دنیای متفاوت تکنولوژیریک سای (Rick Tsai)، مدیر عامل مدیاتک، اعلام کرد که در پی افزایش تنش‌ها بین ایالات متحده، چین و تایوان، برخی از شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی‌ هوشمند سعی دارند تا منبع تولید تراشه‌ی گوشی‌های خود را از تایوان خارج کنند.
در حال حاضر کارخانه‌های TSMC، بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی تراشه‌‌ی جهان، در کشور تایوان قرار دارند اما به‌گفته‌ی ریک سای، شرکت‌های بزرگ بازار گوشی‌های هوشمند از این شرکت خواسته‌اند تا منبع تولید تراشه‌های خود را علاوه بر تایوان به کشورهای دیگری مانند آمریکا، آلمان و یا اروپا گسترش دهد. ظاهراً در حال حاضر این موضوع با سرعت کمی در حال رخ دادن است.
در حال حاضر بسیاری از تراشه‌های مدرن مدیاتک توسط TSMC تولید می‌شود اما شرکت گلوبال فاندریز (GlobalFoundries)، که کارخانه‌‌های آن در آمریکا و سنگاپور است، وظیفه‌ی تولید تراشه‌های قدیمی‌تر این شرکت را بر عهده دارد. با این وجود هنوز هیچ کارخانه‌ای برای تولید تراشه‌های جدید در دو کشور یادشده وجود ندارد و این موضوع در صورت وقوع جنگ بین چین، تایوان و آمریکا می‌تواند به ضرر سازندگان گوشی‌های هوشمند تمام شود.
قرار است که TSMC در سال 2024 میلادی کارخانه‌ای را در آریزونا راه‌اندازی کند و مدیاتک نیز بخشی از تراشه‌های خود را در همین کارخانه تولید خواهد کرد. با این وجود، ریک سای معتقد است که خروج کامل صنعت فناوری از تایوان تقریباً غیر ممکن خواهد بود.
منبع: PhoneArena
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved
source

دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari