یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

هزینه دیاگ زدن خودرو چقدر است؟ آیا میدانید که هزینه دیاگ زدن در شرکت موبیکار رایگان است؟ آیا دستگاه های دیاگ، با هم فرق دارند؟ کدام دستگاه دیاگ از سایر دستگاه ها بهتر و دقیقتر است؟ آیا هزینه دیاگ زدن خودرو توسط دستگاه های مختلف، متفاوت است؟ هزینه دیاگ زدن 206 و سایر خودروهای داخلی با خودروهای خارجی چقدر فرق دارد؟ در این مقاله به تمام این سوالات و سایر ابهاماتی که در مورد دیاگ زدن وجود دارد پاسخ خواهیم.
خودروی خود را در شرکت موبیکار به صورت کاملا رایگان دیاگ بزنید! مهندسان فنی و خودرویی شرکت موبیکار، به شما کمک میکنند تا مشکلات خودرو را پیدا کنید. مهندسین زبده شرکت موبیکار، خودروی شما را در محل شرکت، بدون هزینه دیاگ میزنند. و نتیجه دیاگ زدن را به شما اعلام میکنند. همچنین در صورت تمایل، نتیجه از طریق شبکه های اجتماعی برای شما مشتریان گرامی ارسال خواهد شد. داشتن نتایج و سوابق دیاگ خودروی شما میتواند به عنوان سوابق سلامت خودروی شما در آینده نیز برایتان مفید باشد. با ما تماس بگیرید: 02154601
دیاگ بلوتوثی موبیکار
هزینه دیاگ زدن خودروی تیبا موضوعیست که بسیاری از مالکان این خودرو در مورد آن ابهام دارند. این خودرو در حال حاضر جزو خودروهای اقتصادی و به نوعی ارزان ترین خودروی تولید داخل میباشد. تیراژ این خودرو بسیار بالاست. این خودرو نسبت به خودروی های مدرن پیچیدگیهای کمتری دارد. هزینه دیاگ زدن تیبا در سال 1401 در تهران حدود 100.000 تومان است. البته این هزینه شامل رفع عیب نمیشود. یعنی در صورتی که تعمیرکار خودروی شما را تعمیر و رفع عیب کند. احتمالا هزینه بیشتری را نیز از شما درخواست خواهد کرد.
هزینه دیاگ زدن تیبا
خودروی 206 از نظر دیاگ زدن به دقت بیشتری نیاز دارد. خودروی 206 دو دسته بندی دارد. مدلهای فرانسوی (مدلهای قدیمیتر) و مدلهای ایرانی (مدل های جدیدتر). این دو دسته تفاوتهای مهمی از نظر سیستمهای الکترونیکی و عیب یابی با هم دارند. هزینه دیاگ زدن 206 در سال جاری (1401) در تهران اندکی از تیبا بیشتر و حدود 110.000 تومان است.
هزینه دیاگ زدن 206
برای اینکه خودروی شما دچار مشکل نشود. همیشه از دستگاه دیاگ تخصصی و پیشرفته استفاده کنید. در غیر اینصورت احتمال دارد که خودرو به درستی عیب یابی نشود. یا دیاگ زدن با دقت و به درستی انجام نشود. برای دیاگ زدن رایگان. میبایست کلیه متقاضیان با وقت قبلی به محل شرکت موبیکار مراجعه نمایند. برای مشاهده تلفن و آدرس موبیکار اینجا کلیک کنید.
یکی دیگر از خدمات رایگان که در شرکت موبیکار برای کلیه هموطنان گرامی انجام میشود. آموزش دیاگ و عیب یابی خودرو میباشد. همکاران ما دیاگ زدن خودرو. را به شما مالکان خودرو به صورت رایگان آموزش میدهند. تا در هر زمان و محلی بتوانید خودتان خودروی خود را عیب یابی کنید.
دیاگ بلوتوثی
بنابر این در صورتی که مشتریان در منزل خود، دیاگ اندرویدی یا دیاگ بلوتوثی داشته باشند، روش استفاده از آنرا میتوانند از طریق مهندسان خودرویی ما آموزش ببینند. این آموزش نیز رایگان خواهد بود. با این کار هزینه دیاگ زدن برای شما صفر خواهد بود.
دستگاه عیب یاب خودرو که به آن دستگاه دیاگ نیز میگویند، انواع مختلفی دارد. هزینه دیاگ زدن بسته به نوع دستگاه و برند آن متفاوت است. همانند تلفن همراه، یک دستگاه عیب یاب نیز مدلهای مختلف دارد که هر کدام نیز قیمت متفاوتی خواهد داشت. هر یک از این دستگاه های عیب یابی، کارایی و قابلیتهای مختلفی دارد. یک دستگاه عیب یاب خوب باید بتواند از نظر الکترونیکی وارد شبکه پیچیده و تخصصی ECU ها شود. و با تمام ECU های خودرو ارتباط برقرار کند.
هزینه دیاگ زدن
برخی دستگاه ها فقط کدهای خطای خودرو را به شما نمایش میدهد. بعضی دیگر قابلیت پاک کردن کدهای خطا را نیز دارد. برخی دستگاه های عیب یابی پارامترهای موتور خودرو از قبیل دور موتور، میزان فشار مپ سنسور و … را به شما نمایش میدهد. علاوه بر این برخی دستگاه های عیب یاب توانایی تست عملگرها و قطعات خودرو را هم دارد. دستگاه عیب یاب موبیکار تمام قابلیتهای فوق را دارد. علاوه بر اینها قابلیتهای مفید دیگری نیز دارد. به عنوان مثال میتوان به محاسبه مصرف سوخت، محاسبه شتاب واقعی هر خودرو، نمایش سرعت و مصرف سوخت حین رانندگی بر روی شیشه جلو و خیلی قابلیتهای دیگر اشاره نمود.
برای مشاهده برخی از قابلیتهای دستگاه عیب یاب موبیکار و مشاهده فیلمهای آموزشی اینجا کلیک کنید. توجه کنید که دستگاه های ارزانتر، بسیاری از این امکانات را ندارند. همچنین عیب یابی خودرا را نیز به درستی انجام نمیدهند. در صورتی که در مورد قابلیتهای دستگاه دیاگ موبیکار سوالی دارید با ما تماس بگیرید.
از آنجا که هزینه دیاگ زدن در شرکت موبیکار رایگان است. تعداد متقاضیان زیاد میباشد. بنابر این لازم است که کلیه متقاضیان با تعیین وقت قبلی به محل شرکت موبیکار مراجعه نمایند. توجه بفرمایید که ظرفیت محدود است. بنابر این برای تعیین وقت قبلی با ما تماس بگیرید. (02154601) پس از تماس، همکاران ما در امور مشتریان یک زمان مشخص را به شما اختصاص خواهند داد. لطفا در زمان مقرر، به محل شرکت مراجعه فرمایید.
دیاگ رایگان
دیاگ زدن به موقع و زود هنگام خودرو، به شما کمک میکند. که قبل از اینکه خرابی یک قطعه باعث خرابی قطعات دیگر و به بار امدن هزینه های زیاد شود. آنرا تشخیص دهید. و برطرف کنید. بنابر این دیاگ زدن زودهنگام، هم آلودگی هوا را کاهش میدهد. و هم هزینه های خود رو را شدیدا کم میکند.
توجه داشته باشید که هیچ گونه اقدام تعمیراتی و رفع عیب توسط همکاران ما انجام نمیشود. همچنین در حال حاضر هیچ گونه قطعه یدکی خودرو برای فروش عرضه نمیشود. شرکت فنی مهندسی موبیکار، یک شرکت Technology based یا همان دانش بنیان بوده و زیر مجموعه پارک علم و فن آوری دانشگاه صنعتی شریف تهران میباشد. این شرکت در غرب تهران و در محدوده دانشگاه صنعتی شریف واقع است.
همانطور که میدانید، امروزه تمام خودروها انژکتوری هستند. انژکتور توسط ECU موتور کنترل میشود. بنابر این خودروهای انژکتوری نیاز به ECU دارند. ای سی یو واحد کنترل مرکزی موتور میباشد. در خودروهای جدید، ECU علاوه بر انژکتورها بسیاری دیگر از اجزای خودرو را کنترل میکند. در خودروهای امروزی تعداد زیادی سنسور نیز در خودرو وجود دارد. سنسورها پارامترهای مختلفی را اندازه گیری میکنند. و این پارامترها را به به ECU اعلام میکنند.
ای سی یو ecu چیست
ای سی یو بر اساس مقادیری که سنسورها اعلام میکنند و برنامه ای که داخل خود دارد، تصمیم میگیرد که چه اقدامی انجام دهد. یعنی چه عملگری را فعال یا غیر فعال کند. در واقع هر ECU یک واحد پردازنده و تصمیم گیرنده در خودرو میباشد که مقادیر سنسورها را دریافت میکند و تصمیم میگیرد که کدام عملگر را فعال یا غیر فعال کند.
امروزه تعداد زیاد سنسورها و عملگرهای موجود در خودرو و همچنین وجود ECU های متعدد، باعث میشود که عیب یابی الکترونیکی خود با دستگاه دیاگ بسیار مهم باشد. در واقع بدون استفاده از عیب یابهای الکترونیکی یا همان دستگاه دیاگ، رفع بسیاری از مشکلات خودرو غیر ممکن است. گاهی اوقات برای خودروهای خارجی که تعداد ECU بیشتری دارند. هزینه دیاگ زدن بیشتر از خودروهای ایرانی میباشد. این خودروها به دیاگ های تخصصی و حرفه ای نیاز دارند. تا بتوان با تمام سیستمهای پیشرفته این خودروها ارتباط برقرار کرد.
یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه دیاگ زدن. شهرها میباشند. در واقع در شهرهای بزرگ و پرجمعیت هزینه دیاگ زدن بیشتر از شهرهای کوچک و کم جمعیت میباشد. علاوه بر این گاهی اوقات در زمان دیاگ زدن عملیات کالیبراسیون هم انجام میدهند. یا ممکن است در زمان دیاگ زدن تعریف سوئیچ انجام شود. این اقدامات باعث افزایش هزینه دیاگ زدن میشود.
دیاگ زدن همانند آزمایش خون برای انسان میباشد. توصیه میشود قبل از سفر خودروی خود را دیاگ بزنید. همچنین هر زمان که احساس کردید خودروی شما خوب کار نمیکند. مثلا ممکن است احساس کنید که مصرف سوخت خودرو زیاد است. یا تصور کنید که دمای اب رادیاتور بالا میباشد. اگر خودرو هنگام حرکت لرزش دارد. یا موتور به طور طبیعی کار نمیکند. گیربکس خوب دنده عوض نمیکند. ترمزها مشکلی دارند مثلا سیستم ABS درست کار نمیکند. در این موارد بهتر است خودرو را دیاگ بزنید. در صورتی که خودرو هیچ مشکلی ندارد. به صورت دوره ای  حداقل هر سه ماه یک بار بهتر است خودرو را دیاگ بزنید.
قیمت دیاگ زدن
هزینه دیاگ زدن، ممکن است در ظاهر زیاد باشد. اما دیاگ زدن در فواصل نزدیک را توصیه میکنیم. زیرا دیاگ زدن به موقع، باعث میشود قبل از اینکه یک قطعه معیوب باعث خرابی سایر قطعات شود متوجه آن شوید. بنابر این صرفه جویی زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. ممکن است با دیاگ زدن متوجه مصرف بالای سوخت در خودروی خود بشوید. پس از برطرف کردن مشکل مصرف سوخت. پولی که از کاهش مصرف سوخت پس انداز میشود بسیار بیشتر از هزینه دیاگ زدن خواهد بود. شاید با دیاگ زدن به خرابی ترمزها یا ایربگها پی ببرید. در این صورت هزینه دیاگ زدن در مقابل حفظ جان سرنشینان خودرو ناچیز خواهد بود.
موبیکار ارائه کننده انواع دستگاه های دیاگ تخصصی برای خودروهای ایرانی و خارجی میباشد. دستگاه های دیاگ شخصی برای رانندگان و مالکان خودرو طراحی و ساخته میشوند. کار کردن با آنها بسیار اسان است. علاوه بر دیاگهای شخصی، موبیکار دیاگهای تعمیرگاهی را نیز تولید میکند. رانندگان و مالکان خودرو و همچنین تعمیرکاران گرامی میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شرکت موبیکار تماس حاصل نمایند.
جهت مشاهده تلفن و ادرس دقیق شرکت موبیکار اینجا کلیک کنید.

جهت اطلاع از آخرین اخبار و تخفیف ها شماره تماس خود را وارد کنید
تهران، پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، خیابان شهید علی لطفعی خانی، خیابان پارس، پلاک 15 طبقه اول، واحد 2
تلفن: ۰۲۱۵۴۶۰۱
موبایل: ۰۹۹۰۹۶۰۰۸۵۲
ایمیل: info@mobicar.co
source
source

سئو سایت

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari