یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
حالت تاریک
سیارک
دارت
نه
انحراف سیارک
نام او
اخبار
8 دقیقه
[در ویدیو] دارت، یک ماموریت انتحاری برای انحراف یک سیارک برای دفاع از سیاره، کاوشگر دارت به یک سیارک دوتایی سفر می کند و با آن برخورد می کند تا تاثیر آن بر مدارش را اندازه گیری کند. در ویدئو: پرتاب، استقرار و پیشرفت ماموریت. © ناسا، جان هاپکینز APL، استیو گریبن، جسیکا توزر
کاوشگر دارت در حال حاضر به سمت سیارک دیدیموس و قمر آن دیمورفوس می رود، که با آن برخورد خواهد کرد تا نشان دهد که امکان انحراف یک سیارک از مسیرش با برخورد به سطح آن وجود دارد. cubesat ایتالیایی LiciaCube که خود را در نزدیکی Dimorphos قرار می دهد تا برخورد چند روز پیش از دارت را مشاهده کند. پاتریک میشل، مدیر تحقیقات CNRS در رصدخانه Côte d'Azur، مدیر علمی Hera و هماهنگ کننده همکاری آیدا (Dart + Hera)، سناریوی برخورد و انتظارات خود را در مورد بازخورد علمی توضیح می دهد.
چند روز قبل از برخورد کاوشگر دارت ناسا با سیارک دوتایی متشکل از دیدیموس (780 متر) و قمر آن دیمورفوس ( 160 متر)، پاتریک میشل، مدیر تحقیقات CNRS در رصدخانه کوت دازور ، مدیر علمی از هرا و هماهنگ کننده همکاری آیدا (دارت + هرا)، آخرین لحظات دارت را برای ما توضیح می دهد که هدف آن " اصابت به دیمورفوس با سرعت 6 کیلومتر بر ثانیه، به منظور تغییر مسیر حرکت آن در اطراف دیدیموس " است.
این برخورد در شب 26 تا 27 سپتامبر در حدود ساعت 01:14 بامداد به وقت فرانسه پیش بینی می شود. لازم به تاکید است که انتخاب دیمورفوس بر اساس ملاحظات علمی صورت گرفته است بلکه به این دلیل است بدون توجه به عواقب ضربه، هیچ خطری برای زمین ندارد . به عبارت دیگر، دارت نمی تواند " به طور ناخواسته دیمورفوس را در مسیر برخورد با زمین هدایت کند "!
همینطور ببینید
همه چیز درباره ماموریت انتحاری دارت که با یک سیارک برخورد خواهد کرد
هفته گذشته، دارت از cubesat ایتالیایی LiciaCube استفاده کرد که " تصاویری از اولین لحظات پس از برخورد ارائه می دهد ". در نزدیکی دیمورفوس قرار خواهد گرفت تا برخورد را از ایمنی مشاهده کند. اگر قبل و در حین برخورد دائماً همان سمت سیارک را مشاهده می کند، پس از برخورد LiciaCube دور می شود و از Dimorphos می گذرد تا دیدگاه دیگری داشته باشد که به شما امکان می دهد ایده ای بسیار دقیق تر از نظر شکل داشته باشید.
دوربین دراکو روی دارت تصاویر زیادی را قبل از برخورد ارسال می کند. این هواپیما باید آخرین تصویر خود را " سه ثانیه قبل از برخورد، زمانی که کاوشگر تنها 18 کیلومتر از هدف خود فاصله دارد " به دست آورد. به یاد داشته باشید، برخورد با سرعت 6 کیلومتر بر ثانیه رخ می دهد! این تیم انتظار تصاویری با وضوح ده سانتی‌متر در هر پیکسل را دارد که برای تشخیص اجسام به کوچکی 30 سانتی‌متر کافی است . از طرفی میدان دید بسیار کاهش خواهد یافت. برای محدود کردن اندازه تصاویر، برخلاف تصاویر LiciaCube که رنگی هستند، این تصاویر سیاه و سفید خواهند بود.
فقط یک ساعت قبل از برخورد است که دیمورفوس به درستی دیده می شود و شکل آن خود را نشان می دهد. از این لحظه نرم‌افزار ناوبری – مجهز به هوش مصنوعی هوش مصنوعی و چهار ساعت قبل از برخورد شروع به کار کرده است – کنترل‌کننده‌های روی زمین را از آن خود می‌کند. این کاوشگر با استفاده از هوش مصنوعی خود، که بر یادگیری ماشینی متکی است، کاوشگر را در " یک دوره برخورد " نگه می دارد. به طور مشخص، مسیر کاوشگر تطبیق داده خواهد شد " زیرا تصاویر دریافتی جزئیات بهتر و بهتری از شکل سیارک ارائه می دهند که به یاد داشته باشیم، بسیار کوچک (160 متر) است". برای هدایت کاوشگر، این هوش مصنوعی در بازه‌های زمانی بسیار کوتاه و با سرعت بسیار بالا نقاط عطفی را روی سیارک می‌گیرد که به آن اجازه می‌دهد موقعیت کاوشگر را نسبت به سیارک همیشه کنترل کند. ". این عملیات یادگیری ماشین بسیار پیچیده خواهد بود زیرا " ما هیچ ایده ای از شکل Dimorphos که می تواند دراز یا کروی باشد" نداریم.
از این سیارک فقط اندازه آن مشخص است. این همه مانورها را پیچیده می کند زیرا کاوشگر " باید شکل محل برخورد خود را تصور کند ".
ارائه ماموریت هرا توسط پاتریک میشل. © ESA
طبق مطالعات انجام شده توسط اتحادیه اروپا، " فرض بر این است که برخورد باید دهانه ای به قطر حدود ده متر ایجاد کند یا حتی ساختار دیمورفوس را تغییر دهد ". از آنجایی که ما در یک محیط بسیار کم گرانش هستیم، کل این فرآیند بسیار آهسته اتفاق می افتد ، ما اطلاعاتی در مورد اندازه و عمق دهانه نخواهیم داشت. حداقل در آینده نزدیک.
بر روی زمین، چند روز پس از برخورد، یک کمپین رصدی جهانی Dimorphos آغاز خواهد شد. " هدف آن اندازه گیری تفاوت دوره مداری دوره مداری دیمورفوس در اطراف دیدیموس قبل و بعد از برخورد خواهد بود"، سیستم دوتایی سیستم دوتایی در زمان برخورد تنها 11 میلیون کیلومتر از زمین فاصله خواهد داشت. در فضا نیز از تلسکوپ های هابل و جیمز وب برای رصد آن استفاده خواهد شد. قبل از برخورد، دوره چرخش سیارک نزدیک به 12 ساعت است. ما انتظار داریم که برخورد این چرخش را برای حداقل 73 ثانیه مختل کند، اما بسته به میزان پرتاب شده، ممکن است بسیار بیشتر باشد. اختلال چند ده ثانیه ای ممکن است خنده دار به نظر برسد، اما، به دلیل فواصل موجود، اگر به اندازه کافی از قبل انجام شود، تغییر مدار چند میلی متری می تواند " تفاوت بین سیاره ای را که برخورد کرده یا فقط در آن سرریز کرده باشد، ایجاد کند. " فاصله خوبی توسط یک سیارک ". گفت: " طبق معمول با جثه های کوچک، انتظار دارم غافلگیر شوم. پاسخ آنها به انگیزه های خارجی خلاف شهود است.»
" طبق معمول با جثه های کوچک، انتظار دارم غافلگیر شوم. پاسخ آن‌ها به درخواست‌های خارجی خلاف شهود است
با این حال، برهم زدن مسیر سیارک " برای نتیجه گیری برای مدل های ما کافی نخواهد بود ". برای درک ویژگی های برخورد که اندازه، عمق و مقدار مواد پرتاب شده است، لازم است " خواص ساختاری سیارک که می تواند به صورت سنگدانه ها یا جامد فشرده و جامد باشد" و همچنین " خواص ساختاری سیارک" ماهیت زمین اصابت کرده که ممکن است شنی، صخره ای یا پر از سنگریزه باشد و ساختار آن .
و این نقش ماهواره Hera آژانس فضایی اروپا است که در اکتبر 2024 توسط Ariane 6 Ariane 6 پرتاب خواهد شد و در پایان دسامبر 2026، چهار سال پس از برخورد دارت به Didymos خواهد رسید. این دیر رسیدن " بدون پیامد بر اقداماتی است که ما می خواهیم انجام دهیم ". در واقع، ویژگی هایی که هرا باید اندازه گیری کند " برای چهار سال زمان تغییر نخواهد داشت ". اندازه دهانه تشکیل شده " که اطلاعات مهمی در مورد خواص مکانیکی و ترکیب زیرسطح سیارک در اختیار ما قرار می دهد " و همچنین " تغییر مدار دیمورفوس به دور جسم اصلی " در واقع موارد متوالی خواهد بود. تاثیر دارت
همینطور ببینید
چراغ سبز برای ساخت ماموریت دفاع سیاره ای هرا
هدف کلی ماموریت هرا این است که " نتیجه ضربه را اندازه گیری کند، یعنی مقدار حرکاتی که در حین ضربه به دیمورفوس منتقل شده و آسیب وارد شده به سطح ". تمام داده‌های آن، « تأیید ارتباط تکنیک ضربه‌گیر جنبشی، بلوغ آن، و اعتبارسنجی شبیه‌سازی‌های عددی ، شبیه‌سازی‌های عددی برخورد در مقیاس یک سیارک » را ممکن می‌سازد. همچنین این اولین بار است که ما اطلاعاتی در مورد ساختار داخلی یک سیارک خواهیم داشت.
مقاله توسط Rémy Decourt Rémy Decourt منتشر شده در 2022/09/13
همه چراغ ها برای کاوشگر دارت که در حال حاضر به سمت سیارک دیدیموس و قمر آن دیمورفوس در حرکت است، سبز هستند. هدف این ماموریت بی‌سابقه نشان دادن این است که می‌توان یک سیارک را از مسیرش با برخورد به سطح آن منحرف کرد. توضیحات
کاوشگر دارت ناسا که در نوامبر 2021 پرتاب شد، در حال آماده شدن برای برخورد با سیارک دوتایی دوتایی متشکل از دیدیموس و قمر آن دیمورفوس، در شب 26 تا 27 سپتامبر 2021 است. هدف دارت این است که با دیمورفوس با سرعت 6 کیلومتر بر ثانیه برخورد کند. برای اهداف دفاعی سیاره ای، مسیر حرکت خود را در اطراف دیدیموس کمی تغییر دهد. چند روز دیگر این فرصت را خواهیم داشت تا با پاتریک میشل، مدیر تحقیقات CNRS در رصدخانه کوت دازور ، مدیر علمی Hera و هماهنگ کننده همکاری آیدا (Dart + Hera) در مورد آن با جزئیات بیشتری صحبت کنیم.
همینطور ببینید
برخاست موفق دارت: همه چیز درباره این ماموریت انتحاری که با یک سیارک برخورد می کند
در همین حال، ناسا به تازگی یک "تصویر ترکیبی" از نور سیارک دوتایی Didymos را منتشر کرده است که در آن زمان در 20 میلیون کیلومتری کاوشگر قرار داشت. این تصویر در 27 جولای توسط دوربین دراکو به دست آمده است. این سری اول از 243 تصویر هیچ علاقه علمی ندارد. این به سادگی برای مکان یابی دیدیموس به منظور انجام تنظیمات لازم قبل از اینکه تیم ماموریت شروع به استفاده از تصاویر برای هدایت فضاپیما به سمت سیارک به صورت مستقل کند، استفاده می شود.
اگر کاوشگر در حال حاضر از روی زمین هدایت شود، چند ساعت قبل از برخورد با دیمورفوس، به خود مختار می‌شود، یعنی بدون دخالت انسان. بنابراین نیاز به اطمینان از عملکرد مناسب این دوربین است که برای هدایت کاوشگر به سمت هدف خود استفاده می شود.
با استفاده از مشاهداتی که هر پنج ساعت انجام می‌شود، تیم دارت سه مانور اصلاح مسیر را در سه هفته آینده اجرا خواهد کرد که هر کدام از آنها حاشیه خطا را برای مسیر مورد نیاز فضاپیما تا زمان برخورد کاهش می‌دهد.
پس از آخرین مانور، در 25 سپتامبر، حدود 24 ساعت قبل از برخورد، تیم ناوبری موقعیت هدف دیمورفوس را تا 2 کیلومتری خواهد دانست. از آنجا، کاوشگر دارت تنها خواهد بود تا خود را تا زمان برخورد با سیارک به طور مستقل هدایت کند. هدف از این ماموریت تغییر اندکی مسیر دیمورفوس در اطراف دیدیموس به منظور ارزیابی توانایی ما در انحراف مسیر یک جسم کوچک توسط یک ضربه است، گام مهمی در نشان دادن اینکه می‌توان با استفاده از سیارک از زمین محافظت کرد. تکنیک ضربه گیر جنبشی
مقایسه و نکات
فنی
دوچرخه برقی
C تخفیف: دوچرخه برقی Surpass فقط 569.99 یورو است
فنی
گوشی های هوشمند
طرح Cdiscount خوب: گوشی هوشمند جدید Oppo Reno 7 با بهترین قیمت!
فنی
فنی
ExpressVPN به شما -49٪ تخفیف اشتراک یک ساله خود را ارائه می دهد!
سلامتی
کایاک
کایاک – مقایسه ما
خانه
شلنگ
شیلنگ های باغ در سال 2022 آزمایش شده است
همتراز رمی دکورت
را 15 سپتامبر 2022
به طور خلاصه
مقایسه و نکات
فنی
دوچرخه برقی
C تخفیف: دوچرخه برقی Surpass فقط 569.99 یورو است
فنی
گوشی های هوشمند
طرح Cdiscount خوب: گوشی هوشمند جدید Oppo Reno 7 با بهترین قیمت!
فنی
فنی
ExpressVPN به شما -49٪ تخفیف اشتراک یک ساله خود را ارائه می دهد!
سلامتی
کایاک
کایاک – مقایسه ما
خانه
شلنگ
شیلنگ های باغ در سال 2022 آزمایش شده است
انتخاب از
نوشتن
علوم
انرژی هسته ای
هسته ای: SMR ها، راکتورهای مینیاتوری برای توزیع بهتر برق؟
مقاله
علوم
باستان شناسی
وعده های غذایی انسان های ماقبل تاریخ تا حدی بازسازی شده است
مقاله
علوم
مریخ
چگونه می توان این تپه های شنی عجیب مشاهده شده در مریخ را توضیح داد؟
مقاله
علوم
کائنات
سری جدید ما را به Swipe Into Space در اسنپ چت کشف کنید: اسرار ماده تاریک!
مقاله
علوم
سیاره فراخورشیدی
میلیاردها سیاره اقیانوسی شبیه اروپا یا گانیمد هستند
مقاله
علوم
فیزیک بدن
دانشمندان پلاستیک را به الماس تبدیل کردند!
مقاله
علوم
ماه
فضای جدید: در اینجا احمقانه ترین پروژه های استارت آپ های فرانسوی برای فضا آورده شده است
مقاله
علوم
2022 بازگشت به مدرسه
5 نکته برای فصل سبز بازگشت به مدرسه
مقاله
فرهنگ را منتقل کند
قدیمی ترین حرفه در جهان است
برای دریافت آخرین اخبار ما یک بار در روز در خبرنامه روزانه مشترک شوید.
مقالات Nos
همچنین بخوانید
علوم
سیارک ها
برخاست موفق دارت: همه چیز درباره این ماموریت انتحاری که با یک سیارک برخورد می کند
اخبار
24/11/2021
علوم
سیارک ها
چراغ سبز برای ساخت ماموریت دفاع سیاره ای هرا
اخبار
17/09/2020
علوم
CubeSat
یک CubeSat به یک سیارک حمله می کند: اولین بار
اخبار
20/11/2017
علوم
NEO
کشف نزدیک به 3000 سیارک در مجاورت زمین در سال 2020: یک رکورد!
مختصر
20/03/2021
علوم
ستاره شناسی
سیارک ها: آخرالزمان فردا؟
مورد
05/12/2012
علوم
ستاره شناسی
سیارک های شگفت انگیز منظومه شمسی
مورد
01/03/2016
علوم
ستاره شناسی
ماموریت Deep Impact، برخورد به دنباله دار 9P/Tempel-1
مورد
14/06/2005
علوم
علوم
اولین سیارکی که توسط انسان منحرف شد دیمورفوس نام دارد
اخبار
2020/06/28
لینک های خارجی
همچنین ببینید
سیارک انحرافی
ماموریت هرا
دارت ماموریت
کاوشگر فضایی
سوند ناسا
انحراف استاندارد اکسل
انحراف زاویه ای
انحراف ناودان
کلید واژه ها
سیارک دیدیموس
دیمورفوس
دفاع سیاره ای
تعاریف مرتبط
بیایید الهام بخش آینده باشیم
بیایید الهام بخش آینده باشیم
©2001-2022 Futura-sciences
کلیه حقوق محفوظ است – Madeinfutura Group
source

ورزشی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
 
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
Proudly powered by WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari