مدیر کل نظارت، ارزشیابی و اعتبار بخشی سازمان نظام پزشکی، از آغاز به کار رسمی سامانه تبلیغات امور پزشکی به منظور استفاده اعضای جامعه پزشکی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، شیرین شجاعی، با اشاره به اینکه یکی از اهداف اداره کل نظارت پویاتر و اجرایی تر شدن دستورالعمل‌ها و آئین نامه‌های موجود بوده است، اظهار کرد: تغییرات متعددی در دستورالعمل تبلیغات در سال‌های ۹۷ و ۹۹ اتفاق افتاده و مستنداتی از جمله شیوه نامه صدور مجوز تبلیغات، خدمات مجاز تبلیغات جهت ۵ رشته و همچنین عناوین مجاز تخصص و فوق تخصص تدوین و ابلاغ شدند.
وی افزود: در ادامه کار با توجه به لزوم صدور انواع مجوزهای تبلیغات امور پزشکی شامل رسانه‌های دیداری و شنیداری، محیطی، بنر افتتاحیه، پیامک و فضای مجازی الزامات آن در دستورالعمل سال ۱۳۹۹ ابلاغ شد.
شجاعی با اشاره به اینکه بر اساس تغییرات رخ داده در این دستورالعمل، کمیته مرکزی تبلیغات موضوع ماده ۳۸، با هدف خدمت رسانی هرچه بیشتر به اعضا، ملزم به ساماندهی فضای تبلیغات و تسهیل فرآیند شد، ادامه داد: کمیته مرکزی تبلیغات به استناد ماده ۶ موظف به طراحی سامانه تبلیغات امور پزشکی (سیتا) شد که این سامانه در سال ۱۴۰۰ به صورت پایلوت و سپس از ابتدای مرداد ۱۴۰۱ به صورت رسمی و سراسری کار خود را آغاز نمود.
مدیرکل نظارت، ارزشیابی و اعتبار بخشی سازمان نظام پزشکی خاطرنشان کرد: این سامانه در حال حاضر در بستر آشنای parvaneh.irimc.org به منظور استفاده اعضای جامعه پزشکی قرار داده شده است.
به گفته وی، هدف از طراحی این سامانه امکان ثبت، بررسی، پرداخت تعرفه و صدور مجوز به صورت آنلاین بوده به گونه‌ای که تمامی مراحل کار به طور کامل برای متقاضی و کارشناسان قابل مشاهده است.
شجاعی تصریح کرد: هماهنگی‌های انجام شده در بخش‌های مختلف از جمله اداره کل فناوری اطلاعات سازمان نظام پزشکی و پیرو درخواست ارگان‌های مختلف در خصوص تسهیل استعلام و صحت آزمایی تبلیغات موجود در سراسر کشور، امکانی فراهم شده است تا مجوز تبلیغات صادره در سایت سازمان نظام پزشکی (قسمت جستجوی پزشک) قابل مشاهده بوده و حتی مخاطبین عام نیز بتوانند صحت مندرجات موجود در محتوای تبلیغات اعضا را بررسی نمایند.
وی یادآور شد: از آنجا که هدف این طرح ساماندهی هرچه بیشتر فضای تبلیغاتی امور سلامت و کوتاه شدن دست مداخله گران بوده است، صمیمانه تقاضا داریم تا تمامی اعضا سازمان نظام پزشکی شامل صاحبان مطب، دفاترکار و موسسین درمانگاه‌ها، بیمارستان‌ها و غیره جهت انجام هرگونه تبلیغات امور سلامت نسبت به اخذ مجوز اقدام نمایند. بدیهی است موفقیت این طرح و برخورد مفید با خاطیان بدون همکاری اعضای جامعه پزشکی میسر نخواهد بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari