرد خواهد بود.
وی با اشاره به راهبرد نظام سلامت مبنی بر اولویت پیشگیری بر درمان، یادآور شد: این رویکرد نباید به اسناد و مکاتبات محدود شود؛ بلکه لازم است برنامه «سلامت خانواده» را در عرصه اقدام و عمل و به معنای مورد انتظار تحقق بخشد.
وزیر بهداشت، در ادامه از تخصیص بودجه ۳ و نیم میلیارد دلاری برای تأمین دارو خبر داد و خاطرنشان کرد: سال جاری از منابع مناسبی برخورداریم؛ بنابراین از دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌خواهیم تا با صرفه جویی، برنامه‌های خود را با قوت دنبال کنند.
عین اللهی از رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور خواست امکانات و ظرفیت‌های ارائه خدمات به دانشجویان را ارتقا دهند و در همین خصوص بر افزایش کیفیت و بهینه سازی خوابگاه‌های دانشجویی تأکید کرد.
وی با اشاره به اینکه ۵ هزار و ۶۰۰ پروژه نیمه تمام در حوزه سلامت در کشور وجود دارد، از رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور خواست به جای شروع پروژه‌های جدید به تکمیل و اتمام این پروژه‌ها اهتمام ورزند.
وزیر بهداشت، همچنین با تأکید بر اتخاذ تدابیر لازم برای رشد تولید سلامت محور و ارتقای شاخص‌های اقتصاد سلامت، از اختصاص مأموریت ویژه به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در حوزه اقتصاد دانش بنیان خبر داد.
عین اللهی گفت: امسال را مقام معظم رهبری سال «مهار تورم و رشد تولید» نامگذاری فرموده اند. خوشبختانه ظرفیت‌های خوبی در استان‌های کشور برای تحقق این نامگذاری حکیمانه وجود دارد و با برنامه ریزی، می‌توان رشد تولید سلامت محور را در ابعادی چشمگیر تحقق بخشید.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari