خبر خوان تخصصی بین الملل
خبرگزاری رسمی سوریه از ورود فیصل المقداد وزیر امور خارجه این کشور به دهلی نو پایتخت هند خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه عصر پنج شنبه طی سفری رسمی وارد دهلی نو پایتخت هند شد.
بر اساس این گزارش، المقداد در این سفر با سابرامانیام جایشانکار وزیر امور خارجه هند و شماری دیگر از مقامات این کشور دیدار می‌کند.
هدف از سفر المقداد به هند تقویت روابط سیاسی اقتصادی و گفتگو درباره آخرین تحولات سیاسی و مسائل دوجانبه اعلام شده است.
در همین راستا، وزیر خارجه سوریه و هیات همراه وی در فرودگاه دهلی نو مورد استقبال مدیر بخش غرب آسیا و شمال آفریقا در وزارت خارجه هند و بسام الخطیب سفیر سوریه در هند قرار گرفتند.
شماری دیگر از مقامات سوری نیز فیصل المقداد را در سفر به دهلی نو همراهی می‌کنند.
این در حالی است که فیصل المقداد در واکنش به اظهارات مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه درباره امکان بررسی ارتقای سطح روابط با سوریه از امنیتی به دیپلماتیک هم گفت: ما به اظهارات آنها گوش می‌دهیم اما این با غلبه بر تروریسم و عدم حمایت از تروریسم، خروج نظامیان ترکیه از سوریه و توقف حمایت از جبهه النصره و داعش رخ خواهد داد. همه اینها گام‌هایی است که نیات واقعی دولت ترکیه را نمایان می‌سازد.
«بدر بن حمد البوسعیدی» وزیر خارجه عمان هم روز چهارشنبه در جریان دیدار با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه، پیام سلطان کشورش را در اختیار اسد قرار داد.
همچنین طرفین در دیدار خود، همکاری دو جانبه میان سوریه و عمان در زمینه های مختلف و تحولات منطقه ای و بین المللی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
source

تولید محتوا
سئو سایت

خبر خوان تخصصی بین الملل
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari