جراحی ختنه نوزاد
ختنه نمودن نوزادان امری بسیار ضروری بوده، که انجام آن ‌می‌تواند بسیار مفید باشد. این عمل می‌بایست حتماً قبل از دوماهگی نوزادان صورت پذیرد، و ‌اگر صاحب نوزاد پسر شده‌اید به‌ هیچ‌ عنوان این عمل را به تعویق نیندازید.
 چون هرچقدر نوزاد بزرگ‌تر می‌شود، انجام این عمل نیز سخت‌تر خواهد شد. پس سعی کنید مابین سنین یک الی دوماهگی نوزاد، حتماً با انتخابی پزشکی ماهر و توانمند، این عمل را به انجام برسانید. در حالت کلی برای انجام عمل ختنه نوزاد، می‌بایست شرایطی وجود داشته باشد.
 اگر نوزاد شما دارای این شرایط نباشد، باوجود لزوم انجام این عمل، بازهم باید آن را به تعویق بیندازید. به همین دلیل قبل از اقدام برای عمل، می‌بایست با‌ مراجعه به پزشک، حتماً این شرایط را بررسی نمایید. مهم‌ترین شرایط لازم برای جراحی ختنه نوزاد شامل موارد زیر می‌شوند:
در درجه اول نوزاد باید کاملاً سلامت و پایدار باشد. چراکه انجام این عمل می‌تواند بدن او را کمی دچار تنش کند، و قطعاً جراحی ختنه برای نوزادان بدحال نباید صورت پذیرد. پس اگر نوزاد شما دارای بیماری یا مشکل جسمانی خاصی است، یا به هر دلیل دیگری از سلامت‌ کامل جسمانی برخوردار نیست، انجام این عمل باید به بعداً موکول شود.
یکی دیگر از مهم‌ترین شرایط انجام جراحی ختنه نوزاد نهفته نبودن آلت تناسلی او می‌باشد. گاهی تکه چربی شکم بر روی آلت قرارگرفته و موجب نهفته شدن آن می‌شود. در این صورت نیز این عمل نباید انجام گیرد. چون پزشک دید کافی به آلت تناسلی نداشته، و ممکن است گوشت را بیش‌ازحد بردارد یا تکه‌ای از آن را که باید برداشته شود را، باقی بگذارد. در این صورت بهتر است حدود دو هفته الی یک ماه صبر کنید، تا آلت تناسلی از حالت نهفته خارج شود، و سپس برای ختنه نمودن نوزاد خود اقدام نمایید.
گاهی نوزاد به علت سابقه خانوادگی خود، به برخی اختلالات خونریزی دچار می‌شود. در این‌ حالت نیز انجام جراحی ختنه نوزاد می‌تواند برای او بسیار خطرناک باشد. به همین دلیل برای انجام این عمل نوزاد نباید دارای چنین مشکلی باشد.
ختنه نمودن نوزادان‌ عمل پیچیده یا زمان بری نیست. اگر پزشک کاردان و باتجربه‌ای را به این منظور انتخاب نموده باشید، قطعاً این عمل در کوتاه‌ترین مدت‌زمان و با موفقیت کامل صورت خواهد گرفت. اما برای جلوگیری از بروز عوارض و‌ مشکلات احتمالی، می‌بایست قبل و‌ بعد از ختنه، نوزاد تحت برخی مراقبت‌های خاص قرار گیرد.
 در ادامه به شرح این مراقبت‌ها پرداخته‌ایم:
مسلماً مهارت و تجربه همه پزشکان در خصوص انجام عمل ختنه با یکدیگر یکی نبوده و ممکن است متفاوت باشد. متأسفانه برخی پزشکان از تجربه و علم کافی در این خصوص برخوردار نبوده، و ممکن است این عمل را به شکل اصولی انجام ندهند.
 در اینجاست که انتخاب یک پزشک‌ کاردان و متبحر می‌تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. دکتر آویشن محمدی، فوق تخصص اطفال و نوزادان، ازجمله پزشکان خوش‌نام و باسابقه‌ای است، که می‌توانید جراحی ختنه نوزاد خود را درنهایت آرامش خیال و‌ اطمینان کامل به او‌ بسپارید.
 دکتر آویشن محمدی در این زمینه دارای تحصیلات  و‌ دانش بالا، تجربه کافی و‌ مهارت بسیار زیادی می‌باشد. به همین دلیل ختنه نوزادان شما تحت نظر این پزشک متخصص با کمترین درد، و در کوتاه‌ترین مدت‌زمان صورت خواهد گرفت.
برای انجام ختنه در مطب خود توسط دکتر آویشن محمدی با شماره تلفن‌های ۰۹۰۳۰۷۹۱۱۵۵ یا ۰۲۱۸۸۷۷۸۰۹۷ تماس گرفته و یا به مطب ونک به آدرس اول ملاصدرا، روبروی سازمان بورس، جنب داروخانه، ساختمان پزشکان صدرا، طبقه اول، مطب واقع در شهرک غرب به آدرس تهران، شهرک غرب، خیابان خوردین، جنب آتش‌نشانی، نبش توحید ۴، پلاک ۴، طبقه ۳ و مطب خزانه به آدرس فلکه دوم خزانه، روبه روی نانوایی سنگکی، پلاک ۲۹۹ مراجعه نمایید.
برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص نحوه ختنه نوزاد و انجام ختنه با دو متد می‌توانید وارد سایت دکتر آویشن محمدی به آدرس www.dravishanmohamadi.com شده و مقالات مربوط در این زمینه را مطالعه نمایید.

source

توسط salamatikhabari