خبر خوان تخصصی بین الملل
وزارت خارجه رژیم صهیونیستی سفیر اوکراین را به دلیل حمایت کی‌یف از قطعنامه‌های سازمان ملل در حمایت از فلسطینی‌ها احضار کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، دفتر اطلاع‌رسانی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی امروز (سه‌شنبه) خبرهای منتشر شده درباره احضار یوگنی کورنیچوک، سفیر اوکراین در اراضی اشغالی به ساختمان این وزارتخانه را تایید کرد.
طبق گزارش رسانه‌های عبری زبان، دلیل این اقدام موضعگیری کی‌یف در رای به نفع قطعنامه‌های سازمان ملل است که فلسطین مطرح کرد.
پیشتر میخائیل برودسکی، سفیر رژیم صهیونیستی در اوکراین گفته بود، “حمایت اوکراین از قطعنامه‌های ضد اسرائیلی در سازمان ملل کمکی به اعتماد و تفاهم میان دو طرف نمی‌کند”.
روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت نوشت، اینکه اسرائیل در این مقطع زمانی از دادن رای موافق در رای‌گیری (شب گذشته) خودداری کرد، این سوالاتی را مطرح می‌کند که آیا این اقدام به نحوی انتقام از کی‌یف به دلیل حمایتش از قطعنامه سازمان ملل برای صدور استفساریه دیوان بین‌المللی دادگستری درباره “ماهیت حقوقی اشغالگری استعماری اسرائیل” در سرزمین فلسطین است یا خیر.
همچنین این روزنامه نوشت، “اسرائیل تنها طرف غربی بود که شب گذشته از دادن رای موافق امتناع کرد و در این میان آمریکا و تمامی کشورهای اتحادیه اروپا از درخواست پرداخت غرامت به اوکراین بابت خساراتی که از ۲۴ فوریه گذشته متحمل شده، حمایت کردند”.
در رای‌گیری شامگاه دوشنبه سازمان ملل ۹۴ کشور رای موافق و ۱۳ کشور رای مخالف دادند، در این میان علاوه بر رژیم صهیونیستی، ۷۳ کشور از جمله کشورهای آفریقایی، لبنان و هند از شرکت در رای‌گیری خودداری کردند.
انتهای پیام
source

تولید محتوا
سئو سایت

خبر خوان تخصصی بین الملل
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari