دنیای متفاوت تکنولوژی
نسل جدیدی از عینک های هوشمند مجهز به چت جی پی تی توسعه داده شده است که به کاربر در سخن گفتن در محل کار و یا قرارهای ملاقات کمک می کند. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان دانشگاه استنفورد عینک هوشمندی ساخته اند که قادر است به کاربر کمک کند تا […]
نسل جدیدی از عینک های هوشمند مجهز به چت جی پی تی توسعه داده شده است که به کاربر در سخن گفتن در محل کار و یا قرارهای ملاقات کمک می کند.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان دانشگاه استنفورد عینک هوشمندی ساخته اند که قادر است به کاربر کمک کند تا بتواند در مکان های مختلف صحبت کند. این عینک با نام ریز جی پی تی از طریق متن پاسخ ها را به کاربر نمایش می‌دهد. روی دسته عینک یک میکروفون قرار دارد که می تواند آنچه اسپیکر پخش می‌کند دریافت کرده و سپس با کمک هوش مصنوعی پاسخی برای آنها پیدا کند. در این عینک ها از قابلیت واقعیت افزوده استفاده شده و به همین دلیل امکان مشاهده متن و شخص روبرو بطور همزمان وجود دارد.
برایان هاو پینگ، سازنده این عینک برای نخستین بار از آن در توییتر رونمایی کرد. وی در توییت مربوط به این عینک اعلام کرد: با کمک این عینک دیگر با مصاحبه های شغلی و قرارهای ;اری خداحافظی خواهید کرد. زیرا ابن عینک می تواند در گوش شما دقیقا چیزی را بگوید که شما نیاز دارید. در این عینک هوشمند از فناوری GPT-4 استفاده شده است و با کمک ویسپر و مونوکل آی ار ساخته شده است.
فناوری GPT-4 همان آخرین نسخه از مدل زبانی بزرگ ChatGPT محسوب میشود. همچنین ویسپر نوعی فناوری برای تشخیص صدا است. مونوکل آی آر نیز به شرکت برلیانت لبز تعلق داشته و نوعی فناوری برای نمایش متن به کاربر بهمراه دوربین و میکروفون است.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
source

دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari