خبر خوان تخصصی بین الملل
دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی اعلام کرد، رئیس شورای حاکمیت انتقالی سودان پیروزی نتانیاهو را در انتخابات پارلمانی اخیر تبریک گفت.
به گزارش ایسنا، شبکه “کان” رژیم صهیونیستی اعلام کرد، عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیت انتقالی سودان و فرمانده ارتش این کشور پیام تبریکی به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر مکلف این رژیم فرستاده و در آن خواهان تداوم همکاری میان دو طرف شد.
دفتر نتانیاهو پیروز در انتخابات پارلمانی و مکلف به تشکیل دولت، در بیانیه‌ای به نقل از البرهان اعلام کرد: پیروزی شما را در انتخابات تبریک می‌گویم و خواهان ادامه همکاری در راستای تقویت روابط در همه زمینه‌ها در خدمت ملت دو “کشور” هستم.
نتانیاهو در انتخابات پارلمانی که اول نوامبر برگزار شد، به همراه متحدان راستگرای افراطی خود رای اکثریت را به دست آورد و روز یکشنبه مکلف به تشکیل دولت شد.
اواخر سال ۲۰۲۰ پس از تعهد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا نسبت به حذف نام سودان از لیست کشورهای حامی تروریسم و نیز ارائه کمک مالی به خارطوم، رژیم صهیونیستی و سودان سازش کرده و در ماه ژانویه ۲۰۲۱ توافقنامه عادی سازی روابط را امضا کردند. خارطوم در همان زمان کمک مالی از آمریکا دریافت کرد و چند هفته قبل از آن هم نامش از لیست آمریکایی کشورهای متهم به تامین مالی تروریسم خط خورده بود.
سه کشور امارات، بحرین و مراکش هم با نظارت و میانجیگری ترامپ روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی کردند.
انتهای پیام
source

تولید محتوا
سئو سایت

خبر خوان تخصصی بین الملل
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari