ایسنا/اردبیل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استان‌های مرزی به دیپلماسی سلامت توجه ویژه کنند.
بهرام عین‌اللهی ۷مهر در بیست‌وسومین کنگره ملی سالیانه و نهمین همایش بین‌المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی در اردبیل گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران شاهد یک شکوفایی تاریخی در ایران اسلامی بودیم.
وی با بیان اینکه  در حال حاضر در سطح کشور ۶۶ دانشگاه علوم پزشکی، ۲۶۰هزار دانشجوی علوم پزشکی و ۲۰ هزار عضو هیأت علمی در حال فعالیت هستند، افزود: طی ۴۴ سال پس از انقلاب اسلامی ایران، مشکلات متعددی همچون رخدادهای ضدامنیتی، جنگ تحمیلی، تحریم‌های اقتصادی، علمی، نظامی و تکنولوژی توسط دشمنان قسم‌خورده علیه کشورمان جهت جلوگیری از پیشرفت و شکوفایی ایران اعمال شد، اما با وجود این دشمنی‌ها، پیشرفت‌های فراوانی به‌دست آمده است.
عین‌اللهی با بیان اینکه استان‌های مرزی به دیپلماسی سلامت توجه ویژه کنند، تصریح کرد: در اجلاس اخیر ژنو، با وزرای بهداشت منطقه دیدارهایی انجام شد که این وزرا بر قدرتمندی جمهوری اسلامی ایران در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منطقه اذعان و درخواست‌های زیادی برای همکاری‌ داشتند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: استان‌های مرزی باید به دیپلماسی سلامت با کشورهای همسایه خود توجه ویژه داشته باشند تا در حوزه بهداشت، درمان، آموزش و تحقیقات ارتباطات تنگاتنگی با همسایگان وجود داشته باشد.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari