دنیای متفاوت تکنولوژی
مطالعه اخیر مدعی شد سلول های سرطان پستان دارای نوعی زبان الکتریکی هستند که در صورت اطلاع از آن می توان از آن در درمان این بیماری استفاده کرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان کالج سلطنتی لندن در مطالعه ای متوجه وجود ولتاژهای متفاوتی در غشای سلول های سرطان سینه شدند. […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
مطالعه اخیر مدعی شد سلول های سرطان پستان دارای نوعی زبان الکتریکی هستند که در صورت اطلاع از آن می توان از آن در درمان این بیماری استفاده کرد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان کالج سلطنتی لندن در مطالعه ای متوجه وجود ولتاژهای متفاوتی در غشای سلول های سرطان سینه شدند. این ولتاژها می تواند ارائه دهنده اطلاعات مربوط به رشد و انتشار سلولهای سرطانی باشند.
این گروه در مورد این پژوهش اطلاعیه مطبوعاتی منتشر کرد که در آن آمده است: با کمک این مطالعه و شناخت زبان الکتریکی می توان به چگونگی تصمیم گیری سلول ها برای تکثیر و مکان گسترش آنها دست یافت.
در این پژوهش مشخص شد سلول های سرطانی عملکردی شبیه نورون ها دارند. در این سلول ها به دلیل سرطان چندین ناهنجاری بیوالکتریک اتفاق می افتد. بدین معنی که بار مثبت غشای سلولی سالم و غشای سلولی که سلول را احاطه کرده باهم متفاوت است. به گفته محققان ممکن است این موضوع به یک شبکه ارتباطی الکتریکی بین سلول ها مرتبط باشد.
آماندا فراست، از محققین این پروژه می گوید: هنگامی که سلول های سالم به سلول های سرطانی تبدیل میشوند تغییراتی در آنها رخ می دهد که در رشد و گسترش آنها موثر است. مثلاً در این هنگام ژن های مربوط به کنترل تکثیر سلولی از کار افتاده و به همین دلیل رشد غیرقابل کنترل سلول اتفاق می افتد.
پژوهشگران در این تحقیق متوجه شدند غشای سلولهای سرطانی دارای ولتاژ متغیر هستند. این سیگنالهای متغیر که بنظر می رسد در حال چشمک زدن هستند احتمال دارد با یکدیگر ارتباط داشته باشند. این موضوع به تحقیقات بیشتری نیاز دارد.
تبلیغات :
buy Neuralink
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
source

دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari