آموکسی سیلین یکی از رایج ترین آنتی بیوتیک هایی است که در ایالات متحده تجویز می شود.
به گزارش خ برنگار مهر به نقل از هلث لاین، آموکسی سیلین یکی از رایج‌ترین آنتی بیوتیک های تجویز شده است که به طور گسترده برای درمان عفونت‌های دستگاه تنفسی فوقانی استفاده می‌شود.
مقامات بهداشتی آمریکا کمبود اشکال مختلف آموکسی سیلین را گزارش می‌کنند.
کارشناسان می‌گویند کمبود ممکن است به دلیل افزایش عفونت‌های دستگاه تنفسی فوقانی در پاییز امسال باشد.
افزایش موارد ابتلاء به عفونت‌های دستگاه تنفسی فوقانی بعد از موج کووید ۱۹ ممکن است تقاضا برای شکل مایع آنتی بیوتیک آموکسی سیلین را افزایش داده باشد و سازمان غذا و داروی ایالات متحده را وادار کرده تا هشداری در مورد کمبود عرضه این دارو صادر کند.
سازمان غذا و دارو آمریکا برای اولین بار در اواخر اکتبر (اوایل آبان) کمبود محلول خوراکی آموکسی سیلین را گزارش کرد.
حال انجمن داروسازان بیمارستانی آمریکا، که یک پایگاه داده فعلی در مورد کمبود دارو در اختیار دارد، اعلام کرده که انواع دیگر آموکسی سیلین نیز با کمبود مواجه هستند.
طبق این گزارش، کمبود فقط به سوسپانسیون‌های خوراکی مختص کودکان اختصاص ندارد و اکنون شامل کپسول‌های خوراکی، قرص‌ها و قرص‌های جویدنی نیز می‌شود.
دکتر «مایکل گانیو»، مدیر ارشد عملکرد و کیفیت داروسازی انجمن داروسازان بیمارستانی آمریکا، گفت: «با توجه به استفاده گسترده از آموکسی سیلین، کمبود بسیار قابل توجه است. بیماران و پزشکان ممکن است مجبور شوند برای یافتن دارو به چندین داروخانه مراجعه کنند.»
وی در ادامه افزود: «ممکن است به درمان‌های جایگزین نیز نیاز باشد، مانند درمان عفونت‌ها با سایر آنتی بیوتیک ها مانند آزیترومایسین یا سفالکسین.»
گانیو گفت: «کمبود آموکسی سیلین غیرعادی است، و احتمالاً ناشی از افزایش تقاضا است.»
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari