رئیس کل سازمان نظام پرستاری، در نامه ای به وزیر بهداشت نسبت به روند اجرای تعرفه های پرستاری از سوی وزارت بهداشت ابراز گلایه کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد میرزابیگی رئیس کل سازمان نظام پرستاری در نامه‌ای به وزیر بهداشت، نوشت: پیرو نامه ۲۶۰۷/۱۴۰۱/ س ن مورخ ۱۱ آبان ۱۴۰۱ در خصوص اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری که بالاخره بعد از ۱۵ سال تأخیر، اکنون با دستور پرداخت علی الحساب؛ جنبه اجرایی به خود گرفته است و با توجه به ابلاغ پرداخت ۳ ماهه به صورت علی الحساب بیمارستان به استحضار می‌رساند:
۱ . همانگونه که در مکاتبه با معاونت توسعه وزارت متبوع اعلام شده بود، با توجه به اعتبار مصوب مجلس، منابع حاصل از اجرای تعرفه‌ها در سال ۱۴۰۱ و نیز معوقات مربوط به سه ماه پایانی سال قبل و ابلاغ تمامی دستورالعمل‌های ثبت خدمات در HIS های مراکز تشخیصی درمانی و نیز ابلاغ دستورالعمل رسیدگی به اسناد و دستورالعمل باز توزیع در مرداد و شهریور سال جاری انتظار طولانی شده و به حق پرستاران این بود که با تمرکز، دقت و نظارت آن وزارت، قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری به معنای واقعی و کامل اجرایی می‌شد یا حداقل بر اساس توافق با معاونت توسعه آن وزارتخانه و متن نامه فوق الذکر، به میزان ۸ ماه از مطالبات مربوط به قانون تعرفه گذاری، به صورت یکجا پرداخت می‌شد.
۲. متأسفانه اعلام محاسبه ضریب اشغال تخت برای پرداختی علی الحساب، از طرف یکی از مسئولین حوزه مالی وزارت بهداشت و مبنا قرار گرفتن آن توسط مراکز تشخیصی درمانی سبب نارضایتی شدید و گلایه همکاران کادر پرستاری شده است.
لذا مستدعی است با لحاظ قید تسریع در زمینه اجرای قانون و پرداخت علی الحساب دستور قاطع و شفاف مبنی بر حذف این اجتهاد در نص صریح و اعمال نظر شخصی را اعلام فرمائید تا بلکه رضایت نسبی جامعه پرستاری از اقدامات صورت گرفته حاصل شود و باعث ارتقا انگیزه خدمتی این عزیزان شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari